Windows 10 přináší příjemné změny a díky návodům níže si můžete nastavit nabídku Start ještě lépe a další skvělé rady. Pokud máte s Windows 10 nějaký problém, tak níže můžete také najít návod, jak problém vyřešit.

Windows 10
Windows 10

Pokud máte nějaké problémy, které nejsou níže uvedeny, tak mi můžete zkusit napsat na Skypu: adolfpupik

Rady a návody:

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

55 komentář

 1. Jana Chudlařská

  Dobrý den jak vyčistit pc aby byl rychlejší děkuji

  1. Adolf Pupík (Admin)

   Pokud systém běží pomalu, tak bych vyzkoušel program Ccleaner. Ten je zdarma a vyčistit systém tak zvládne každý.

  2. Podle mých zkušeností je nejlepší
   AVG PC TuneUp
   http://www.avg.com/cz-cs/avg-pctuneup
   není sice zadarmo ( teď jsem platil 719,- Kč za 2 letou lineci), ale ten opravdu udělá v počítači pořádek

 2. Jiří Kadeřábek

  Chtěl bych se zeptat jak dostanu písničky které se mi uložily do HUDBA GROOVE zpátky do složky ve které jsem je měl . Nějakým záhadným způsobem se mi překopírovali ze složky do Hudby Groove .

  1. Adolf Pupík (Admin)

   Do jaké složky? Všechny písničky stále ve složkách jsou. Jen se zobrazují v přehrávači Hudba Groove.

 3. Dobrý den, ve firmě jsem upgradoval několik pc kde máme licencované aplikace přes internet. Na jednou z pc aplikace běží v pohodě, ale na tem druhém to žádá zadat product key, ale ten starý to neveme s tím že už byl aktivovaný. Když vrátím zpět na win 7 tak aplikace zase běží. Nevíte kde může být problém? Předem děkuji.

  1. Adolf Pupík (Admin)

   Tento problém se většinou projevuje, když předchozí licence není legální. 🙂

   1. Problém je v tom, že licence je legální a aktivní.

    1. Adolf Pupík (Admin)

     Zkoušel jsi hned po aktualizaci stáhnout všechny aktualizace ve Windows Update? Já na notebooku po aktualizaci systém také neměl aktivovaný a po všech aktualizacích již aktivovaný byl.

     1. Jj naistaloval jsem vsechny a bohuzel nic.

     2. Adolf Pupík (Admin)

      V tom případě bych se obrátil na IT firmy, nebo zavolal na podporu Microsoftu. 😉

 4. BoženaKolocová

  Nainstaloval se mi Windows 10 a když jsem si chtěla pustit video s návodem na obsluhu,tak se ozvalo několik anglických slov aa konec.Dál se žádné video nekonalo.Jak mohu dosáhnout,abych mohla ta videa s návodem na obsluhu 10 otevřít?A vůbec nechápu,proč není vše v češtině.
  Děkuji za pomoc,

  1. Adolf Pupík (Admin)

   Čeština není tak důležitá, protože jsme bohužel malý trh. Ta videa nejspíš už znovu nespustíš, ale můžeš si nějaká najít na YouTube.

 5. když začnu ve Windows 10 stahovat přes steam hru tak mi na ostatnich aplikacich prohlížečích nefunguje internet co stím? 🙂

  1. Adolf Pupík (Admin)

   Je to zvláštní problém. Steam bych zkusil odinstalovat a znovu nainstalovat.

 6. Dobrý den, co dělat když v seznamu síti nemam vůbec moznost mobilní sítě ? Přitom tablet je na sim. U starého windows slo normálně.

  1. Adolf Pupík (Admin)

   Máš plně aktualizovaný Windows a všechny potřebné ovladače?

 7. Dobrý den. Od nainstalování Windows 10 mám problém se spuštěním PC. Nejdříve naběhne obrazovka, kde mi PC píše, jak se dostat do BIOSu, následně se objeví černá obrazovka s vlaječkou Windows a krom hučení větráků je konec. Po stisknutí restartu přímo na bedně pak PC najede bez problému. Nevíte, čím by to mohlo být? U sedmiček ani XP se mi to nikdy nestalo.

  1. Adolf Pupík (Admin)

   Měla jsi předchozí systém legální? Pokud ne, tak se tyto problémy často stávají. Pokud ale legální byl a nastal tento problém, tak za to nejspíš může verze předchozího systému, který mohl být poškozený virem či něčím jiným. Je nutná čistá instalace systému z DVD či flashdisku.

 8. Dobrý den, vyměnil jsem základní desdku a nyní nemám product key k win 10 pro. jak jej, prosím, získám?

  1. Adolf Pupík (Admin)

   Po výměně základní desky nastanou vždy problémy a svůj key ztratíš. Pokud ale máš na počítači někde štítek s product keyem k Windows 7 nebo 8, tak udělej čistou instalaci staršího systému, aktivuj a aktualizuj na Windows 10. Mám to vyzkoušené a tento postup funguje. 🙂
   Pokud tento krok ale dělat nechceš, tak bych se obrátil na telefonickou podporu Microsoftu.

 9. Zdravím, potřeboval bych radu ohledně z přechodu Windows 7 PRO na WINDOWS 10 PRO po stažení a nainstalování mi při spuštění WINDOWS 10 se zobrazuje zpráva, že se mi odstranil soubor user\local\temp\161918Log.iniis. Nevím kde ho sehnat, přeinstaloval jsem i ze základní desky ovladače a stejně mi to nepomohlo. Díky za radu.

  1. Adolf Pupík (Admin)

   Tento soubor potřebuješ? Funguje vše bez problémů? Pokud soubor není potřebný k žádné hře a vše funguje dobře, tak bych si stáhl Ccleaner a provedl čištění + opravu registrů.

 10. Dobrý den,
  dnes jsem koupila ntb s windows 8 a udělala jsem upgrade na 10, jelikož jsem s ní moc spokojená. Ale nejspíš se mi upgradovala pouze částečně, protože start je pořád jako v 8. Neví si s tím někdo rady? Děkuji za odpověď

  1. Adolf Pupík (Admin)

   Neupgradoval se částečně, ale u některých počítačů se zapne celoobrazový režim nabídky Start. Stačí přejít do Start/Nastavení/Přizpůsobení/Start a vypnout funkci “Používat celoobrazovou nabídku Start”.
   Pokud se Start nezmenší okamžitě, tak tomu dej pár minut a restartuj notebook. 😉

 11. Dobrý den,
  nainstalovala jsme Windows 10 do staršího notebooku HP. Za několik hodin se notebook vypnul a při zapnutí se objeví černá obrazovka s příkazy f1-f4. Po jejich splnění se objeví nápis HARD DISK NOT EXIST.
  Nic nejde dělat. Poradit byste mi prosím co s tím?

  1. Adolf Pupík (Admin)

   Vynuť BOOT MENU při startu počítače a zvol svůj pevný disk. Systém by se měl spustit. Pokud v BOOT menu nenajdeš svůj HDD, tak nejspíš odešel …

 12. Dobrý den.Potřebuji poradit.Na Lumii 650 po pořízení fotky mi nejde přetočit na displeji.Foto zůstane jen v horizontální poloze.Otáčení displeje mám zapnuté.

  1. Adolf Pupík (Admin)

   Nejspíš se jedná o chybu systému. Počkal bych si na aktualizace aplikace Fotky.

 13. Věra Mokrá

  Dobrý den píší ještě jednou vnouček mi asi instaloval program Winsdows10 zapnu ho objeví se vítejte pak se tam dobu točí pak vše zhasne a obrazovka je černá a já sedím a koukám na černou obrazovku 20min a stále nic někdy ještě za 10min se objeví polovina znaků tak jsem už otrávená a chci vypnout počítač tak najedu ne to okno a někdy se ztratí vše a tak čekám dám když chce vnouček si zahrát svoje hry tak si počítač zapne před snídaní a počítač je zapnutý třeba hodinu pak může si něco zahrát já mám malý důchod po zaplacení nájmu kde jsou také poplatky za internet mi na celý měsíc zbývá necelých2tisíce korun to je hrůza chci vrátit zpět program který jsem měla s kterým jsem byla spokojená když už ho platím at se nemusím na stará kolena nervovat a čekat hodiny

  1. Adolf Pupík (Admin)

   Pokud nechceš Windows 10, tak se můžeš snadno vrátit ke starší verzi Windows. Stačí přejít do Start/Nastavení/Aktualizace a zabezpečení/Obnovení a vrátit se na starší verzi. Obnova na starší systém může trvat i déle, jak hodinu. 😉

 14. Dobry den
  Mam telefon s win 10 bez pametove karty. Fotky mi zabiraji spoustu místa. Po odstraneni fotky se vymaze i kopie na onedrive. Jdou fotky na onedrive nějak zachovat pri vymazani z telefonu?

 15. dobrý den, podařilo se mi 🙁 aniž jsem chtěla zvětšit si na notebooku písmo přes celou obrazovku a nejde mi to vrátit na původní “normální” obrazovku….všechno mám hrooozně veliké, můžete mi prosím poradit jak si to nastavím zpátky ? nějaký jednoduchý postup…moc děkuji, Ála

  1. Adolf Pupík (Admin)

   Nezapnula jsi jen aplikaci Lupa? Často se to stává a většinou pomůže restartování počítače nebo CTRL+ALT+DELETE a ukončení procesu Lupy. Pokud Lupa není aktivní, tak na ploše zkus současně stisknout Ctrl + Num- nebo Ctrl + 0 (nula nesmí být zadána na numerické klávesnici).

 16. Dobrý den Adolfe, prosím o radu. Na stolním PC mám dva HDD C a D. Disk D se přestal zobrazovat i ve správě souborů, takže nejspíš odešel. Připojil jsem místo něj jiný který byl nahrazen v minulosti a i přesto že je 100% dobrý taky se ve správě disků nezobrazuje jako by fyzicky nebyl ale v Biosu u příslušného konektoru ano. Co s tím?

  1. Adolf Pupík (Admin)

   Pokud se v Biosu zobrazí disk i s jeho kapacitou, tak by fungovat měl. Zkoušel jsi naformátování toho druhého disku, který chceš připojit? S tímto problémem jsem se setkal u stolního počítače, který také nezobrazoval druhý HDD. Nechal jsem oba HDD připojené v PC, nabootoval instalačku Windows 10 a naformátoval pouze druhý disk. Počítač jsem následně restartoval a disk se zobrazil.
   Ještě bych se ale také mrkl do UEFI/BIOsu, jestli tam nemáš něco zakázané.

   1. Dík za radu, už je vše OK!

 17. Dobrý den,
  nedaří se mi rozjet notebook, mám už 10 a předtím bez problému. Zapnu, a na obrazovce se objeví oprava systému – dokončeno 100%, až se dokončí tak restartovat, ale to nejde. Nejde na nic kliknout. Když ho tlačítkem vypnu, tak je to znova. Co s tím? Díky Dalibor

 18. Adam Žáček

  Dobrý den, potřeboval bych pomoct jak vrátit se zpět z windows 10 na windows 8 když dám nastavení a obnovení tak tam už nemám tu ikonku abych mohl to comebacknout. Není nějaký jinčí způsob na windows 10 mi nejde jedna hra.

  1. Adolf Pupík (Admin)

   Pokud tam už tuto ikonku nemáš, tak se vrátit můžeš pouze čistou instalací.

 19. Eduard Šatra

  Dobrý den,
  mám W10. ve vyhledávači Seznam.cz zvolím nějakou stránku, na horní liště vlevo nahoře se točí vyhledávací kolečko, nechce se zastavit a počítač tak zvaně zmrzne. Na chvíli obrazovka zčerná a ukáže se zamračený smailík.Ani restart nepomůže.Tato závada se vyskytuje nepravidelně. Jaké je řešení? Děkuji

  1. Adolf Pupík (Admin)

   Jedná se o chybu internetového prohlížeče. Nejspíš používáš prohlížeč Microsoft Edge. Vyzkoušej třeba Operu, které je ke stažení zdarma na http://www.opera.com

 20. Ondřej Duchoň

  Po čisté instalaci Win 10 na NTB vše funguje OK. Po instalaci AVG Internet Security 2016 již NTB nenabootuje a nabídne opravu Win 10 s pomocí instalačního DVD. Dosud jsem nezjistil, proč instalace AVG zničí instalaci Win 10. Nevíte důvod?

  1. Adolf Pupík (Admin)

   Protože AVG zasahuje do sytému a opravdu výrazně mění běh počítače. Mohu se zeptat, proč vůbec instalujete tento zbytečný program? Zatěžuje celkový chod počítače …

 21. Jiří Skalský

  Po poslední aktualizaci v lednu 2017 mi na ntb přestaly fungovat klávesnice , touchpad a zvuk. nevíte co s tím?

  1. Adolf Pupík (Admin)

   Nejspíše by to chtělo aktualizovat ovladače.

 22. Dobrý den, po upgradu na win.10 nefunguje tuachpad. Ve win.8,1 vše fungovalo. Drivery ve správci zařízení nevykazuji žádný problém. Domnívám se, že je to aktualizaci ale nevím která to je. Ani další build nic nenapravil. Vlastním notebook Lenovo. Děkuji za radu.

 23. Dobrý den, mám win 10 a potřeboval bych radu, jak a kde vypnout ukládání mezipaměti na disku při kopírování. Kopíruji DVD s hudbou na disk cca 1 hod. Když jsem měl win 7, tak v nastavení , správce nastavení a diskové jednotky, stačilo zaškrtnout DMA a a DVD se nahrálo za cca 5 min. Tady ve win 10 toto není. Poradí někdo?

 24. Dobrý den,
  mám W 10 a vše fungovalo bez problémů až do doby,kdy jsem provedl aktualizaci W10. Poté jsem otevřel Googl a na obrazovce naběhl obraz i písmo o třetinu větší. Zobrazuje se takto gmail,kalendář,FB ,banky-prostě všecno.Před aktualizací to fungovalo dobře. Lupou to není. Pokud GOOGL odinstaluji, ostatní programy běží normálně. Nevím kde je příčina těchto potíží, poradíte? Děkuji

 25. Dobrý den.Kamarád má chybný HDD.když si koupí nový,jak znovu bude chtít nainstalovat OS WIN10,když notebook koupil s OS WIN8.1 a upgadoval na WIN10?Instalační OS ani ko’d nemá?Co má dělat?Děkuji.

 26. dobrý den, při kliknutí na dlaždici kalendář na ploše ve Windows 10 se mě neotevře co mám dělat děkuji

  1. Adolf Pupík (Admin)

   Pravděpodobně je aplikace poškozena. Zkusil bych jít do Store a vyhledat aktualizace. Je možné, že tam čeká aktualizace aplikace Kalendář.

 27. Můj syn mi dělal pořádky v počítači a nyní se počítač nachází v nouzovém režimu.používám W-10 a ačkoli jsem se snažil vypnout tento nouzový režim tak se mi to nepodařilo.aplikace nejdou spustit,tím pádem ani nápověda,internet atd.Zkoušel jsem to aktual. zabezp.-obnovení spuštění s upřesněným nastavením -a nic.prosím o radu .Díky.

 28. Dá se ve WIN10 nějak nastavit, aby se zobrazilo kolečko kolem pozice kurzoru při stisku Ctrl jako bylo ve WIN7? Dost tuto funkci potřebuji. Děkuji Vám.

 29. Potreboval bych poradit kam se ve windous 10 a prohlizec edge ukladaji hesla k internetovym strankam . potvrdil jsem v edge ulozeni hesla ke dvou projektum a nyni bych je potreboval zmenit a zadat tam jine hesla aby mohli se spoustet spolecne ! Ted mi to nejde spustit ! Dekuji za Radu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*