Revoluční kryty Peak Design Mobile míří do prodeje

Značku Peak Design jsme si tady už představili. Ačkoliv byla prvotní idea společnosti přinášet na trh kvalitní příslušenství pro fotografy, už několikrát jsme si potvrdili, že jsou PD produkty zkrátka pěkným prémiovým kouskem téměř pro každého.

Nyní míří do prodeje vzhledem k zaměření této stránky snad nejvýraznější kombo produktů – Peak Design Mobile.

Když Apple poprvé představil svou technologii MagSafe, rozzářilo se ve mně takové to sluníčko technologického nadšence. To se ale postupně začalo ochlazovat. Peněženky tak hezky nedržely. MagSafe nabíječka je hezká věc, ale nabíjím vlastně večer, a tak už to tam zvládnu píchnout. Možná držák do auta? Prý to funguje skvěle, ale já tomu tak úplně pořád nezvládám důvěřovat. A powerbanka asi nestojí ani za řeč.

Souběžně, možná i dříve, to se asi nedozvíme, se do vývoje magnetického ekosystému pustili mágové všeho, co jen z magnetu lze vytvořit, ze společnosti Peak Design. Výsledkem je v podstatě kompletní magnetický ekosystém. Chcete peněženku, co drží? Prosím! Držák do auta? Žádný problém. Držák na kolo? To je pořád málo. Držák na našlapanou mašinu? Ano! A co třeba rozkládací tripod, bezdrátovou nabíječku a držáky na stěnu? Odpověď je žádný problém.

Řešení krytu s magnetem je mi, přiznám se, poněkud bližší, než řešení magnetu na těle telefonu. Problém s MagSafe je v tom, že většinu příslušenství vlastně zabije kryt, který tuto podporu nemá. Musíte se tak spoléhat na kryty, které „prodlouží“ MagSafe o kousek dál. No a tyto kryty se vám nemusí vždy líbit. Případně pro využití MagSafe musíte kryt sundat a příslušenství připojit na holá skleněná záda. S celým řešením od Peak Design tak odpadá hned několik ale, která mě u MagSafe úplně netěší.

 

Nechci působit jako Horst Fuchs a tak budu krotit své nadšení. Pojďme si aspoň trochu popsat, jak to celé funguje. Na zádech krytu naleznete drobný magnetický čtvereček zvaný SlimLink. Díky němu vše zmíněné drží na krytu jako přibité. A pokud jsou zde moto fanoušci, tak si v tomto případě pomůže magnet mechanickým uchycením. Takže pokud se věnujete freestylu, je větší pravděpodobnost, že to nezvládne samotný telefon, než že by telefon vypadl z držáku.

Kryty jsou dostupné pro sérii iPhone 11, iPhone 12, iPhone 13 a Samsung Galaxy S21. Pro další telefony si můžete pořídit universal adapter na svůj libovolný kryt. Cena krytů začíná na 1 090 Kč. Může se zdát poněkud nákladné, ale doporučuji podívat se na oficiální kryty pro tyto telefony – třeba ze silikonu. Najednou to tak draze nepůsobí, co? Příslušenství pak začíná na 650 Kč a končí na 2 590 Kč za držák pro motocykly. Kompletní přehled produktů najdete třeba na stránkách peakdesign.cz.

Netuším, jak jste na tom vy. Ale já určitě jeden musím mít. A hned jak se tak stane, určitě se nezapomenu podělit o své dojmy.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*