Shadow Of The Tomb Raider – Povedené završení restartované série? (RECENZE)

Restart herní série Tomb Raider z roku 2013 se velmi povedl a dva díly jsem si vychutnal. V roce 2018 však vyšel třetí díl Shadow Of The Tomb Raider, kde nám Lara dospěla a příběh nás zavede do Peru, kde se bude většina hry odehrávat.

 

 

Dostupnost hry

Shadow Of The Tomb Raider je dostupný na všech platformách. Zahrajete si jej na konzolích Playstation 4, Xbox One, ale také na PC, kde jsem ji také hrál. Nejedná se o nejnovější titul, takže cena je v době psaní recenze velice příjemná, a to kolem 349 – 449 Kč.

Verze pro PC je však levnější, protože je k dispozici jen a pouze v elektronické podobě. Vážně jsem jediný, kdo by rád klasickou krabicovou verzi? Je sice pravda, že DVD mechaniky u notebooku už takřka nejsou, ale klasická krabicová verze by na poličce vypadala skvěle.

 

 

Grafika, příběh a hudební doprovod

I když se nejedná o aktuálně nejnovější titul, tak stále má Shadow Of The Tomb Raider po stránce grafiky co nabídnout. Abych byl upřímný, tak první hodinu jsem měl ze hry rozpačité pocity, protože se na první pohled od předchozích dvou dílů moc nelišila, ale nakonec byl úžasnou grafikou, prostředím peru a také příběhem pohlcen.

 

Je ale pravdou, že příběh je spíše průměrný a někomu mohou chybět české titulky. Ve hře se však ocitnete i v roli malé Lary, které předvádí horolezecké kousky na domě svých rodičů. Bylo to zajímavé a příběh to jen obohatilo. Dalším skvělým prvkem jsou různé puzzly, u kterých jste donuceni i přemýšlet.

I když se nejedná o aktuálně nejnovější titul, tak stále má Shadow Of The Tomb Raider po stránce grafiky co nabídnout. Abych byl upřímný, tak první hodinu jsem měl ze hry rozpačité pocity, protože se na první pohled od předchozích dvou dílů moc nelišila, ale nakonec byl úžasnou grafikou, prostředím peru a také příběhem pohlcen.

Grafické zpracování je výborné a pochválit musím i hudební doprovod. Strašidelně působí i nepřátelé v jedné části, což nejsou žádní krasavci a svým vzhledem, ale i skřeky mi připomínají skřety z filmu Pán prstenů. Jen nechápu, proč mi občas zvuk vypadával. Ano, dělo se to jen zřídka, ale výborný dojem to občas trochu pokazilo. Občas mi vadila i neposedná kamera, kvůli které jsem nejednou zemřel.

 

 

 

Ovládání a boje

První hodinku jsem si zvykal také na ovládání, které jsem si musel přizpůsobit podle sebe. Tím neříkám, že špatné, ale na skoky z lana jsem musel přijít až po pár minutách. Mezitím jsem neustále umíral, než jsem zjistil, že musel stisknout pravé tlačítko myši, klávesu “W” a následně mezerník. Není těch kláves na jeden skok příliš? Přeci jen už nežijeme v době Playstationu 2.

V nastavení hry se tedy nachází přizpůsobení ovládání, což jsem využil a nakonec jsem si ovládání užíval. Abych byl upřímný, tak jsem stále myslel na to, že na Xboxu či Playstationu by se to ovládalo lépe. Pokud si tento díl chcete zahrát na PC, tak bych asi sáhl raději po gamepadu. Na druhou stranu na gamepadu by mi asi zas chybělo rychlé přepínání zbraní myší.

Herní souboje nijak nenadchnou, ale ani neurazí. Jsou jednoduše průměrné. Tomb Raider také není herní série, kde by se zabíjela hromada vojsk. Zabíjení je však dobré a nechybí Lary milovaný luk. Ten je možné postupně vylepšovat, což se týká i samopalu, brokovnice a dalších dostupných zbraní. Arzenál tedy také není moc obsáhlý, ale jak jsem říkal, tyto hry nejsou Call of Duty. Potěší i i vylepšování dovedností.

 

 

 

Závěr – lepší to být mohlo, ale…

Shadow Of The Tomb Raider je dle mého názoru vydařené završení herní série. Vyzdvihnout musím opravdu výborné grafické zpracování, vylepšování dovedností i zbraní. Některým však může vadit absence českých titulků, což lze vyřešit stažením fanouškovské češtiny. Hudební doprovod trošku kazí občasné výpadky, které trvají třeba dvě vteřiny, což umí být trochu nepříjemné. 

Pokud jste fanouškem Tomb Raider, tak si tento díl určitě nenechte ujít. Pokud však hledáte něco, co se nebude tolik podobat předchozím dvoum dílům, tak tento díl nejspíš nebude pro vás.

Za aktuální cenu pod 500 Kč si však myslím, že hra za to rozhodně stojí. Dostanete tak povedenou hru. Herní doba je kolem 9 hodin a 40 minut.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*