Sennheiser HD 350BT – Ideální náhlavní sluchátka pod 3 tisíce Kč? (RECENZE)

Německého výrobce Sennheiser asi nemá smysl moc představovat, protože má za sebou bohatou minulost. Výrobce na našem trhu prodává dvojici povedených náhlavních bezdrátových sluchátek Sennheiser HD 350BT a HD 450BT. Rozdíl mezi nimi je v tom, že vyšší model nabízí ANC (automatické potlačení okolního hluku). V této recenzi však budu popisovat dostupnější sluchátka HD 350BT. Ta se v době psaní této recenze prodávala za cenu kolem 2 600 Kč.

 

 

Obsah balení

  • Sluchátka
  • Dlouhý USB-C kabel pro nabíjení
  • Různé návody

 

 

 

Design a konstrukce

Sluchátka jsou na našem trhu dostupná ve dvou barevných provedeních, a to v mnou testovaném černém a bílém. Černé provedení působí elegantně a spíše pro muže, zatímco bílé provedení vypadá spíše dámsky. Bílá varianta je pak zajímavá tím, že má béžové náušníky.

Most sluchátek je vyztužen tak, aby na hlavě seděl skvěle a nijak netlačil. Myslím si, že sluchátka sednou na hlavu opravdu každému, protože sluchátka je možné vysouvat dle potřeby. Výsuvná konstrukce je plastová a s každou mušlí je možné také pootáčet. Náušníky jsou opravdu příjemné a na uši netlačí ani po několika hodinách poslechu. Je možné je také v případě potřeby vyměnit.

Celkově mám z konstrukce opravdu dobrý dojem, protože je robustní a působí kvalitně. To co na náhlavních sluchátkách od Sennheiseru však miluji je skladatelná konstrukce. Sluchátka je totiž možné „zlomit“ tak, aby je bylo možné lépe skladovat. To jsem využíval denně při přenášení v batohu a moc rád bych to viděl i u sluchátek od konkurence.

 

 

 

Tlačítka pro ovládání

Pravá mušle na sobě nese také různá ovládací tlačítka. Ta jsou opravdu dobře umístěna a během mého testování jsem velice často používal především přeskakování skladeb. K dispozici jsou tedy tlačítka pro spuštění přehrávání a pozastavení skladby, přeskakování skladeb, ovládání hlasitosti a pochopitelně nesmí chybět ani zapínací/vypínací tlačítko. To dlouhým stisknutím slouží také pro vyvolání párování.

 

 

A jak je na tom zvuk?

Sluchátka Sennheiser jsou skvělé v tom, že vždy nabízí krásně čisté výšky a středy. To samé platí i u těchto sluchátek, i když je u nich poznat mladiství přístup k basům. To však není vůbec na škodu a u některých skladeb zvýrazněné basy určitě oceníte. Líbí se mi také, že Sennheiser přesně vychytal, jak basy navýšit, aby nedošlo k zastínění výšek a středů. Zvuk tedy mohu hodnotit jen kladně a sluchátka podporují kodeky AAC a aptX/aptX LL.

Jak jsem na začátku recenze zmiňoval, tak sluchátka jsou k dispozici ve dvou variantách. I když mnou testovaný model Sennheiser HD 350BT nenabízí ANC (potlačení okolního hluku), tak své okolí při navýšení hlasitosti takřka neuslyšíte, což oceníte především v hromadné dopravě. Pokud však potlačení okolního hluku vyžadujete, můžete si připlatit za model HD 450BT. Ten se v době psaní recenze prodával za cenu kolem 4 400 Kč.

Zapomenout nesmím ani na mikrofony, které na sluchátkách najdete. Ty můžete využívat na hovory, čehož jsem také využil. Hovory jsem slyšel na velice dobré úrovni a druhá strana si nijak nestěžovala, že bych nebyl slyšet, i když jsem telefonoval v rušnějším prostředí.

 

 

 

Výdrž na nabití

Výrobce ve svých propagačních materiálech tvrdí, že sluchátka vydrží na jedno nabití až nádherných 30 hodin. Jedná se o odvážné tvrzení a záleží pochopitelně jen na tom, jak hlasitě budete hudbu poslouchat. Dovoluji si však tvrdit, že výrobce nelže. Když jsem sluchátka používal s navýšenou hlasitostí, tak jsem běžně vydržel i 25 hodin na jedno nabití, což je velice slušné. Měl jsem vlastně pocit, jako kdyby je nebylo možné vybít. K nabíjení pak slouží oboustranný nabíjecí konektor USB-C.

 

 

 

Párování a mobilní aplikace

Sluchátka komunikují skrze Bluetooth 5.0 a lze je spárovat jak se zařízeními se systémem Android a iOS, tak i s počítači se systémem Windows 10. Během mého testování jsem je zkoušel na několika mobilech s Androidem, ale také notebooku s Windows. Na žádném ze zařízeních nebyl s párováním či bezdrátovým poslechem žádný problém.

A jak se sluchátka párují? Stačí jen dlouze držet zapínací tlačítko, dokud nezačne diodka vedle blikat modře. Poté se stanou sluchátka viditelná ostatním zařízením, takže je můžete vyhledat a spárovat. Je to vážně jednoduché.

Zapomenout nesmím ani na mobilní aplikaci Smart Control, která je dostupná pro Android a iOS. I když není dostupná v Huawei AppGallery, tak jsem ji běžně na mobilu Huawei bez Google služeb používal. Aplikaci doporučuji hned po rozbalení nainstalovat a zkontrolovat dostupnost aktualizací firmwaru sluchátek. Aplikace tedy slouží pro stahování aktualizací firmwaru a také jako ekvalizér. Nic víc nenabízí.

 

 

 

Závěr – to nejlepší pod tři tisíce?

Testování sluchátek Sennheiser HD 350BT jsem si vážně užil a mohu říci, že jsou vážně povedená a příjemně se nosí. Abych byl ale upřímný, tak jsem se ze začátku obával vyššího důrazu na basy, ale výrobce opět nezklamal a zvuk je krásně čistý. Pochválit musím také skladnou a bytelnou konstrukci. Zapomenout pak nesmím ani na spolehlivé a jednoduché párování, což může některá konkurence jen závidět.

Sluchátkům vlastně nemám co vytknout a rozhodně bych je zařadil mezi nejlepší sluchátka za cenu pod 3 tisíce Kč. Kdybych chtěl rýpat, tak bych mohl vytknout snad jen to, že výrobce nemá svojí aplikaci v Huawei AppGallery. Jedná se však o drobnost a majitelé těchto telefonů si aplikaci mohou stáhnout z APKPure.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*