RECENZE: AirCard – tracker a vizitka ze Švýcarska

Není to tak dávno, co jsem se rozepsal k trackeru s podporou FindMy Chipol Card Spot. Nevím, jestli se vyhledávací serepetičky staly mou zvláštní vášní, případně jestli je to náhoda, ale dnešní článek nebude o ničem jiném než o chytré kartě s podporou FindMy. Buď, jak buď, AirCard je dalším konkurentem AirTagu a to, s čím přišlo Chipolo, posouvá ještě o kousek dál. Čím? To vám popíšu níže.

Balení a zpracování

Dnešním trendem je netrápit přírodu zbytečnými obalovými materiály. Pokud patříte mezi lidi, které štve prezervativ na okurkách v obchodních řetězcích, tak jako já, oceníte, že AirCard od společnosti Rolling Square přichází v naprosto minimalistickém kartonovém balení. Troška tvrzeného papíru, a to je vše. Stačí vysunout obsah, vytáhnout kartu a začít si hrát. Tak je to snadné.

Pokud jsem si u Chipola mírně stěžoval na nevýrazný plastový design, zde srdce divokých estétů zaplesá. Zvláště pokud se jim líbí produkty Nothing. Rámeček karty je z hliníku. Přední a zadní část pak převážně z průhledného skla. Můžete se tak podívat na celý zázrak uvnitř. Kdybyste náhodou nevěděli, co je co, můžete se spolehnout na drobné bílé popisy, která vás utvrdí, že dioda je dioda. Kdybyste to náhodou nepoznali podle blikání. Rozměry jsou 85,6 mm na 54 mm, což se opět rovná tradiční české občance nebo kreditní kartě. Tloušťka je v tomto případě 2,2 milimetrů. A váha? 19 gramů. Opět jde tak o ideální produkt do peněženk, i malá ji snese. Na jedné straně najdete QR kód na druhé straně pak NFC, čímž se plynule posunu k tomu, co tahle karta umí.

FindMy, siréna, vizitka a RFID blokátor

Už jsem se bál, že tenhle podnadpis neskončí. Začnu tím nejpatrnějším. Kartu lze přidat do aplikace Najít, takže se opět bavíme o produktu, který je omezen pro Apple uživatele. Na stránkách Rolling Square se lze dočíst, že se již chystá varianta pro Android. No tak chop, chop Google. Přidání je jednoduché, podle bílého popisu zjistíte, co je na AirCard tlačítko a podržíte jej, v aplikaci Najít zmáčknete plusko, přidáte předmět, vyberete smajlíka a název a je to tam. Jako bych tohle už jednou psal. Co se vyhledávání týče, opět se musíte spolehnout na bluetooth a UWB zde nehledejte. I tak můžete opět využít síť uživatelů Apple pro vyhledání ztraceného předmětu. Nechybí ani upozornění na zapomenutý předmět. Byť opět s prodlevou. Tak už to u Applu chodí. Peněženku (či jiný předmět) můžete i v tomto případě díky sirény prozvonit. Jak hlasitě, to už jsem na stránkách výrobce ani v technických specifikacích nenašel.

Tam kde by to u jiných končilo ale AirCard pokračuje dále. Na jedné straně karty lze najít QR kód a na druhé straně pak NFC. Oboje slouží jako digitální vizitka, což vypadá, upřímně, mnohem lépe, než když vám do ruky někdo vlepí kousek papíru. Má někdo zájem o váš kontakt? Stačí AirCard přiložit k telefonu, případně telefonem načíst QR kód a protějšku se zobrazí vámi přednastavené informace. Ty jsou na platformě Sherr.it, tedy online. Můžete zde přidat téměř cokoliv. Fotku, telefonní číslo, e-mail, sociální sítě a klidně také odkaz na své stránky. Fantazii se meze nekladou. Vše můžete navíc v průběhu času samozřejmě změnit. Pokud tak změníte sídlo firmy, nemusíte tisknout nové vizitky. Sherr.it slouží případně také i jako místo, kde můžete zanechat zprávu, pokud kartu ztratíte. Nálezce ji přiloží k telefonu a dočte se ne úplně tajný vzkaz. Kdyby ještě hráli Police, skoro bych doufal v předělávku skladby Message in the bottle.

V Rolling Square neměli stále dost, a tak si řekli, že by ještě mohli v peněžence chránit kreditní karty. AirCard proto v sobě skrývá i RFID blokátor. Stačí jej tedy teoreticky dát přes kreditní nebo debetní karty a máte ochranu navíc.

Závěr

Skoro se bojím, co přijde příště. Začalo to Chipolem, tedy trackerem do peněženky. Nyní tady máme tracker, vizitku a RFID blokátor. Jestli lze do karty ještě něco přidat? Netuším a nechám se překvapit. Já můžu jen dodat, že v případě AirCard se bavíme o velmi šikovném produktu se zajímavým designem a nějakými těmi funkcemi navíc. Může tak udělat radost nejen lidem, kteří lítají ze schůzky na schůzku, ale třeba také korporátním zaměstnancům. A cena? Ta je 39 dolarů, tedy cca 900 Kč. Po AirTagu a Chipolu jde tak o nejdražší produkt, byť se bavíme o rozdílech v desítkách korun. Prozatím AirCard pořídíte na stránkách https://rollingsquare.com. Třeba se ale časem objeví i u tuzemských prodejců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top