Když jsme poprvé viděli nový produkt společnosti Apple, nemohli jsme na infoeku jinak. Prostě jsme museli rozbít prasátko a pořídit zbrusu nový a všude propíraný Apple Hadr. Teda Cleaning Cloth.
Pak už stačilo jen čekat. Konkrétně cca 10 týdnu. Je tomu proto, že v Cupertinu sestrojují každý hadřík přesně pro budoucího majitele. Odborníci z IT, mezilidských vztahů, psychologové, sociologové, politologové a speciální konsorcium uklízeček, uklízečů i uklízejících osob jiných pohlaví, které mají zkušenost s různými materiály pro různé leštění povrchů, dali dohromady prémiový látkový čtvereček.
Funkce hadříku
Není to totiž legrace. Takový hadřík, ten musí umět hodně věcí. Například utírat exkluzivní povrch displejů zařízení Apple. Doporučuji si zkontrolovat tabulku kompatibility na stránkách. Pokud budete čistit nekompatibilní produkty, můžete vydřít displej z povrchu zařízení a škody budou nenávratné. To by ale nebyl Tim Cook a Apple, aby tento hadřík nezvládl něco navíc.
Můžete tak s hadříkem mimo čištění displejů utírat slzy svého baziliška, nouzově tandemově seskočit z letadel nízkonákladových společností, mávat na znamení srdečného vítání (nedoporučuji v některým zemích), vzdát se podobným máváním nepříteli (neplatí na území USA, tam se nikdo nikdy nevzdává), utírat zbytky zlatých pilin poté, co jste dopili šampaňské se zlatem z diamantové láhve a případně jej darovat své vyvolené místo prstenu. Nutno uznat, že hadřík je do ruky příjemný a pevný, jeho tuhost ale neumožňuje, aby nahradil kapesníček v saku, ze kterého by se hrdě tyčilo nakousnuté jablíčko.
Každodenní používání hadříku
Jak jsem psal výše, hadřík toho umí opravdu hodně a můj maniodepresivní bazilišek je od té doby mnohem šťastnější bytost, nesouhlasit se mnou bude deset mrtvých parašutistů. Najdou se ale opravdu hluchá místa. Tak si to pojďme shrnout. Nepřipojíte se k žádné síti. Opravdu, nejde pouze o 5G, ale hadřík neumí ani 4G, ba co víc, ani se s ním nedovoláte.
Nepřítomnost Wi-Fi je tak už jen definitivním zamítnutím jakékoliv konektivity. Tudy rozhodně cesta nevede Time! S hadříkem nefungují žádná mnou vlastněná sluchátka, takže hudbu si neposlechnete. Kvůli absenci displeje zapomeňte také na hraní her i Netflix. Co hodnotím kladně je výdrž baterie. Hadřík jsem doposud ani jednou nenabíjel a zatím stále funguje. Příjemná je také velikost – po rozložení je poměrně velký, větší, než můj iPhone a po složení v kapse nezabírá téměř žádné místo.
Za mě je to tedy zatím nejlepší skládačka na trhu. Lehkost pak jen podtrhuje ideální kompatibilnost. Po dobu nošení se na něm neobjevil jediný škrábanec, ačkoliv není chráněn odolným Gorilla Glass. V čem se ale Apple vyznamenal, to je zvýšená odolnost hadříku. Zkoušel jsem hadřík pustit z pátého patra a obával se nebývalé destrukce. Po seběhnutí schodů jsem zvládl dole počkat, než hadřík dopadne a zvolat jen „u všech bohů“, protože hadříku nebylo po dopadu vůbec nic.
Hadřík má totiž vestavěnou funkci plachtění a jakmile čidla detekují, že došlo k vypuštění z ruky, systém spustí právě funkci pro bezpečný dopad. Některé nezávislé testy tvrdí, že hadřík přežije i pád z kraje stratosféry. Pokud už jste se rozhodovali, že své drahé drony prodáte a koupíte si hadřík, vyčkejte. Hadřík bohužel nemá nic pro zaznamenávání vzpomínek. Teda krom svého povrchu. Když utřete na stole rozlité kakao, budete mít památku nejspíše na vždy. Fotoaparáty zde ovšem nejsou žádné a bavit se o megapixelech a světelnosti se tedy ani nemůžeme. Hadřík je navíc odolný proti vodě. Pravděpodobně vydrží i ponoření do Mariánského příkopu po dobu jednoho roku. Jen myslete na to, že ho bude třeba před dalším použitím vyždímat.
Má cenu si ho kupovat?
Pokud jste nonšalantní bonviváni, je tento hadřík to pravé pro vás. Můžete s ním leštit své La Ferrari nebo soukromý tryskáč, použít jej jako malou okrasnou dečku na stůl při příchodu ctěné návštěvy, dát si ho za rámeček mezi Moneta a Maneta, případně si jej přišít na tričko přes nápis Supreme a mít ještě hodnotnější outfit. Pokud jste fanouškem Apple, pak se vám bude hodit do sbírky. Pokud prostě chcete utřít bordel z povrchu, možná postačí obyčejný hadřík z mikrovlákna, 590 Kč je zkrátka celkem dost. Závěrem kdyby vás to zajímalo, slovo hadřík bylo použito v tomto textu celkem 23x. Tímto vznáším žádost do Guinessovy knihy rekordů, aby nás uznali jako majitele článku s největším počtem tohoto slova v souvislém a naprosto smysluplném textu.
Za redakci Infoek si dovolím popřát vše nejlepší do nového roku 2022 a věřím, že se během příštího roku dočkáte hlavně seriózních a přínosných recenzí a článků.