Recenze tyčového vysavače Tineco Floor One S3 Extreme

Výrobce Tineco prodává spotřebiče do kuchyně a fény na vlasy, ale opravdu zajímavé jsou především jeho tyčové vysavače. Na test jsem obdržel vysavač Tineco Floor One S3 Extreme a výrobce se chlubí funkcemi vysávání a vytírání, senzory pro rozpoznávání suché a chytrými senzory pro rozpoznání suché/mokré podlahy a také její čistoty. Vysavač vám svými chytrými funkcemi slibuje skutečně čistou podlahu a je k němu dostupná i mobilní aplikace. Jak si vysavač vedl v dlouhodobém používání?

Co najdu v prodejním balení?

V prodejní krabici najdete vše, co budete k vysavači potřebovat. Najdete v ní všechny části nutné pro funkčnost vysavače a jeho prvotní složení je velmi jednoduché. Nechybí dva oplachovatelné HEPA filtry, čistící prostředek Tineco Cleaning Solution, dva čistící válečky, nabíjecí stojan, napájecí adaptér ke stojanu a štětec pro čištění. K dispozici jsou i návody, ale ty jsem po celou dobu testování nepotřeboval.

Zdroj: Tineco

Design, konstrukce a čištění vysavače

Nejedná se o vysavač zapadající mezi levné modely. Výrobce si na něm tedy dal záležet, vše skvěle do sebe zapadá a s konstrukčním zpracováním jsem byl velmi spokojený. Používal jsem ho pár měsíců a pravidelně nám pomáhal udržovat domácnost v čistotě. Dle produktových materiálů rozměry vysavače činí: 286 × 156 × 1100 mm a váží 6,2 kg.

Tineco Floor One S3 Extreme má příjemnou rukojeť s potřebnými tlačítky pro ovládání. Tlačítko s ikonou kapky je pro spuštění samočistícího procesu. Další je pro zapnutí, vypnutí a přepínání režimu intenzity výkonu pro úklid. Mezi nimi je ale i automatický režim. Dobře na očích je také barevný displej se všemi potřebnými informacemi – funkce samočištění, stav nabití, připojení k domácí Wi-Fi síti, ukazatel síly již zmíněných režimů pro uklízení a různé ikony upozorňující na nutnost doplnit vodu, vylít nádobu se špinavou vodou a vysátým bordelem a ukazatel čistoty podlahy. K tomu se ale dostanu ještě později.

Vysavač nejen vysává, ale také vytírá. Aby vše fungovalo, je tedy nutné do něj doplňovat vodu. Voda s čistícím prostředkem se doplňuje do horní 0,6 L nádoby. Spodní nádoba má 0,5 L kapacitu a v ní je špinavá voda a vysátý bordel. V této nádobě se nachází jeden menší plastový filtr. Z její vnější části je pak vložený HEPA filtr. Obě nádoby je možné z vysavače jednoduše vyndat a naplněné znovu do vysavače vložit.

Během úklidu nemusíte vysavač o nic opírat. Stačí spodní kloub jen ohnout a vysavač umí stát, čímž se automaticky vysávání a vytírání pozastaví. Poté můžete k vysavači znovu přijít, ohnout konstrukci zpět a dojde k jeho automatickému uvedení do provozu. Spodní část s čistícím válečkem je dle mého názoru o ideální šířce a během úklidu jsem se dostal takřka všude.

Jak obtížné je čištění vysavače?

Již jsem zmiňoval funkci samočištění, která mi pomohla především v případě nasátí většího předmětu a následnému ucpání. Já ho také běžně čistil po každém vysávání/vytírání. Ona jeho údržba je extrémně jednoduchá a přímo v balení najdete čistící kartáč. Stačí tedy jen vyndat obě nádoby a vypláchnout je. V nádobě na odpad a špinavou vodu se nachází také jeden vnitřní plastový filtr a z vnější strany je pak HEPA filtr. Oba jsou omyvatelné, což výrobci chválím. Vespod se nachází také plastový kryt, který ukrývá čistící váleček pro vytírání. Celý kryt můžete sundat a váleček jednoduše vyjmout. Stačí ho opláchnout tekoucí vodou, a to samé platí i pro plastový kryt. Po vyjmutí válečku si můžete všimnout trysek pro vodu, a ty stačí případně jen otřít vlhčeným hadrem. Kloub s ohybem pak stačí jednoduše uvnitř očistit kartáčem z balení.

Jak je na tom to vysávání/vytírání?

Tineco Floor One S3 Extreme je výborný vysavač, který umí nejen vysávat bordel, ale rovnou také vytírá. Přímo na rukojeti můžete regulovat intenzitu, ale já měl rád i funkční automatický režim. Umí si tedy sílu a množství vody regulovat dle potřeb sám. Výrobce se chlubí také senzorem iLoup, který jsem zprvu bral čistě jako takové ty marketingové žvásty. Byl jsem ale velice mile překvapen tím, jak funkční senzor je. Umí totiž rozpoznat, zda je podlaha již opravdu čistá. Vidí tedy špínu, kterou vy běžným okem nevidíte. Její přítomnost uvidíte na barevném LED displeji. V něm se bude pohybovat modro-červený kruh, kdy červená značí, že této části podlahy je ještě dobré se věnovat.

A co výkon vysavače? Výrobce uvádí, že motor vysavače má jmenovitý výkon 220 W. Naštěstí nechybí ani udávaný parametr sacího výkonu, a to 30 W. Je to dost a během testování jsem byl s výkonem spokojený. V případě tohoto modelu je uváděn hlučnost 78 dB.

Výrobce uvádí, že pro plnohodnotné čištění je zapotřebí používat originální čistící prostředek Tineco Cleaning Solution. Nemám rád, když výrobci často uživatele nutí k dokupování originálních čistících prostředků, ale v případě Tineco to beru. Během dlouhodobého tetování jsem totiž zjistil, že tento prostředek nepění, díky čemuž je lepší pro spolehlivou funkčnost všech senzorů, nijak nezapáchá a je silný. Otestoval jsem ho i na starším linu a byl jsem překvapen jeho účinností. Ony vlastně celkové výsledky z vysávání/vytírání jsou nad má očekávání a svou funkci plní Tineco Floor One S3 Extreme na jedničku. Snadno si poradí i s chlupy od domácích mazlíčků.

Výrobce sice doporučuje používat jen jeho originální čistící prostředek, ale pokud nebude zbytí, neměl by být problém použít i nějaký jiný prostředek. Rovnou ale upozorňuji, že by to mohlo mít vliv na senzory. Prostředek Tineco Cleaning Solution bude v prodeji začátkem června 2024, a to v oficiálním e-shopu b2c.elem6.com. Jednu lahvičku najdete již v prodejním balení a do nádobky s vodou ji stačí nalít jen malé množství. Nebude tedy potřeba prostředek dokupovat každý měsíc.

Zdroj: Tineco

Mobilní aplikace přidává na chytrosti

Vysavač Tineco Floor One S3 Extreme podporuje připojení k domácí Wi-Fi 4 síti. Jedná se o běžné 2,4 GHz Wi-Fi sítě, které má dnes doma každý. Vysavač jsem zkoušel s více routery, a bez problémů si rozuměl také s hotspotem z mobilu. Nebojte, bez problémů bude fungovat i bez připojení k internetu. Můžete ho tedy bez obav někomu půjčit nebo si ho vzít na chalupu.

K čemu ale Wi-Fi připojení vysavači je? Jelikož je vysavač připojen k internetu, můžete veškeré informace o něm vidět přímo v mobilní aplikaci Tineco pro Android a iOS. Najdete ji ke stažení zdarma v Obchodě Play a Apple AppStore. Do aplikace se stačí zaregistrovat, spárovat vysavač a poté budete mít informace o něm kdykoliv po ruce. Chcete zjistit, zda vás manžel neobelhává a opravdu uklidil? Mrknete do mobilní aplikace a ihned znáte pravdu. 😀 Vidět totiž můžete informace o úklidu, a to i měsíce zpátky listováním v kalendáři. K dispozici jsou i informace o stavu nabití, samočištění, stav nádob, režimy pro úklid a chválím, že lze vypnout hlasové povely. Vysavač vás totiž hlasem umí upozornit, že je potřeba ho nabít a další informace. Hlasové povely jsou bohužel v angličtině, a to samé platí i pro celé uživatelské prostředí mobilní aplikace. Snad ji časem výrobce přeloží do češtiny.

Nabíjení a výdrž na jedno nabití

Nesnáším používání vysavačů s kabelem, protože jeho tahání za sebou je silně otravné. Tyčové vysavače jsou velmi pohodlné, ale dost z nich má špatnou výdrž na jedno nabití. V případě Tineco Floor One S3 Extreme je uváděn integrovaný akumulátor o kapacitě 4 000 mAh, což je na tyčové vysavače slušné. Udávána je také výdrž na jedno nabití 25-35 minut, což na úklid dle mého názoru postačí. Vlastně se nestalo, že bych ani při úklidu více místností vysavač vybil, a to jsem ho opravdu trápil na linech a dřevěných podlahách. S udávanou délkou na jedno nabití souhlasím a záleží na vašem nastavení intenzity výkonu.

A jak je to s nabíjením? To je vyřešeno elegantně, a to stojanem v prodejním balení. Stačí do něj jen připojit napájecí kabel a adaptér připojit do zásuvky. Kdykoliv je stojan připraven pro nabíjení vysavače. Stačí ho do stojanu snadno vložit a ihned se začne nabíjet. Další kabely tedy řešit nebudete. Stav nabíjení uvidíte nejen na displeji, ale také odkudkoliv v mobilní aplikaci.

Zdroj: Tineco

Závěr – nebudete se ho chtít vzdát

Tineco Floor One S3 Extreme se v době psaní recenze prodával v oficiálním e-shopu B2c.elem6.com, ale také v Datartu, Alze a dalších známých e-shopech za 9 999 Kč s DPH. Mezi ty nejlevnější vysavače nepatří, ale vzhledem k jeho výbavě si myslím, že je cena stanovena rozumně.

Svou funkci vysávání/vytírání plní jedním slovem výborně, má slušný výkon, výdrž na jedno nabití, praktický nabíjecí stojan a pochvaloval jsem si také kvalitní konstrukční zpracování. Výborná je také senzorová výbava. Vlastně nemusíte nic nastavovat a vysavač si režimy bude regulovat automaticky, takže jeho obsluhu zvládne i vaše babička. Barevný displej je také dostatečně viditelný a i člověk s horším zrakem může sledovat stav nabití nebo barevné odlišení čistoty podlahy.

Pokud chcete opravdu čisté podlahy, pak je Tineco Floor One S3 Extreme přesně pro vás. Doporučuji do něj také dokupovat originální čistící prostředek, protože i ten se mi osvědčil. Kdybych měl vysavači něco vytknout, tak asi jen hlasové povely v angličtině, a to samé platí pro překlad mobilní aplikace. Má ale jen pár slovíček a její ovládání zvládnete i bez znalosti jazyka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*