Telegram raketově roste. Dosáhne brzy miliardy uživatelů?

Aplikace Telegram byla kdysi známá jako „ta chatovací aplikace“. Dostává pravidelné aktualizace a inovace, díky kterým se stala sociální sítí. Je stále oblíbenější, protože jako jedna z mála poskytuje svobodu projevu. Najdete v ní velké množství veřejných kanálů, a to i kanál tohoto webu v odkaze. Závěrem loňského roku se začínalo mluvit o velkém úspěchu sítě a brzkém dosažení hranice miliardy uživatelů. Stane se tak již letos?

Zakladatel Pavel Durov ve svém kanále oznámil, že Telegram již překročil hranici 900 milionů uživatelů. Polovina z těchto uživatelé údajně Telegram využívá denně. Podle služby DataAI je Telegram 6. nejpoužívanější a 6. nejstahovanější aplikací na světě.

Podle Durova mělo 1. čtvrtletí 2024 pozitivní cash flow a zdá se, že se sociální síť stane ziskovou již letos. Telegram má totiž své kouzlo a nabízí dobrovolné předplatné Telegram Premium s příjemnými funkcemi navíc. Mnoho uživatelů provoz sítě dobrovolně podporuje, protože se jedná o síť poskytující svobodu projevu nejen v soukromých konverzacích, ale i veřejných kanálech.

Když jsme před 12 lety začali Telegram vyvíjet, věřili jsme, že lidé jsou od přírody chytří. A chytří lidé si vždy vyberou svobodu a kvalitu Telegramu před omezeními a průměrností starších aplikací. Zdá se, že jsme měli pravdu.

Vždy jsme věřili ve vás. Děkujeme, že věříte i vy v nás🙏, – uvádí Pavel Durov

Zdroj: Telegram

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*