SuperFreezZ zmrazí aplikace běžící na pozadí (Android)

V Obchodu Play se nachází různé aplikace, které slibují spolehlivé vypínání aplikací běžících na pozadí. Velice populární jsou aplikace Greenify a Brevent. Dost uživatelů však hledá alternativy, protože tyto aplikace nejsou open-source a někteří se tedy obávají odesílání dat či jiných problémů.

SuperFreezZ je nová alternativa, která umí hromadně „zmrazit“ procesy aplikací běžících na pozadí i bez rootu. Je také dobré říci, že nové verze Androidů umí aplikace deaktivovat i bez různých aplikací, ale kouzlo SuperFreezZ je v tom, že označíte klidně i 20 aplikací a klepnutím na jedno tlačítko je deaktivujete.

Aplikaci tedy oceníte především u mobilů s nadstavbou, kde jsou předinstalované nežádoucí aplikace od výrobce. Ty můžete odinstalovat, ale k tomu je nutný root, čímž své zařízení můžete ohrozit a mohou přestat fungovat bankovní a jiné aplikace. Stačí je tedy hromadně deaktivovat, což jsem udělal u všech aplikací Facebooku.

 

Instalace a oprávnění

Aplikaci jsem testoval na mobilech HTC U12+ s nadstavbou Sense a Huawei P30 Pro s nadstavbou EMUI. Všude fungovala bez problémů. Doporučuji si však stáhnout i aplikaci F-Droid, kde budete moci SuperFreezZ aktualizovat.

  • SuperFreezZ si stáhněte na stránce F-Droidu či rovnou v aplikaci F-Droid (stáhnout APK)
  • Aplikaci nainstalujte do svého mobilu a spusťte
  • Nejdříve je nutné udělit veškerá oprávnění, aby vše správně fungovalo
  • Po všech potřebných krocích by bylo potřeba zobrazit všechny aplikace. U HTC jsem chtěl především „zabít“ všechny aplikace od Facebooku a musel jsem tedy zobrazit i systémové aplikace. Stačí klepnout vpravo nahoře na možnosti/Settings/Apps list/vybrat všechny možnosti a klepnout na tlačítko Ok

Zmražení nežádoucích aplikací:

Většina aplikací se ukončí hned po klepnutí na ikonku pro zahájení akce, ale u některých nadstaveb (EMUI) musíte klepat na tlačítko „Ukončit“.

  • Po úspěšném nastavení všech bodů výše můžete přejít na seznam všech aplikací
  • Vedle každé aplikace máte tři ikonky první ikonka (blesk s písmenem A) je pro automatické ukončování např. po zhasnutí displej. Druhá ikona je trvalé zmražení všech procesů aplikace a poslední neudělá s procesy nic
  • U každé aplikace si tedy stačí zvolit ikonu a následně klepnout na tlačítko modrého blesku vpravo dole

 

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*