AI GALÉRIE: Jak umělá inteligence vidí Pripjať a Černobyl?

Černobylskou havárii asi nemá smysl zdlouhavě popisovat. Došlo k ní v Sovětském svazu (dnes severu Ukrajiny), a to 26. dubna 1986. Konkrétně došlo k přehřátí a explozi čtvrtého jaderního reaktoru. Sovětský svaz tehdy světu odmítal přiznat, co se vlastně stalo, proto si havárie vyžádala tolik obětí. Okolí jaderné elektrárny Černobyl je ještě dnes radioaktivní, na některých místech i smrtelně.

Do placených aplikací využívající algoritmy umělé inteligence jsem zadal slova týkající se města Pripjať, černobylskou havárii a samotnou elektrárnu. Níže najdete výsledek, který je někdy i docela zajímavý. Není asi žádným překvapením, že je vidět město Pripjať zarostlé stromy, protože ještě dnes ve městě nikdo nebydlí. K vidění je i ikonické ruské kolo z některých populárních fotek a různé podoby samotné elektrárny. Některé se realitě podobají, ale některé mají prvky spíše vzdálené budoucnosti.

Obrázky vygenerované umělou inteligencí pravidelně sdílím na sociální síť Pixelfed, kde nejsou na rozdíl od Instagramu ořezávány a jinak omezovány. Instagram však mám také k dispozici, ale doporučuji použít spíše již zmíněný Pixelfed.

 

Galérie vygenerovaných obrázků:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*