Telegram zavádí překlady v reálném čase a další nové funkce

Telegram je velice oblíbenou aplikací pro komunikaci, která se snaží nabídnout více svobody projevu. Už z ní není jen běžná aplikace pro komunikaci, ale spíš i sociální síť, protože má opravdu obrovské množství veřejných kanálů. V těch můžete odebírat novinky, reagovat emotikony, nálepky nebo psát komentáře a s ostatními v kanálech komunikovat.

Nedávno Telegram zavedl dobrovolné předplatné, aby byl zaplacen jeho provoz a další vývoj. Má tedy více financí pro vývoj a v poslední době zavádí stále více užitečných funkcí. Předplatitelé mají i nějaké ty funkce a nálepky navíc. Vydána byla nová verze aplikace Telegram, která zavádí další fajn funkce.

 

Změna profilové fotky

Do svého Telegram profilu si můžete zvolit jakoukoliv fotku. Nově si můžete místo klasické fotky zvolit klidně i jeden z emotikonů a upravit barvu pozadí. Emotikony jsou často animované a použít je lze nejen na svůj běžný profil, ale i do různých skupin a kanálů. U každého kontaktu si můžete zvolit vámi napsané jméno, což má aplikace již dlouho. Nově je však možnost návrhu úpravy informací a také profilové fotky vašemu kontaktu. Máte třeba nějaký vtipný obrázek, který se hodí do profilu vašeho kamaráda? Můžete mu ho snadno navrhnout ve funkci přejmenování.

 

Vylepšené překlady

Každý uživatel může využívat překládání různých konverzací. Pro prémiové uživatelé bylo v aktualizaci přidáno vylepšené překládání. Tito uživatelé mohou překládat celé chaty, skupiny a kanály rovnou v reálném čase. Mohou si i zvolit, které jazyky budou překládány.

 

Emoji kategorie

Telegram vylepšil řazení emoji. Dlouhým stiskem si každé emoji nebo nálepku můžete více prohlédnout, než jej odešlete. Vybrat ho lze i do statusu.

 

Další inovace

V nastavení telegramu se opravdu dlouho nachází možnost přehledu dat v aplikaci. Tam můžete smazat zbytečné soubory a uvolnit tak místo ve vašem telefonu. Vylepšeno bylo také automatické ukládání fotek/videí a mnohem lepší je udělování práv ve skupinách. Zakázat tedy můžete třeba odesílání souborů, zvukových nahrávat či jiných prvků. Dostat nyní můžete také levnější předplatné na celý rok.

Zdroje: Telegram blog

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*