RECENZE: Manufakturwerk řemínky, kožený luxus z Německa

Hodinky na zápěstí definují správného muže již pár stovek let. Vnímání toho, jaký styl hodinek je na ruce ten nejlepší, se postupem času měnilo, až jsme došli bohužel i bohudík do doby, kdy naše zápěstí zdobí chytré hodinky. Bohužel, protože jakási noblesnost tak trochu vymizela. Bohudík zas z důvodu, že se hodinky staly skvělým pomocníkem pro každý den. Jak ale dodat noblesnost chytrým hodinkám? Na to, řekl bych, přišla německá parta Manufakturwerk.

 

 

 

Kožené řemínky všeho druhu i barev

Řemínky mi dorazily v ekologickém balíčku. Zvolil jsem velmi nečekaně variantu pro Apple Watch, které mám. To je výhoda této společnosti. Kdokoliv k produktům Apple vyrábí cokoliv. U výrobce najdete ale řemínky také pro tradiční mechanické hodinky luxusních značek. Pokud doma máte Rolády nebo Omegy, určitě mrkněte na nabídku. Uvnitř jsem našel osobní dopis a díkíčko, že jsem se rozhodl pro řemínky této společnosti. Nechyběly tři pevné krabičky s logem výrobce.

Uvnitř krabičky byl látkový pytlík a v pytlíku řemínek. V domečku stoleček, na stolečku hrneček…

Už po vybalení člověk nabývá dojem, že tyhle řemínky nejsou rychle ušité kusy z čínské tržnice. Jde o kvalitní kus pevné kůže s naprosto precizním šitím, děrováním a zapínáním. Zpracování si zaslouží jedničku s hvězdičkou. Zadní stranu řemínku zdobí nápis Made in Germany a logo výrobce. Teď už stačí jen nasunout zámečky do hodinek, obepnout ruku, zapnout a jít.

Dorazily mi rovnou tři varianty. První z nich je hnědý vintage řemínek s názvem Uhlenhorst. Osobně ho mám nejradši, dodá hodinkám šmrnc i pocit mírného retra. Kůže je hladká, první dny trochu tvrdší, ale přizpůsobí se po čase skvěle ruce. Po pár dnech už chytá mírnější patinu a vypadá to naprosto parádně. Viz fotky níže.

Druhou variantou je písková barva s názvem Hoheluft. Tento řemínek je nejměkčí ze všech a na ruku padne jako prdel na hrnec. Písková barva dodá hodinkám jemnější vzhled a řekl bych, že bude skvělá pro všechny letní outfity, třeba u moře. Od kdy jsem módní rádce, nevím. Ale věřte mi. Více opět prozradí fotografie níže.

Milovníci sáček, večerní garderoby, smokingů, operních událostí nebo prostě černé barvy ocení třetí řemínek. Hladká černá kůže s názvem Winterhude je totiž luxus snoubící se s luxusem zrozen z luxusu. Hladkost je ukázková a kvalita zpracování i do třetice skvělá. Už potřetí dodám – fotografie snad mluví za vše.

 

 

 

Cena a dostupnost

Horším faktem je, že řemínky nejsou levná záležitost. Ceny se pohybují okolo 2 500 Kč, někdy i 3 000 Kč, podle druhu řemínku. Je to ovšem jako se vším, můžete jít do krámu a koupit kožený řemen za 1 000 Kč. Mnohdy je to ale bohužel tragická kvalita. Originál Apple pak vyjde na skoro stejné peníze. Ale Manufakturwerk je opravdu mnohem dále. Luxus z Rolexů vám přinese na obyčejné Apple Watch a ten pocit z nošení je tak skvělý, že nejde litovat jediné utracené koruny.

Víc už řekne jen pár šmrncovních fotek, ne? A kde řemínky pořídit? Vše najdete na této stránce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*