RECENZE: Liftor Active – ergonomická židle pro práci u PC

Český výrobce Liftor vyrábí polohovací stoly, u kterých můžete při práci nejen sedět, ale i stát. Ve svém portfoliu má Liftor i ergonomické židle, aby se při práci sedělo pohodlně a zdravěji. Na test jsem obdržel model židle Liftor Active. Tento model se chlubí kvalitním zpracováním s pravou kůží, a především výbornou ergonomií. Židle se v době psaní recenze prodávala v kožené verzi za 14 999 Kč s DPH. V síťované verzi byla k dispozici za 9 999 Kč nebo 10 999 Kč s DPH (dle barvy). K dispozici je přímo u výrobce na Liftor.cz. Výrobce udává, že dostanete bezplatně i možnost výměny či vrácení do 100 dní.

Obsah balení a složení židle

Do balení výrobce přiložil vše, co budete k jejímu složení potřebovat. K dispozici jsou všechny díly, které jsou v krabici zabaleny tak, aby nedošlo k jejich poškození během přepravy. Přítomny jsou tedy i všechny potřebné šroubky a imbusový klíč.

Design, zpracování a ergonomie

Židle Liftor Active je v oficiálním e-shopu výrobce nabízena ve více provedení. Já osobně mám rád černou kůži, ale k dispozici je i kůže oranžová. Chválím výrobce za to, že použil pravou kůži, nikoliv levnou napodobeninu. Pokud kůži nechcete, můžete vybrat síťovanou verzi židle v modré, černé, červené, růžové, šedé, světle šedé a světle zelené barvě. Dle produktových snímků jsou barvy decentní a nejsou nijak křiklavé.

Židle je dle výrobce vhodná pro postavy do výšky 185 cm a váhou 150 kg. Na celé konstrukci je vidět, že výrobce nad vším vážně přemýšlel a sezení je velmi pohodlné. Denně trávím i 12 hodin sezení u počítače a Liftor Active testuji opravdu dlouhodobě. Za celou dobu testování se nestalo, že by nějaká část začala vrzat, což je problém některých výrobců. Nijak se neošoupala či jinak poškodila kůže na sedáku.

Výrobce se chlubí, že židle Liftor Active je ergonomická a je navržena pro správné držení těla při práci. Udává i certifikaci Institutem pro zdraví a ergonomii IGR a BIFMA. Chválím za opravdu pohodlný sedák. U jiných židlí mám problém, že po dlouhé práci u počítače mám křeče ve stehnech a bolesti nohou. To se mi u Liftor Active nestává. Další velkou pochvalu si židle odnáší za pohyblivou zádovou opěrku, možnost si upravit opěrku hlavu dle svých potřeb a nastavitelné opěrky na ruce. Měnit lze i výšku židle a nechybí kvalitní kolečka.

U Liftor Active je kvalitní nejen zpracování, ale hezký je i elegantní design vhodný do každé kanceláře. Tím největším lákadlem je ale výborná ergonomie. Díky pohyblivým částem je židle přizpůsobena k dlouhému sezení u počítače, zpevnění středu těla a podpoře zad, beder a šíje.

Vážně je tak dobrá?

Židle Liftor Active se v době psaní recenze prodávala v kožení verzi za 14 999 Kč s DPH. V síťované verzi byla k dispozici za 9 999 Kč nebo 10 999 Kč s DPH (dle barvy). K dispozici je přímo u výrobce na Liftor.cz. Výrobce udává, že dostanete bezplatně i možnost výměny či vrácení do 100 dní.

Liftor Active mám rád a myslím si, že se jedná o výbornou židli pro dlouhou práci u počítače. Měl jsem ji na test schválně déle, abych opravdu vyzkoušel, zda se kůže neošoupe a nezačnou různé části vrzat. Nic takového se nestalo a židle je kvalitní. Výborná je její ergonomie a během používání jsem neměl problém s křeči a bolestmi nohou, což je můj velký problém u jiných židlí. Pochválit musím pohodlný sedák, pravou kůži a různé pohyblivé části, aby bylo sezení pohodlné.

Když si vše opravdu shrnu a podívám se na to, co židle nabízí, je cena dle mého názoru přiměřená. I když se mi chtělo rýpat, na žádný problém či nedostatek jsem nenarazil. Líbí se mi, že zakoupením podpoříte českého výrobce, nikoliv neznámého výrobce kdesi v Číně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*