Xiaomi Redmi Go nabídne nízkou cenu a čistý Android Go

Čínský výrobce Xiaomi se dal cestou konkurenčního Huawei. Založil si dceřinou společnost Redmi, která v současné době nabídne model Redmi Note 7, který nabízí zajímavý poměr cena a výkon. Brzy se dočkáme oficiálního uvedení low-endového modelu Redmi Go.

 

Bude se jednat o levný základní smartphone pro nenáročné. Nabídne čistý operační systém Android 8.1 Oreo zapojený do programu Android Go. Jedná se tedy o odlehčenou verzi sytému, jak tomu bylo u mobilu Nokia 1. Systém by měl bez problémů běžet svižně i na slabém hardwaru.

Redmi Go nabídne 1 GB RAM, 8 GB interní úložiště s možností rozšíření MicroSD kartou a procesor Qualcomm Snapdragon 425. Zadní fotoaparát disponuje rozlišením 8 Mpx se světelností f/2.0 a přisvětlovacím LED bleskem. Čelní selfie kamerka nabízí Rozlišení 5 Mpx se světelností f/2.2.

Potěší také certifikace pro mezinárodní trhy a pravděpodobně se dostane i na náš trh. Podporuje všechna potřebná 4G/LTE pásma, nabízí Bluetooth 4.1, 2,4 GHz Wi-Fi sítě, akumulátor s kapacitou 3000 mAh a 5“ (palcový) displej s HD rozlišením a poměrem stran 16:9.

Zdroje: Gizmolad, GSMArena

Sleduj na Instagramu:

1 thought on “Xiaomi Redmi Go nabídne nízkou cenu a čistý Android Go”

  1. Příjemný den

    a díky za upozornění na mobil pro nenáročné uživatele. Již delší dobu je na trhu Moto E5 Play (Go), který patří do stejné kategorie.

    Milan C.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*