Xiaomi mělo s náramkem Mi Band velký úspěch a to hlavně díky své ceně. Poté přišel náramek Mi Band 1S, který měl trošku vylepšené měření kroků a přinesl měření srdečního tepu. Xiaomi nedávno představilo novou generaci náramku, která nese název Mi Band 2 a konečně přináší displej.
Displej si přála spousta uživatelů a Xiaomi jej konečně přineslo. Náramek také přinesl další vylepšení, která nejsou na první pohled viditelná. Díky e-shopu Atronic.cz se mi nový náramek Mi Band 2 konečně dostal do rukou na testování. Tedy spíše na ruku a pojďme se tedy podívat, jaký skutečně je jak dopadlo jeho testování
Obsah balení:
- Mi Band 2
- Měkký silikonový pásek
- Návody
- Kolébka pro nabíjení
Specifikace:
- Podporované telefony: Android 4.4 a novější, iOS 7.0 a novější, Windows Phone/Windows 10 Mobile není oficiálně podporován
- Konstrukce: Plastová konstrukce, na přední straně tvrzené sklo, senzorové tlačítko, pásek z měkkého silikonu
- Fitness funkce: Měření kroků, ušlé vzdálenosti, spánku a srdečního tepu
- Notifikace (upozornění): Příchozí hovory, SMS, budíky, až pět zvolených aplikací
- Nabíjení: Vložením do kolébky v balení, připojení do USB portu
- Baterie: 70 mAh – Výdrž kolem 20 dnů
- Cena: 1 389 Kč na Atronic.cz – ZDE
Design a konstrukce – V jednoduchosti je síla
Celý náramek je složen pouze ze dvou částí a to ze silikonového náramku a samotného přístroje. Na přední straně náramku se nachází tvrzené sklo, které je chráněno proti poškrábání a nečistotám. Pod displejem se nachází kruh senzorového tlačítka, které umožní ovládání náramku i bez nutnosti mít u sebe neustále mobil. Na zadní straně se už jen nachází trošku vyboulený senzor pro měření srdečního tepu, který nošení na ruce nijak nevadí.
Co se týče designu, tak u malého fitness náramku není moc co vymýšlet. Xiaomi svůj Mi Band 2 dalo opět pouze do silikonového náramku, ale musím říci, že se mi design líbí. Dle mého názoru je skleněná přední strana hezká a působí elegantně. Nejspíš je to senzorovým tlačítkem pod displejem, které mi trošku připomíná čtečky otisku prstu z některých mobilů. Design je tedy povedený a nijak neurazí.
Co se týče silikonového náramku, tak ten přináší také změny. Je to sice jen náramek ze silikonu, ale Xiaomi jej příjemně vylepšilo a jsem velmi mile překvapen. V porovnání s Mi Bandem 1S se jedná o příjemnější materiál. Náramek je tedy z měkkého silikonu a je krásně hladký a stále lehký. Díky tomu celý Mi Band 2 sedí na ruce perfektně a nikde nic netlačí. Xiaomi musím opravdu moc pochválit za to, že konečně vyřešilo držení samotného modulu Mi Bandu. U přechozích generací se občas stávalo, že modul (přístroj) vypadával ze silikonového náramku. Nový náramek drží jak přibitý a to se mi moc líbí. Po vložení modulu do silikonového náramku nikde nic nevyčnívá ani neškrábe a zpracování hodnotím jako velmi dobré.
Displej – Malý, ale šikovný!
Xiaomi se dlouho vyčítalo, že jeho náramky Mi Band a Mi Band 1S nemají alespoň malý displej. Osobně mi displej u starších generací chyběl a v recenzích jsem to zařadil mezi nevýhody. Xiaomi ale konečně potěšilo alespoň malým displejem, který nabízí vše potřebné. Jedná se o 0,42″ (palců) OLED displej, který je chráněn tvrzeným sklem proti škrábancům, nečistotám a dalšímu poškození. Na první pohled se může zdát, že displej se rozprostírá po celé délce přední strany. Není to ale tak a Xiaomi tedy chválím, že displej nádherně splývá se svým rámečkem a design nijak neruší.
Co ale jeho viditelnost? Toho jsem se opravdu bál a byl jsem mile překvapen. Během dne jsem venku neměl žádné problémy přečíst informace na displeji. Bohužel ale nic není dokonalé a displej Mi Bandu 2 také ne. Výtku bych měl k čitelnosti displeje na přímém slunci. Informace na displeji viditelné jsou, ale přesto bych na přímém slunci ocenil vyšší jas. Pokud se ale na displej opravdu soustředíte, tak uvidíte vše i na přímém slunci. V ostatních podmínkách je ale jas na velmi dobré úrovni a čitelnost displeje také.
Pokud se během noci probudíte a chcete se kouknout na hodiny, tak to také není žádný problém. Jas je příjemný i v úplné tmě a nevypaluje vám nijak oči, jak některé mobily. Jas ale není možné automaticky ani manuálně nijak regulovat a je to docela škoda. Osobně to nepovažuji za nějakou obrovskou nevýhodu, ale kdyby se na přední straně nacházel senzor pro automatickou regulaci jasu, tak by to přeci jen bylo lepší. Otázkou ale je, jestli by to vzhledem k rozměrům náramku bylo možné a jestli by si udržel tak nízkou cenu.
Modulu ani nechybí senzor, který po pohnutí rukou zobrazí čas. Funguje to tak, že na náramek pouze kouknete a během okamžiku se čas zobrazí. Není tedy nutné neustále klepat na senzorové tlačítko pod displejem. Displej ale nezobrazuje pouze čas, ale také ušlé kroky, vzdálenost, spálené kalorie, můžete si bez nutnosti mobilu změřit srdeční tep a také zkontrolovat procenta baterie náramku. Aplikace MiFit také umožňuje nastavení informací, které chcete na displeji zobrazit.
Náramek také nabízí možnost zobrazení notifikací. Funguje to tak, že si v aplikaci zvolíte maximálně 5 aplikací od kterých chcete dostávat upozornění na Mi Band 2. Ten zavibruje a zobrazí ikonku aplikace asi na 4 vteřiny. Notifikace po 4 vteřinách nadobro zmizí a není tedy nutné je nijak odmazávat. Tuto funkci jsem si opravdu hodně oblíbil a např. když mi někdo napíše novou zprávu na WhatsAppu, tak Mi Band 2 zavibruje a ukáže ikonku WhatsAppu. Skvěle funguje také upozornění na hovor nebo SMS zprávu. To samé platí i u budíku, který vás probudí vibrováním a na displeji se zobrazí ikonka.
Displej zobrazuje veškeré informace v bílé barvě na černém pozadí a barvy není možné nijak měnit. To je celkem škoda, ale vzhledem k ceně to nevidím jako nevýhodu. Displej celkově hodnotím jako velmi dobrý a jsem moc rád, že jej Xiaomi konečně přineslo.
Fitness funkce – Přesnější měření
Mi Band 2 by měl měřit přesněji díky vylepšenému akcelometru. Ze zkušenosti měří relativně přesně. Když jsem chodil a měřil si kroky v hlavě, tak výsledek byl odpovídající. Při běhu to samé a během čištění zubů či jiného úkonu mi nic dalšího nepřipočítal. Jediné co mu musím vytknout je nepochopitelné měření kroků při sprchování. Během sprchování jsem neušel ani jeden krok (než jsem ze sprchy vylezl) a Mi Band 2 mi připočítal 12-26 kroků. Není to až tak moc, ale přeci jen jeho měření není dokonalé. Vzhledem k ceně náramku mu to ale dokážu odpustit a s měřením kroků jsem spokojen. Při testování jsem také zkoušel v ruce na které mám Mi Band 2 nést tašku a s rukou téměř nehýbal. Přesto kroky naměřil přesně.
Mi Band 2 je ideálním společníkem pro běh. Spousta uživatelů starších Mi Bandů si stěžují, že při běhání musí svůj počet kroků a vzdálenost zjišťovat jen v aplikaci ve svém mobilu. Ne každý chce mít v kapse mobil, který je při běhání nepohodlný. Díky displeji si dvakrát klepnete na senzorové tlačítko a hned vidíte svůj počet kroků a vzdálenost. Během okamžiku tedy zjistíte, jestli máte splněn svůj cíl, nebo jestli ještě máte pokračovat. Doma se náramek automaticky spojí s mobilem a všechny naměřené informace se synchronizují do aplikace. Je jen škoda, že Mi Band 2 nepřináší v aplikaci funkci, která by dokázala oddělit naměřené informace z běžné chůze a běhu.
Novému Mi Bandu 2 pochopitelně ani nechybí měření spánku, které je z mé zkušenosti také o něco přesnější a to především při detailním zkontrolování spánku. Umí lépe měřit, kdy jsem byl v hlubokém a lehkém spánku. Velmi dobře také umí spočítat kolikrát jsem se během noci probudil a od kdy do kdy jsem spal. Měření spánku tedy hodnotím jako vydařené, ale bohužel jednu výtku přeci jen mam. Jsem člověk, který pracuje převážně v noci a spát až brzy ráno. Aplikace Mi Fit není schopna naměřit spánek po noční směně a to už bylo u starších generací Mi Bandů. Jedná se ale nejspíš o chybu aplikace a ne náramku, protože neoficiální aplikace Bind Mi Band pro platformu Windows 10 Mobile tento problém nemá.
Mi Bandu 2 nechybí ani senzor pro měření srdečního tepu. Díky tomu, že náramek nabízí displej, který je možné ovládat již nemusíte vytáhnout mobil a zapnout měření. Klepáním na tlačítko pod displejem stačí jen narazit na měření tepu, chvilku počkat a náramek během okamžiku změří váš srdeční tep. Co se týče srdečního tepu, tak jsem neměl možnost jeho přesnost nijak ověřit. Beztak se dle mého názoru jedná o zbytečnou funkci, kterou já osobně nikdy nevyužiji. Je to funkce určitě spíše pro sportovce, kteří to berou opravdu vážně.
Mobilní aplikace:
Náramek Mi Band 2 je kompatibilní s mobily se systémem Android a iOS. Pokud tedy máte mobil se systémem Android 4.4 a novějším nebo iOS 7.0 a novější, tak vše bude fungovat bez problémů. Spárování s náramkem funguje pomocí Bluetooth 4.0 a díky tomu je připojení velmi úsporné a procenta baterie v mobilu bere jen minimálně. Náramek je možné používat také s mobily s operačním systémem Windows 10 Mobile/Windows Phone 8.1, ale pouze neoficiálně. Ve Windows Storu si můžete najít placenou aplikaci Bind Mi Band, která funguje a pouze velmi omezeně ve srovnání s platformou Android a iOS. Nefungují například notifikace, které jsou u nového Mi Bandu 2 velmi příjemné …
Mi Band 2 jsem testoval s mobilem Xiaomi Redmi 3, který nabízí systém MIUI 7 postavený nad Androidem 5.1. S připojením k náramku jsem nezaznamenal vůbec žádný problém. Pro používání náramku si tedy musíte stáhnout aplikaci MiFit, kterou naleznete v Obchodu Play a App Storu ke stažení zdarma. Samotná aplikace vypadá a ovládá se velmi dobře. Po prvním spuštění aplikaci se musíte přihlásit ke svému Xiaomi účtu a nastavit si svůj věk, pohlaví, výšku a také váhu, aby měření bylo co nejpřesnější. Pokud vše máte nastavené, tak hned po spuštění můžete vidět kruh, který odpočítává váš denní cíl kroků a zobrazuje také ušlou vzdálenost a spálené kalorie. Nechybí ani podrobný přehled o spánku, vaší váze nebo celé historie naměřeného srdečního tepu. V aplikaci tedy pochopitelně můžete vidět všechnu naměřenou aktivitu v grafech a vše hezky podrobně sledovat.
V aplikaci si můžete nastavit notifikace, které se mají zobrazit. Nechybí ani možnosti nastavení budíků nebo oznámení nečinnosti. Oznámení nečinnosti funguje tak, že náramek pozná, že se už nějakou dobu flákáte na gauči a potřebujete trošku pohybu. Bude tedy vibrovat a budete se muset trošku protáhnout. Tuto funkci jsem ale vypl, protože je otravná. V aplikaci také můžete sledovat celkový počet kroků, ušlé kilometry atd. za celou dobu používání náramku.
Pokud používáte i nějaké jiné fitness aplikace, jako je třeba Google Fit, tak v aplikaci MiFit můžete nastavit povolení, že jiná aplikace může využívat vaše informace. Vše si tedy můžete propojit tak, jak vám to vyhovuje. Pokud máte mobil od Xiaomi, tak jistě oceníte skvělou funkci pro odemykání mobilu. Tuto funkci jsem si zamiloval a díky ní rychle odemykám svůj mobil Redmi 3. Mobil díky náramku pozná, že jej držíte v ruce jen vy a odemkne se bez nutnosti zadávání hesla. Pokud jej v ruce drží někdo jiný, tak heslo vyžaduje. Odemykání je velmi rychlé a příjemně návykové. Je jen škoda, že Xiaomi tuto funkci povolilo jen pro své mobily.
Co ale takhle nějaké sociální prvky? To mi u Mi Bandů vždy chybělo a aktualizace aplikace tuto možnost přinesla. Bohužel to ale není podle mých představ … Pokud si chcete přidat někoho se kterým chcete sdílet svůj počet nachozených kroků, tak je nutné naskenování QR kód vašeho kamaráda. To není vůbec pohodlné a osobně bych si to představoval tak, že bych pouze zadal jméno účtu kamaráda a klepl na tlačítko „přidat do přátel“. To bohužel aplikace MiFit nenabízí … Kroky svých kamarádů můžete vidět jen pokud spustí aplikaci. Sdílená data tedy nejsou aktuální a proto je to nejspíš u zbytečná funkce … Je velká škoda, že Xiaomi tuto funkci nevylepšilo.
Odolnost – Voda ani prach mu nevadí
Každý náramek od Xiaomi vždy měl voděodolnost a Mi Band 2 není výjimkou. Nabízí certifikaci IP67 a to znamená, že je odolný vůči prachu a vodě. Můžete jej ponořit do hloubky 1 metr po dobu 30 minut. Už jsem ale také viděl videa, jak jej lidé potápí do hloubky více jak 5 metrů po dobu jedné hodiny a také se mu nic nestalo (to ale nedoporučuji zkoušet). Mi Band 2 jsem zkoušel ve sprše, bazénu a vaně. Voda do zařízení nepronikla a nevadil mu ani jar, šampony, sprchové gely atd..
Výdrž – Pochopitelně slabší, než u starších brášků
Náramky od Xiaomi jsou známé tím, že na rozdíl od konkurence vydrží dlouho na jedno nabití. Co se týče Mi Bandu 2, tak výrobce udává výdrž 20 dní na jedno nabití. Je to méně, než jeho starší bráškové Mi Band a Mi Band 1S u kterých výrobce udával 30 dní. Mi Band 2 jsem za celou dobu testování využíval naplno. Využíval jsem všechna měření, jednou za den si změřil srdeční tep, využíval budíky, notifikace z aplikací a často koukal na displej kvůli času a zobrazení kroků. Pochopitelně jsem měl také aktivní funkci pro odemykání mého mobilu Xiaomi a spotřeba baterie náramku byla tedy o něco větší.
Po šesti dnech měl Mi Band 2 stále 53% baterie a tady už je vidět, že výdrž je menší, než u starších náramků. Je to ale pochopitelné, protože Mi Band 2 má přesnější měření a také displej, který je největším žroutem baterie. Denně jsem také využíval notifikace ke všemu možnému a stále se tedy jedná o slušnou výdrž baterie.
Záleží tedy na to, jak náramek používáte. Výdrž ale napovídá tomu, že vydrží minimálně 14 dní, když jej využíváte opravdu velmi často a máte aktivní všechny funkce včetně notifikací. Pokud ale budete používat méně notifikací, tak výdrž by mohla skutečně dosáhnout 20 dnů.
Závěr:
Mi Band 2 je vzhledem k ceně velmi povedený fitness náramek, který skvěle poslouží jako společník pro monitorování vašich denních aktivit. Dobře změří vaše kroky, ušlou vzdálenost, spánek a také srdeční tep. Nejdříve jsem se nového Mi Bandu 2 obával kvůli špatné výdrži na baterii a hlavně displeje. Obavy jsem měl z viditelnosti displeje, protože vzhledem k ceně jsem očekával velké šetření. Naštěstí displej je krásně viditelný a za celou dobu používaní jsem nezaznamenal ani žádné malé škrábance na ochranném skle.
Výdrž na baterii je bohužel nižší, než u předchozích Mi Bandů, ale vzhledem k přesnějšímu měření a displeji je to pochopitelné a hodnotím tedy opět kladně. Jsem opravdu potěšen, že Xiaomi konečně lépe vyřešilo silikonový náramek. Ten je výborně zpracovaný a samotný modul Mi Bandu z náramku nijak nevyčnívá a drží pevně. To mi chybělo u předchozích náramků. Co se týče měření kroků, tak jsem také mile překvapen. Není sice na 100% přesný, ale to není žádný chytrý náramek ani hodinky. Xiaomi měření přesto vylepšilo a musím jen chválit.
To co bych rád u Mi Bandu viděl je průběžné měření srdečního tepu a také nějaké další fitness funkce. Jedná se o náramek pro sportovce a určitě by nebylo na škodu na displeji vidět stopky nebo možnost měření sportovních aktivit jako je třeba plavání či do jaké hloubky jsem se ponořil. Xiaomi by také mělo zapracovat na aplikaci MiFit, která funguje skvěle, ale nenaměří spánek po nočních směnách nebo když se brzy ráno vrátíte domů a půjdete spát. Aplikaci by také neuškodila funkce, která by dokázala oddělit naměřené kroky a vzdálenost při běžné chůzi a běhu.
Mi Band 2 má tedy své malé nedostatky, ale vzhledem k ceně se jedná o povedený náramek. Mohu jej tedy doporučit všem, kteří chtějí měřit své aktivity a nechtějí utrácet velké peníze. Pokud máte jeden ze starších Mi Bandů, tak bych přechod na nový Mi Band 2 také jen mohl doporučit. Získáte přesnější měření, příjemnější silikonový náramek a hlavně displej, kterému neunikne žádná notifikace a vaše kroky můžete vidět po jednom dotyku senzorového tlačítka.
Co se mi líbí:
- Konečně má displej a senzorové tlačítko pro ovládání
- Kvalitní materiály a konstrukce
- Vylepšené měření kroků a ušlé vzdálenosti
- Malé rozměry a nízká váha
- Vylepšený silikonový náramek
- Nadprůměrná výdrž na baterii
- Spolehlivé zobrazení notifikací na displeji náramku
- Voděodolnost – certifikace IP67
- Cena
Co se mi nelíbí:
- Nenaměří spánek po nočních směnách (když jde člověk spát brzy ráno)
- Neměří průběžně tep
- Měří kroky při sprchování (12-26 kroků)
- Sociální prvek pro přidávání přátel mohl být trošku lepší
Za poskytnutí náramku Xiaomi Mi Band 2 děkuji e-shopu Atronic.cz, který jej prodává za krásnou cenu 1 389 Kč.
Odkaz na náramek v e-shopu – ZDE!
Zdravím, mám dotaz.
Má tento náramek také možnost toho tichého buzení? Nikde jsem to totiž nenašel
Přemýšlím o něm, že sis jej pořídím, mám Lumii 650, tak doufám, že vše bude fungovat. Co myslíte?
Takže náramek se dá použít i na běhání? a ukáže mi délku trasy?
Jinak jsou nějáké změny na něm od napsání recenze?
Platformě Windows Mobile, který Lumia 650 má se v současné době nevěnuji. Nevím tedy jak pokročil vývoj aplikace Bind Mi Band pro používání tohoto náramku. Náramky Mi Band od Xiaomi ale mají funkci budíků, který budí díky vibracím.
Pokud si ale koupíte Mi Band 2 s displejem, tak je celkem škoda displej nevyužít naplno. S Windows Mobile není možné využívat notifikace (upozornění) z aplikací a funkce jsou omezené … 🙁
Děkuji za odpověď. Je škoda, že se už platformě W10 mobile nevěnujete. Chtěl bych některý náramek vyzkoušet, a tento se mi zamlouvá nejvic, jak cenou, tak vzhledem. Take by mě zajímala funkčost budiku na mé osobě 😉
Asi zkusím a uvidím, naramek ale nemá rozpoznaní běhu od chuze, že?
Nebo je snad jiný naramek, cenove dostupný a pracující s Windows mobile?
Děkuji
Náramek ve verzi pro mobily s Android nyní umožňuje funkci pro běh. Bohužel pro Windows 10 Mobile není oficiální aplikace Mi Fit.
Zdravím. Prosím o radu. Mám ho v provozu od 18.12 a včera po prvním nabijeni se mi nedaří ho umístit na zápěstí tak, aby nevypadaval. Mam si koupit nový řemínek, pomůže to? Mam zápěstí o průměru 14cm. Už jsem mo málem ztratila, když mi vylítl. Děkuji
Asi se jedná o vadný řemínek. Já jej používám už od léta a vše je ok. Zkusil bych tedy koupit řemínek nový. 😉
Zdravím, prosím o radu, náramek nenaměří srdeční tep. Je nabitý a nenaměří nic. Co s tím dělat? Měřil v pohodě a najednou se tam objeví jen křížek. Děkuji.
Je aplikace Mi Fit a firmware náramku aktuální? Možná jen vyžaduje aktualizace firmwaru v aplikaci. Pokud je firmware i aplikace aktuální, tak bych jej dal na reklamaci.
Dobrý večer
Chci se zeptat mam tyto hodinky xiaomi miband2 funguje dobře jediné co tak ze mam tmavší zobrazení číslic a sou jako by lehce nazelenale přítelkyně ma ty samé a ma krásně jasně bílé číslice.
Zajímalo by mě jestli de o vadu či ne?
Děkuji za,odpověď
Některé kusy Mi Bandu 2 mají trošku jiný jas číslic v displeji. Nikdy jsem se ale nesetkal s Mi Bandem 2, který by měl lehce nazelenalá čísla. Může se však jednat o nějakou novější variantu a pozor si člověk musí dát i na padělky, které se u těchto náramků vyskytují velmi často.
Dobrý den. Před týdnem jsem si koupila náramek XIaomi mi Band 2 a mám problém s měřením spánku. Spánek mi měří jen od půlnocí do rána t.j. Ve stejný den. Při nastavení času usnutí od předchozího dne do probuzení v dalším dni v “ Upravit spánek“ se měření provedlo správně , ale další den už byl problém stejný. Prosím o radu, jak opravit čas spánku tak, aby méření fungovalo správně. Dékuji. J
Bohužel u levných fitness náramků je měření spánku v jiných než nočních hodinách problémové.
Dobry den,kde najdu navod jak se nastavi cas a ostatni.Dekuji za odpoved J
Návod není třeba. Stačí si stáhnout aplikaci Mi Fit, spárovat náramek s mobilem a během chvilky se čas nastaví dle mobilu.
Dobrý den, náramek mi poslední dobou svítí hrozně slabě , není přes den téměř vidět, baterii mám nabitou, tak nevím 🙁
děkuji za případnou radu
Andrea
Dobrý den,
po cca 18 měsících mě baterie vydrží pouze 2 dny. Je nějaká možnost její výměny nebo je nutné zakoupit nový výrobek?
Předem děkuji za info.
Míra
Na to bych se optal v servisu. Já osobně u jednoho Mi Bandu 2 akumulátor měnil, i poté byl voděodolný, ale je dost možné, že o zvýšenou odolnost přijdeš.
Dobrý den.Jak mohu nechat svého trenéra nahlížet do svých aktivit?
Musí mít také náramek Mi Band. Pak si jej stačí přidat do seznamu přátel, kde mohou lidi sledovat některé aktivity. Nebo je další možnost mu zaslat screenshoty (snímky obrazovky). 😉