RECENZE: VARTA Wireless Charger Multi – bezdrátově nabije až dvě zařízení

Německého výrobce VARTA netřeba představovat, protože mnoho let vyrábí baterie. Ve svém portfoliu produktů má však i příslušenství pro mobilní telefony. Podíval jsem se na bezdrátovou nabíječku VARTA Wireless Charger Multi, která umí nabíjet až dvě zařízení současně. V době psaní recenze nabíječka byla v akci a na CZC.cz se prodávala za 729 Kč s DPH (846 Kč původní cena).

 

Jak je to se zárukou?

Opravdu dost mi vadí, že e-shopy u všech prodávaných produktů uvádí záruku pouhé dva roky a během objednávky nabízí možnosti si za příplatek záruku prodloužit. Uváděna je totiž záruka jen u samotného prodejce. Nabíječka VARTA Wireless Charger Multi má i na našem trhu přímo od výrobce běžnou záruku 3 roky bez příplatku.

 

Co najdu v balení?

V hezké modré krabičce najdete samozřejmě bezdrátovou nabíječku, ale i dostatečně dlouhý metrový USB-C – USB-C kabel. Ten můžete využít pro napájení bezdrátové nabíječky, ale klidně i pro další zařízení. Dále se v krabičce nachází jen návody.

 

Design a zpracování – hezký design s kusem hliníku

Abych byl upřímný, tak podložka při pohledu na produktové rendery výrobce vypadala naprosto obyčejně. Ne, že by byl produktový snímek nějak ošklivý, ale nabíječka zkrátka nepůsobila tuctově. Po vybalení jsem byl velice mile překvapen tím, jak je nabíječka zpracována a vypadá vážně pěkně. Na pracovním stole v kanceláři vás ostudu rozhodně neudělá. Její celkové rozměry dle výrobce činí: 89 x 178 x 7 mm.

Horní část nabíjecí podložky je pogumovaná, aby z ní mobil či jiné zařízení neklouzalo. Vypadá vážně dobře a najdeme na ní jen logo výrobce a značení Qi cívek pro nabíjení. Boky a spodní část je z hliníku, díky čemuž je podložka dostatečně těžká (178 gramů). Mobil se i v případě vibrací na podložce bez problémů udrží. Řekl bych, že hliník bude lepší i pro chlazení během nabíjení. Vespod jsou také dvě pogumované části proti klouzání. Výrobce na ně nalepil plastové lepenky, které je třeba po vybalení sloupnout.

Design je čistý a nenajdeme na něm žádné křiklavé diody či jiné prvky. Dvě indikační diody se však nachází na přední části. Ty značí, že se vaše zařízení nabíjí. Na zadní části je jen nabíjecí konektor USB-C.

 

Jak je to s nabíjením?

Konečně se dostávám k tomu nejdůležitějšímu, čímž je samozřejmě nabíjení. Tento model umožňuje současně bezdrátově nabíjet dvě zařízení. Je úplně jedno, zda budete současně nabíjet dva mobily, jeden mobil a sluchátka či chytré hodinky podporující Qi.

Vzhledem k ceně nemůžete očekávat nějakou vysokou rychlost nabíjení a výrobce udává 20 W nabíjecí výkon. Jedná se o celkový výkon, takže každá Qi cívka umí maximální výkon 10 W. Na nějaké to přiživení mobilu či nabíjení v noci však naprosto postačí. Většina lidí vlastně i 10 W výkon bezdrátového nabíjení běžně využívá.

VARTA Wireless Charger Multi jsem vyzkoušel nabíjet různé mobily Xiaomi, Nokia, Apple a další. Problém nenastal ani během nabíjení bezdrátových sluchátek a nabíječka tedy plní svůj účel. Je tedy vhodná pro uživatelé každého mobilu podporující bezdrátové nabíjení Qi. Líbí se mi, že nabíječka má také silnou Qi cívku, takže jsem neměl na rozdíl od jiných nabíječek problém s nabíjením mobilu se silikonovým krytem a na něm nalepeným hliníkovým kroužkem pro MagSafe příslušenství.

Výrobce udává, že pro napájení nabíječky je zapotřebí používat nabíjecí adaptér o výkonu 27 W nebo vyšším. Přímo v balení se nachází také USB-C na USB-C kabel. Během testování jsem nabíječku zkoušel s několika adaptéry, a to značky VARTA a Xiaomi. S žádným nebyl problém.

 

Závěr – sázka na kvalitu

Myslím si, že nabíječka VARTA Wireless Charger Multi plní svůj účel skvěle. Jestli máte více zařízení podporující bezdrátové nabíjení, může být tato nabíječka právě pro vás. Každé ráno budete mít nabitý nejen svůj mobil, ale i sluchátka nebo chytré hodinky. Nabíječka i elegantně vypadá a např. na stole v kanceláři bude vypadat vedle pracovního notebooku dobře.

Nabíječce vlastně nemám co vytknout a myslím si, že se jedná o kvalitní produkt. V době psaní recenze se prodávala za akční cenu 729 Kč (846 Kč běžná cena) na CZC.cz. Na trhu samozřejmě najdete i levnější nabíječky, ale ty ani zdaleka nemají tak kvalitní zpracování, nevypadají tak dobře a VARTA skutečně umí nabíjet obě zařízení současně výkonem 10 W.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*