RECENZE: PanzerGlass FULL BODY Protection

Tim Cook a jeho parta nás kolem představení nových produktů lákali na to, že nové Apple Watch 7 budou tím nejodolnějším vůbec. Chvíli jsem si dokonce myslel, že hodinky ztloukli dohromady ve vnitru obrovské hory za okolních zvuků padající lávy a řinčení kovových nástrojů vousatí trpaslíci a vousaté trpaslice. Nakonec jsem se k hodinkám dostal a vše mělo svou posloupnost, která naznačovala, že trpaslíci dělali jen na ocelovém modelu a ten hliníkový outsourcovali lidem, kterým nebyla prozrazena magie vousatého umění.

Nějaký čas jsem měl na hodinkách folii, kterou mi na jedné z poboček prodejců elektroniky nalepili. Tři sta z místa a vydrželo to na hodinkách dobrý měsíc a něco. Folie nebyla od kraje ke kraji, stačilo oblékat každý den svetr a bundu a folie zůstala bůhví kde. Asi někde v rukávu. Den na to se mi na super odolném skle displeje objevil škrábanec.

Život je svině a měl jsem na to myslet dřív.

 

PanzerGlass FULL BODY Protection

Variantou jak ochránit displej hodinek je tvrzené sklo, i to má PanzerGlass v nabídce. Je to spíše pro lidi, co nejsou vorvani jako já a neomlátí hodinky o každou strukturu navíc, která se ve volném prostranství kolem mě objeví. Pro ty, kteří jsou jako já, je tu právě kryt celých hodinek. Kryt se skládá z černého plastového rámečku (v nabídce je také průhledný) okolo hliníkového potažmo ocelového pouzdra hodinek. Displej pak chrání sklíčko, které nabídne pro tuto společnost tradiční antibakteriální ochranu.

Nevýhoda proti sklu je ta, že kryt skryje téměř celé hodinky. Měl jsem potom pocit, že mám z hodinek pomalu GShocky, ale to na druhou stranu dává znát, že zde máme něco, co odolnost hodinek zvýší. Zásadní výhodou je, že si FULL BODY protection člověk může nasadit a sundat, kdy se mu zlíbí. Jednoduše jde kryt nacvaknout a zase vycvaknout. Pokud se tedy chci kochat skvělým designem hodinek, kryt sundám. Pokud se vydám na dobrodružnou výpravu, kryt nacvaknu a nemusím se o hodinky bát. Ani kdybych s nimi praštil o ten nejostřejší roh skály na světě.

Počítat je třeba také s tím, že korunku hodinek trochu kryt zapustí, ale ovládá se pořád pohodlně. Spodní tlačítko nahmatáte bez problému a mačká se dobře. Myslete také na to, že se mezi kryt a hodinky může dostat voda. Je to daň za lehkou instalaci. Kryt pak stačí sundat, vše otřít, nasadit a jede se dál. Žádný problém.

Kryt je navíc velmi lehký a tak na ruce nenabydete dojmu, že nosíte další závaží. Za celou tuhle srandu zaplatíte 799 Kč (v balení najdete hadřík, vzpomeňte si na ten od Apple). Ale věřte mi, těch osm Karlů IV. luftem bolí méně, než škrábanec na displej nebo těle mnohem dražších hodinek. Navíc tohle strčíte kdykoliv do kapsy, do batohu, do brašny, prostě kamkoliv, takže když přijde čas parádění, můžete PanzerGlass sundat. Když pro změnu budete vědět, že se večírek protáhne, stačí narazit kryt na hodinky a mít tak klidné svědomí, že nekoordinované pohyby neznamenají nadcházející neštěstí.

Autor tohoto textu se tímto k ničemu nepřiznává. Škrábanec utrpěl na rozkvetlé louce.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*