Oppo Reno10 Pro 5G není žádným vlajkovým modelem, ale v tomto cenovém segmentu uživatelé již očekávání nějaký slušnější výkon. Srdcem mobilu je osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 778G s maximálním taktem 2,4 GHz. Na náš trh se dostala konfigurace mobilu s paměťmi 8 GB RAM LPDDR4X a 256 GB interním úložištěm UFS 2.2. Slot pro paměťové karty mobil nenabízí, ale umožňuje automatické navýšení pamětí RAM až o dalších 12 GB, a to skrze interní úložiště mobilu. Toto nastavení najdete v: Nastavení telefonu, Informace o zařízení, RAM.
Paměti RAM má mobil opravdu dost. Kdyby to někomu nestačilo, je tu možnost jejich rozšíření. Od Qualcommu si výrobce mohl vybrat mezi výkonnějšími procesory, ale na druhou stranu se jedná o výborný procesor. Jeho výkon postačuje pro všechny náročné aplikace, náročné používání multitaskingu a udržení běhu aplikací na pozadí. Drtivá většina uživatelů tedy bude s výkonem spokojena.
Jak je to ale se hraním her? Během testování jsem na mobilu nahrál poměrně dost času. Vyzkoušel jsem méně náročné, ale i ty nejnáročnější tituly a hry, které stále nejsou oficiálně dostupné pro náš trh. Vlastně jsem mile překvapen tím, jak mobil zvládá třeba stále nedostupný a špatně optimalizovaný titul Call of Duty Warzone Mobile. Rainbow Six Mobile se hraje výborně, Devil May Cry: Peak of Combat nebo Undawn také. Fortnite je velice náročnou a vlastně i špatně optimalizovanou mobilní hrou a docházelo k pádům FPS, což je u této hry běžné i u mobilů nad 30 tisíc Kč. Se 60 FPS počítat nelze, ale se 30 FPS si hru užít můžete.
Během hraní her si můžete zleva vysunout panel, kde je nastavení pro pohodlné hraní her. Nastavit si můžete maximální výkon, vypnutí všech otravných oznámení nebo příchozích hovorů, aby bylo hraní pohodlné.