Recenze Xiaomi TV S Mini LED 75 (2025) – obří bezrámečkový 4K obraz a Google TV

Výrobce Xiaomi na našem trhu poměrně krátce prodává chytré televizory. Před pár měsíci jsem na test obdržel model Xiaomi TV S Mini LED 75 (2025) a dal jsem mu opravdu velké množství času, abych se mohl podělit o své zkušenosti. Tento model chce nalákat na obří 75palcovou úhlopříčku, kvalitní obraz ve 4K rozlišení, příkladnou konektivitu a svobodný systém Google TV s možností instalovat různé aplikace nebo hry. Jak se televizor povedl?

Obsah prodejního balení

V obří krabici k televizoru dostanete dálkový ovladač, dvě části nožek (stojanu), sáček se šroubky, napájecí kabel a různé návody.

Zpracování televizoru a obraz

Televizory Xiaomi TV S Mini LED 2025 jsou hned ve třech verzích. Já na test obdržel model se 75palcovou úhlopříčkou, ale sáhnout můžete ještě po 65“ a 55“. Největší verze je opravdu velká, což je pro sledování filmů a seriálů samozřejmě vítané. Doporučil bych však takový televizor umístit na zeď, k čemuž jsou na jeho zádech potřebné závity. Budete si k tomu však muset obstarat nějaký držák. Různé e-shopy jich nabízí dost a stačí jen hledat takový s rozměry 400 x 300 mm.

Nechcete televizor na zdi? Nemusíte a hodit se vám bude dvojice nožek z prodejního balení. Do spodní části televizoru je stačí jednoduše našroubovat. V případě 75“ verze však budete muset počítat s velkými rozměry, proto si nejdříve změřte svůj televizní stolek.

  • Rozměry s nožkami: 1669 x 425 × 1027 mm
  • Rozměry bez nožek: 1669 x 85 x 966 mm
  • Velikost prodejního balení: 1870 x 205 x 1115 mm
  • Váha: 26 kg/26,5 kg (s nožkami a bez nich)
Zdroj: Xiaomi

Zpracování televizoru je ukázkové a působí moderním dojmem. Rámečky kolem QD-Mini LED panelu jsou minimalistické. Panel se na danou třídu vážně povedl a má krásné věrné barevné podání. Černá je černá a v nastavení ještě najdete nastavení pro doladění obrazu. Příkladné 178stupňové pozorovací úhly, spokojen jsem byl se 4K rozlišením a výrobce se chlubí certifikací Dolby Vision. Potěší 144 Hz obnovovací frekvence a MEMC se 120 Hz pro plynulejší obraz a velmi slušný jas o hodnotě 1 200 nitů. Jas se umí regulovat automaticky a celý systém podsvícení by mělo řídit 512 zón, díky nimž dochází k vypočítávání potřebných hodnot pro regulaci detailů stínů, kontrastu a samozřejmě jasu. Ono vlastně navyšování kontrastu funguje dost dobře, díky čemuž je černá v různých scénách pěkná.

Když si to shrnu, vzhledem k ceně se výrobci povedlo nabídnout konstrukčně i obrazově kvalitní obraz. Během pár měsíců jsem zkoušel opravdu mnoho filmů a seriálů v různém rozlišením a datovým tokem. Mohl jsem tak vyzkoušet skutečné 4K z Kodi, nikoliv falešné 4K rozlišení z běžných streamovacích služeb.

Konektory, TV kanály a audio

Na zádech televizoru jsou všechny užitečné konektory. Dostalo se na všechny potřebné a vlastně mi žádný nechyběl. Přímo v českém Mi Storu je uváděna informace, že televizor nemá 3,5 mm audio jack, ale ve skutečnosti tento konektor má. Televizor se chlubí nejen certifikací Dolby Vision IQ, ale ještě Dolby Atmos. Dobře schovaný je napájecí kabel a výrobce udává napájení 350 W a napětí 200-240V~50/60Hz.

Všechny tři HDMI 2.1 konektory dle výrobce podporují technologie CEC, ALLM a VRR. Díky tomu jsou vhodné třeba pro připojení herní konzole. Starají se totiž o automatické přepnutí do herního režimu, což umožňuje lépe přizpůsobovat obnovovací frekvenci a docílit nižší latence.

HDMI 1 a HDMI 2 jsou schopny poskytnout 4K rozlišení se 144 Hz obnovovací frekvencí. HDMI 2 disponuje podporou eARC (Enhanced Audio Return Channel). Tato technologie zajistí vyšší přenosovou rychlost a šírku pásma pro audio. Skrze HDMI 2 tedy můžete připojovat externí audio zařízení – reprosoustavy, soundaby nebo různé AV přijímače. Pro audio ještě lze použit optický výstup. Používat můžete i již zmíněný 3,5 mm jack.

Jestli stále v dnešní době sledujete televizní kanály, pak můžete ocenit slot pro CI+ a podporovány jsou standardy DVB-T2 + C i DVB-S2.

Musím pochválit, že televizor si během mého testování rozumněl s reprosoustavy nejen po kabelu, ale i bezdrátově. Dost možná za to může svobodnější operační systém Google TV, jelikož o konkurenčního televizoru s uzavřeným systémem WebOS jsem s tím měl problémy. Pro bezdrátové připojení nejen reproduktorů můžete používat Bluetooth 5.2 a je vlastně docela škoda, že výrobce nenasadil trochu novější Bluetooth 5.3.

Osobně si myslím, že k tak krásnému a velkému televizoru zkrátka patří nějaké externí audio zařízení, aby byl zážitek ze sledování filmů na vyšší úrovni. Jsem si ale vědom, že ne každý je na audio náročný a často lidé využívají integrované reproduktory v televizorech. Xiaomi TV S Mini LED je samozřejmě také má a využít můžete dvojici stereo reproduktorů o maximálním výkonu 12,5 W. Ona se dvojice reproduktorů opravdu snaží poskytnout nejen hlasitý, ale i kvalitní zvuk a myslím si, že mnoha uživatelům postačí. Já však používal především externí reprosoustavu.

Uživatelské prostředí a dálkové ovládání

Již jsem v recenzi umínil, že televizor má operační systém Google TV založený na systému Android. Dle mého názoru se jedná o jediný použitelný operační systém v televizorech, jelikož si můžete svobodně instalovat aplikace a nemusíte být vázáni pouze na nabídku služeb od výrobce. Užívat jsem si tedy mohl různá neoficiální řešení, jako je upravená aplikace YouTube bez reklam zdarma, Kodi s různými neoficiálními doplňky plné filmů, svobodně si nastavit audio, používat bezdrátové ladění a mnoho dalšího.

Google TV je vlastně nové prostředí tehdejšího Androidu TV. Je zjednodušené a vlastně na pochopení velmi jednoduché. Oblíbené aplikace a návrhy na filmy např. z Netflixu najdete ihned na úvodní obrazovce. Tam si mlůžete poskládat ikony aplikací podle sebe. Na dalších můžete vyhledávat další aplikace nebo hry z Obchodu Play. Je jich opravdu dost a přítomny jsou Kodi, HBO Max, Amazon Prime, Netflix, Oneplay (Voyo a O2 TV), Spotify, Deezer a hromada dalších. Pokud ještě používáte nějakou internetovou televizi, pak v nabídce najdete nejen Oneplay s O2 TV, ale i T-Mobile TV a Vodafone TV. K dispozici jsou i různé hry nebo cloudové služby.

Google TV je dle mého názoru sice nejlepším operačním systémem pro televizory, ale v tom samozřejmě může mnoho lidí nesouhlasit. Rozhodně není dokonalý, jelikož do něj nejen výrobce, ale především Google předinstaloval různé aplikace, které já nechci. Netflix a další jsem si sám skrze neoficiální ADB řešení odinstaloval, ale nesmyslné návrhy na filmy stále vidím. Řešením je výběr jiného launcheru, ale s tím se běžný uživatel nebude chtít patlat. Rád bych tedy viděl méně předinstalovaných plikací. Tak to však mám u všech chytrých televizorů.

Prostředí je přeloženo do češtiny a velmi rychle se s ním zžijete. Vše je krásně svižné a po prvotním zapnutí televizoru budete vyzváni k párování Bluetooth ovladače z prodejního balení. Mířit s ním můžete kamkoliv, přesto bude televizor na ovládání vždy reagovat pohotově. Na ovladači jsou veškerá potřebná tlačítka bez bloku se zbytečnými čísly. Rychle se však dostanete do menu se všemi televizním i kanály, můžete procházet prostředím a aplikacemi do všech stran, rychle spustit Netflix, ovládat hlasitost a další běžné funkce.

Výkon a konektivita

Výrobce uvádí nasazení čtyřjádrového procesoru Quad cortex A73 a grafický čip Mali-G52 (2EE) MC1. Procesor je schopen maximálního taktu 2,8 GHz a využívá 64 architekturu ARMv8-A. Právě díky tomu do systému můžete instalovat různé Android aplikace. Pro různé aplikace a jiný obsah je dostatečné 32 GB interní úložiště a 3 GB RAM. To je na televizory dost a používat skrze USB-A můžete externí úložiště nejen s filmy. Stačí si pak jen doinstalovat z Obchodu Play správce souborů nebo přehrávač VLC Media Player a vše z disku přehrávat.

Bluetooth 5.2 jsem tu již zmiňoval, ale co podpora různých sítí? Připojit můžete internet pomocí LAN, což je samozřejmě vždy nejlepší možnost. Ne každý ale chce tahat zbytečně moc kabelů, čemuž rozumím. Během testování mi výborně fungovalo bezdrátové Wi-Fi připojení s různými routery a hotspoty. Podporovány jsou sítě Wi-Fi 6 a starší, což chválím.

Bluetooth nemá na rozdíl od jiných žádná omezení a připojovat můžete různá zařízení např. bezdrátový herní gamepad. Stačit vám tedy bude gamepad, stáhnout si třeba aplikace cloudové herní služby Boosteroid a můžete přes internet hrát nočné PC hry.

Podpora Chromecastu nebo Miracastu pro streamování obsahu nesmí samozřejmě chybět. Pro někoho může být překvapivá podpora jablečných řešení Apple AirPlay a Apple HomeKitu.

Ovládání mobilem nebo hodinkami

Xiaomi je moderní výrobce, proto ani televizoru nesmí chybět ovládání mobilem. Existuje k tomu více řešení v podobě aplikací pro Google TV. Já si během testování užíval ovládání infraportem mobilů Xiaomi 15 a Xiaomi 14 Ultra. Funguje však bez omezení i s Realme a dalšími značkami mobilů. Nové vlajkové mobily od Xiaomi však mají lepší infraporty ve velkém modulu s fotoaparáty, díky čemuž nemusíte mířit přímo na televizor a ovládat můžete rychle cokoliv v prostředí televizoru.

Máte mobil od Xiaomi? Pak můžete přímo v systému narazit na aplikaci Mi Ovladač. Tam jen stačí přidat zařízení Mi TV / Mi Box a bez dalšího nastavení televizor ovládat. V případě chytrých hodinek Xiaomi Watch se systémem Wear OS můžete ovládat skrze Wi-Fi televizor přímo na displeji hodinek.

Xiaomi TV s Google TV můžete ovládat chytrými hodinkami

Závěr – milé Xiaomi, chceme více tak povedených televizorů!

Xiaomi v domovské číně prodává obrovské množství produktů. V Česku ho můžeme znát především jako výrobcem mobilů, hodinek nebo třeba sluchátek. S televizory oficiálně v Česku působí chvilku, proto jsem se před testováním trochu obával. Výrobce však dokazuje, že toho umí hodně a důvěřovat mu můžeme i u televizorů.

Xiaomi TV S Mini LED 75 (2025) se v době psaní recenze prodával v oficiálním českém Mi Storu za 26 199 Kč s DPH. Po příchodu na trh byl televizor ve slevě, ale ona i aktuální běžná cena v poměru cena/výkon více než rozumná. Mnou testovaná verze je obrovská, díky čemuž se do filmů dokážete více ponořit, maximální jas 1 200 nitů je velmi vysoký a dobře funguje nastavení kontrastu. 4K rozlišení ve filmech ocení a svižný operační systém Google TV vám nabízí mnohem více možností, nežli uzavřené systémy WebOS, Tizen, VIDAA a další. Strašně rád vidím spolehlivé připojení Wi-Fi a Bluetooth, což v tomto cenovém segmentu stále bohužel není samozřejmé…

Že jsem televizor především chválil. Je tomu skutečně tak, protože on se vážně povedl. Za ty peníze dostanete výborný televizor, díky kterému si může filmy, seriály nebo hry užít celá rodina. V recenzi jsem zmiňoval, že Google TV je sice dle mého názoru nejlepší operační systém pro televizory, ale rozhodně není dokonalý. Já osobně bych chtěl větší svobodu v personalizaci úvodní obrazovky a možnost zakázat všechny návrhy z Netflixu a dalších služeb bez nutnosti používat ADB či jiné zásahy do systému. Nic víc však televizoru vytknout nelze.

Já jsem toho názoru, že čím větší úhlopříčka televizoru, tím je zážitek lepší. Kdyby však někomu 75“ verze vadila, může sáhnout po menších 65“ a 55“ úhlopúříčkách a ušetřit. Všechny modely najdete v českém Mi Storu.

Poslední aktualizace:
9.2 TOTAL SCORE
0 Out of 5

Based on 0 Users

Konstrukční zpracování a design: 10
Obraz: 10
Integrované reproduktory: 8
Další audio připojení a konektivita: 10
Operační systém: 9
Výkon: 8
Thank you for taking part in our survey
0 (0)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top