Recenze Rolling Square inCharge X – švýcarský nůž v kabelech

Švýcarská společnost Rolling Square stojí za kvalitními a praktickými produkty nejen pro chytré mobily. Nedávno kolega Kofski recenzoval lokátor s NFC vizitkou AirCard. Já se podíval na nový multifunkční krátký kabel inCharge X. Zaujme svou kvalitou i praktičností.

Design a zpracování

Rolling Square má ve svém portfoliu kabelů více. Model inCharge X je krátký, aby ho bylo možné nosit kdekoliv. Vejde se do každé kapsy a provléknout ho lze i do svazku klíčů nebo různými poutky batohů. Jeho rozměry dle výrobce činí: 72 x 15 x 13 mm a váží jen 27 gramů. Vybrat si můžete i mezi třemi barevnými variantami – černá (Lava Black), modrá (Saphire Blue) a mramorově béžové (Marble Beige).

Nejedná se o nějaký levnější pletený kabel, ale o opravdu kvalitní kabel, který by měl také něco vydržet. Působí opravdu kvalitním dojmem a příjemně překvapen jsem ze síly magnetů s označením N52. Díky tomu obě strany kabelu drží u sebe a jistí je ještě plastový krytka konektorů. Během přenášení se tedy nemusíte obávat ztráty kabelu nebo poškození konektorů. Výrobce nasadil kovové pouzdro, 200 opletených měděných vodičů, TPU vyztužení, nylonové vyztužení a aramidová vlákna.

Konektory a výkon

inCharge X není jen nabíjecím, ale také datovým kabelem. Používat ho můžete vlastně s jakýmkoliv zařízením. Výrobce uvádí rychlost přenosu dat: 480Mbps / 60MBps a až 100 W nabíjecí výkon. V obou případech funguje výborně a na cestách vám výborně poslouží pro rychlé přenosy dat, ale i nabíjení z různých adaptérů ze zásuvek, ale i powerbanek. Během testování jsem kabel testoval s notebookem, několika mobily, herní konzolí Nintendo Switch a několika sluchátky. Nikde nenastal žádný problém a rychlý byl i přenos velkých souborů z počítače do tabletu.

Velkým lákadlem kabelů od Rolling Square je jejich praktické využití. Stačí vám jen jeden kabel, a přitom u sebe budete mít hned více konektorů. Konektory totiž můžete vysunout a pod nimi se nachází další. V případě mého kabelu inCharge X tedy budete mít k dispozici klasické velké USB-A a pod ním je moderní USB-C. Na druhém konci kabelu je Lightning konektor pro Apple zařízení a pod ním je také moderní USB-C. Připojit můžete klidně i další redukce. Kabel umožňuje nejen nabíjení, ale i přesun souborů z mobilu do mobilu skrze USB-C konektory. Váš mobil tyto funkce musí podporovat.

Vstup Výstup Výkon
USB-A USB-C 9V 2A / 5V 3A
Lightning (iPhone a další) 9V 2A / 5V 3A
USB-C USB-C 20V 5A / 9V 2A / 5V 3A
Lightning (iPhone a další) 9V 2A / 5V 3A
Zdroj obrázku: Rolling Square

Závěr – stojí fakt za to?

V době psaní recenze se kabel inCharge X prodával v oficiálním e-shopu RollingSquare.com za €29 (asi 705 Kč). Po objednání nebudete muset řešit žádné celní řízení a uhrazení CLA. Na každý kabel tohoto výrobce se vztahuje dvouletá záruka a možnost vrácení do 30 dnů.

Že je cena vysoká? Samozřejmě, že je vyšší, ale je třeba si uvědomit, že výrobce Rolling Square neprodává běžné levné kabely, ale prémiové kabely. Běžný kabel nemá tak kvalitní zpracování, často nemá až 100 W nabíjecí výkon a už vůbec ne tak praktické využití s několika zařízeními.

Sháníte kvalitní kabel na cesty? Pak je inCharge X ideální a mohu ho jen doporučit. Díky své délce se vejde kamkoliv, a i na svazku s klíči drží výborně. Chcete delší a stejně praktický kabel? Rolling Square je má ve svém e-shopu.

 

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*