Herní konzole Nintendo 3DS je již mrtvá, ale stále se najde dost hráčů starých 3DS her. Zahrát si je mohl kdokoliv díky emulátoru Citra, ale ten byl právními kroky společnosti Nintendo ukončen. Vyzkoušet už lze ale nástupce Lime3DS. Stále se jedná o open-source projekt a navazuje právě na tehdejší Citru.
Nejdříve si přečtěte důležité upozornění…
DŮRAZNĚ UPOZORŇUJI, ŽE TENTO ČLÁNEK SLOUŽÍ VÝHRADNĚ INFORMATIVNĚ! Poukazuje pouze na existenci některého softwaru a jeho funkce. Nejedná se o návod a autor článku nikoho nenabádá k používání, stahování, úpravě, sdílení či jiné nakládání s jakýmkoliv obsahem.
Co Lime3DS umí?
Lime3DS má příjemné uživatelské prostředí s jednoduchým nastavením. Vyzkoušel jsem několik ROMek her ve formátu .3DS a každá mi bez problémů fungovala. Emulátor podporuje hraní s různými gamepady a v nastavení si můžete namapovat klidně Xbox gamepad. V případě mobilů jsou k dispozici i dotyková tlačítka, aby nebylo nutné žádný gamepad připojovat. Po připojení gamepadu doporučuji tato tlačítka v displeji vypnout. Podporováno je také ukládání pozic ve hrách.
Pro jaké platformy je emulátor dostupný?
Stáhnout si ho můžete zcela zdarma pro počítače s Windows, macOS nebo Linux. K dispozici jsou i buildy pro mobily a tablety s Androidem. Tam je dobré doinstalovat ještě GPU ovladače.
Jak do mobilu nebo tabletu nainstalovat GPU ovladač?
Emulátory fungují nejlépe na mobilech a tabletech s procesory Qualcomm Snapragon s doinstalovanými GPU ovladači. Některé hry můžete hrát i na mobilech s MediaTeky, ale tam ovladače nenainstalujete.
- Stáhněte si GPU ovladač
- Přejděte vpravo dole do možností (tří teček) a „GPU Driver Manager“
- Vpravo vyberte „+ Install“, vyberte GPU ovladač z úložiště a nainstalujte ho
Jak ukládat postupy ve hrách?
- Během hraní hry z levé části displeje vysunete menu Lime3DS
- Tam je možnost „Save States“ pro uložení pozice, a to lze kdykoliv