RECENZE: Sennheiser HD 250BT – kvalitní náhlavní sluchátka pod 2 tisíce Kč

Letos se roztrhl pytel s dostupnými bezdrátovými sluchátky do uší. Co ale také něco pro fanoušky náhlavních sluchátek? Pro ty je tady německý výrobce Sennheiser se svými sluchátky Sennheiser HD 250BT. Sluchátka se snaží nabídnout kvalitní konstrukci, zvuk s důrazem na basy, až 25hodinovou výdrž na jedno nabití a možnost párování se všemi operačními systémy. V době psaní recenze bylo možné sluchátka zakoupit za 1 850 Kč s DPH (odkaz do obchodu).

 

Co najdu v balení?

V prodejní krabičce ke sluchátkům dostanete jen krátký nabíjecí USB-C kabel a různé návody.

 

 

 

Design a zpracování

Je třeba si uvědomit, že se jedná o opravdu levná sluchátka. Prémiovější materiály tedy očekávat nemůžete, ale je to vůbec na škodu? Dle mého názoru ne, protože díky plastu jsou sluchátka nádherně lehká a váží pouhých 125 gramů. Most přes hlavu je také plastový, ale je překvapivě pružný, díky čemuž je možné jej roztáhnout a sluchátka pak sednou na hlavu opravdu každému. Z vnitřní strany mostu si také můžete všimnout popisků stran (L – levé ucho/R – pravé ucho). Jednoduše si ale stačí zapamatovat, že veškerá tlačítka a USB-C konektor se nachází na pravé sluchátkové mušli. Tlačítka slouží pro ovládání hlasitosti a prostřední tlačítko slouží pro zapnutí/vypnutí sluchátek, párování a pozastavení skladby. Náušníky jsou pak z napodobeniny jemné kůže a na uši tedy nepříjemně netlačí.

 

 

 

A jak je na tom zvuk?

Sluchátka Sennheiser HD 250BT nemíří na žádného audiofila, ale na nenáročné uživatele. Abych byl tedy upřímný, tak jsem po stránce kvalit zvuku neměl žádná velká očekávání. Byl jsem však velice mile překvapen. Sluchátka jsou dostatečně hlasitá a potěší především milovníky basů. Kvalita zvuku je tedy vzhledem k ceně na velice dobré úrovni a zvuk můžete také upravit v ekvalizéru, který nabízí oficiální aplikace ke sluchátkům.

A jak je na tom potlačení hluku? Výrobce se nikde nechlubí funkcí potlačení okolního hluku, přesto sluchátka okolní hluk moc nepropouští, což výrobci chválím. Jsou tedy vhodná i do hromadné dopravy plné uřvaných dětí. Pochválit pak musím i synchronizaci zvuku s videem, takže sluchátka si bez problémů můžete vzít pro sledování filmů či hraní her. Během používání jsem se sluchátky bez problémů telefonoval. Hovory jsou dostatečně hlasité a zřetelné. Mikrofony na sluchátkách jsou také kvalitní a druhá strana si nijak nestěžovala, že bych nebyl slyšet.

  • Podporované kodeky: AAC, aptX , aptX LL a SBC
  • Akustický tlak: 110 dB (1 kHz/0 dBFS)
  • Frekvenční rozsah: 20 Hz – 22 000 Hz
  • Harmonické zkreslení: < 0.3 % (1 kHz, 100 dB SPL)

 

 

 

Výdrž na jedno nabití a nabíjení

Velkou výhodou náhlavních sluchátek je to, že se do nich vejde větší akumulátor (baterie). Výrobce se také chlubí tím, že tato sluchátka jsou schopna vydržet nádherných 25 hodin na jedno nabití. Jaká je ale realita? Záleží jen na tom, jak hlasitě budete hudbu či film poslouchat. Během mého testování jsem sluchátka používal se sníženou hlasitostí a vydržela mi přibližně 21 hodin. Dosáhnout 25 hodin na jedno nabití tedy může být reálné.

Jsem moc rád, že se výrobce i u dostupných sluchátek vykašlal na prastarý konektor microUSB. Přítomný je tedy oboustranný nabíjecí konektor USB-C, za který výrobce chválím. Z úplného vybití se sluchátka nabila za přibližně 3 hodiny.

 

 

 

Párování sluchátek

To, co mám u sluchátek Sennheiser rád je snadné párování se všemi zařízeními. To se o některé konkurenci říct rozhodně nedá. Sluchátka můžete připojit jak k mobilům a tabletům se systémy Android a iOS/iPadOS, tak i Windows, Mac a Linux.

Jak sluchátka spárovat?

  • Po vybalení z krabičky sluchátka nabijte
  • Na sluchátkách dlouze stiskněte prostřední tlačítko
  • Na svém zařízení přejděte do nastavení Bluetooth a sluchátka spárujte

Stáhněte si aplikaci

Po prvotním párování doporučuji stáhnout také Smart Control. V aplikaci je dostupný kvalitní ekvalizér.

 

 

 

Závěr – co více si přát za ty peníze

Testování sluchátek Sennheiser HD 250BT jsem si užíval a když to shrnu, tak jsem jim vlastně neměl co vytknout. Za ty peníze se jedná o ideální volbu, protože sluchátka jsou nádherně lehká, na hlavě sedí skvěle a opravdu slušně hrají. Třešničkou na dortu je pak snadné párování se všemi operačními systémy. Pokud tedy hledáte náhlavní sluchátka do 2 tisíc, tak tato sluchátka mohu jen doporučit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*