RuStore je ruská náhrada za Obchod Play. Hned po spuštění se stal terčem útoků

Na Rusko jsou uvaleny sankce, a ještě teď jej stále více opouští západní, ale překvapivě i některé čínské společnosti. Mluvilo se také o tom, že Google a Apple znepřístupní ve svých mobilech digitální obchody s aplikacemi a hrami. V současné době je situace taková, že Obchod Play a Apple AppStore v Rusku stále funkční jsou, ale jen velice omezeně.

Používání obou obchodů s aplikacemi a hrami je pro ruského uživatele tedy nepříjemné a nemůže využívat všechny důležité funkce. Bylo tedy jen otázkou času, než přijde nějaká ruská kopie Obchodu Play. V případě iOS je to kvůli jeho velké omezenosti celkem problém…

Ruská známá společnost VK Company, která stojí za sociální sítí VKontakte oficiálně oznámila spuštění vlastního obchodu s aplikacemi a hrami pro systém Android. Ten nese úsměvný název RuStore. V současné době nabízí některé důležité aplikace a je otázkou, zda se časem naplní dalšími aplikacemi a hrami. Rusko totiž opouští tamní IT firmy a důležití vývojáři. Kvůli sankcím totiž v Rusku nemohou svobodně podnikat.

RuStore si lze stáhnout přímo z oficiálních stránek. Stáhnete si jen APK soubor, který do svého Androidu doinstalujete, což je velice jednoduché. Instalaci na našem trhu však v žádném případě nedoporučuji, protože obchod může odesílat citlivá data uživatelů.

Ruský obchod s aplikacemi se hned po spuštění stal terčem DDoS útoků ze strany IT Army of Ukraine a Anonymous. Celá webová stránka i samotný obchod byl tedy několik hodin nedostupný.

Cíle pro DDoS útoky – Zdroje: IT Army of Ukraine

Zdroje: Routers, RuStore, Telegram

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*