Android Pay je oficiálně v ČR, ale AirBank jej ignoruje

Google 14.11. 2017 u nás v ČR oficiálně spustil platební službu Android Pay. Na tuto službu se čekalo opravdu dlouho a už jsem ani nevěřil, že se toho v našich končinách dočkáme. S Androidem Pay tedy bude možné platit po celé České republice tam, kde je možné platit bezkontaktně. Na terminálech budou i loga této služby.

Pokud chcete platit mobilem, tak je třeba vlastnit mobil s operačním systémem Android 4.4 a novějším.  Mobil musí také mít pochopitelně NFC. V Obchodu Play si stačí stáhnout oficiální aplikaci Android Pay a vyplnit všechny potřebné informace včetně platebních karet. Lze vložit platebních karet více a nechybí podpora i pro věrnostní karty. Bohužel tuto novinku u nás některé banky ignorují a podporují ji zatím jen MONETA Money Bank, mBank a J&T Banka.

Uživatelé banky AirBank mohou jen smutnit, protože tato banka podle tweetu na sociální síti Twitter tuto službu ignoruje a chystá vlastní řešení. Bude se jednat pravděpodobně také o NFC platby, ale ve vlastní aplikaci, jak je tomu u ČSOB a to nefunguje zrovna nejlépe. Na internetu se již objevila i petice za Android Pay s AirBank.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*