Tři skryté iPhone triky, o kterých jste možná nevěděli

Využíváte váš iPhone na maximum? Řada majitelům chytrých telefonů značky Apple totiž ani netuší, co všechno tyto přístroje dokážou. Dnes vám představíme tři zajímavé funkcionality, které vám ulehčí i zpestří život.

Měřte jednoduše pomocí svého iPhonu

Pokud akorát nemáte po ruce metr nebo vodováhu, pomůže vám váš chytrý telefon. Otevřete si aplikaci Měření a na spodní části obrazovky si vyberte buď možnost Měření nebo Vodováhu.

Pokud si přejete cokoliv změřit, tečku uprostřed obrazovky umístěte tam, kde chcete začít, a stiskněte bílé plusko v spodní části obrazovky. Poté pohněte telefonem a vytvořte na obrazovce souvislou bílou čáru až ke konci měřeného předmětu. Následně opět stiskněte velké plus a zobrazí se vám výsledná hodnota.

V případě vodováhy stačí telefon umístit například na obraz nebo fotografii na zdi a hned se  vám ukážou případné odchylky. Tato aplikace je poměrně intuitivní, a tak vás v případě nesprávného držení telefonu upozorní.

Pozor byste si však měli dávat, používáte-li třeba kryt na iPhone 7 a jiné oblíbené modely s výrazně vystupujícími prvky. Ty by totiž mohly výsledné měření vodováhy mírně zkreslit.

 

Zpestřete si Zprávy zajímavými efekty

Jako odesílatel SMS zprávy si můžete vybrat efekt, který se zobrazí člověku po přijetí zprávy. Stačí při odeslání podržet prst na ikonce odeslat a zobrazí se vám pestrá nabídka. Na výběr máte různá zobrazení bubliny s odesílaným textem, ale také efekty, které se zobrazí na celé obrazovce. Je to příjemné oživení komunikace s přáteli nebo známými.

Důležité ale je, aby měl také příjemce iPhone. Použitý efekt se sice zobrazí také na Android zařízeních, ale ne jako efekt, ale jako informace pod zprávou v závorce.

 

Personalizujte si vibrace jednotlivých kontaktů

Pokud jste zastáncem tichých režimů, rozhodně vás potěší možnost nastavení vlastních vibrací na jednotlivé kontakty. Vždy tak budete vědět, kdo vám volá. Vyberte si požadovaný kontakt, klikněte na možnost Upravit → Vyzvánění → Vibrace →Vytvořit novou vibraci.

Klepnutím na obrazovku iPhone zaznamená intervaly vibrování. Až budete s výsledkem vibrování spokojeni, jednoduše jej uložíte. Takto si můžete nastavit dokonce i melodii oblíbené písničky.

Tip na závěr: Vždy se ujistěte, že máte svůj operační systém aktualizovaný na nejnovější verzi, abyste mohli využívat všechny dostupné vychytávky. Některé funkce ale nemusí být na starších modelech podporovány.

Zdroje: Patrícia Lukáčová

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*