Jak na Androidu nastavit upozornění bleskem?

Jablečné mobily umí upozornit na nové zprávy, hovory či jiné notifikace blikáním LED blesku fotoaparátu (odkaz na článek). Jedná se o velice praktickou funkci, která se nachází i v některých nadstavbách systému Android. Existují také mobilní aplikace, které umožní tuto funkci používat na jakémkoli mobilu s Androidem, jak můžete vidět na postupu níže.

Aplikace byla testována na mobilu Nokia 8.3 5G s čistým systémem Android 11, kde fungovala spolehlivě.

 

 

Jak na to?

  • Aplikaci spusťte a povolte “Oznámení flash” a “Notifikační aplikace”
  • Nyní budete vyzváni k tomu udělit oprávnění, aby aplikace mohla přistupovat k novým notifikacím. Je třeba najít název aplikace Flash Notification a povolte ji přístup
  • Teď si vyberte aplikace, u kterých má blikání probíhat
  • Níže v aplikaci nastavte rychlost blikání či počet bliknutí

 

Nezapomeňte přidat výjimku u optimalizace baterie!

Aby aplikace správně fungovala, je zapotřebí ji udělit výjimku v optimalizaci baterie, aby nedocházelo k jejímu ukončování. To má každá nadstavba Androidu trošku jinde, takže to tady bohužel moc rozebrat nemohu. U čistého Androidu nastavení však najdete, když dlouze klepnete na ikonu aplikace Flash notification/Informace o aplikaci/Rozšířená nastavení/Baterie/Optimalizace baterie a nahoře klepnete na „všechny aplikace“. Teď aplikaci jen rozklepněte a zvolte možnost “Neoptimalizovat“.

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*