Recenze LAMAX NoiseComfort2 ANC – nejlepší náhlavní sluchátka do 1 700 Kč?

Výrobce LAMAX stojí za povedenými elektrickými koloběžkami, kamerami do auta nebo dostupným audiem. Některé modely jeho sluchátek umí opravdu překvapit skvělým poměrem cena/výkon. Na trh výrobce nedávno uvedl nová náhlavní sluchátka LAMAX NoiseComfort2 ANC. Dost si s nimi věří a za 1 699 Kč s DPH mají bohatý obsah balení, slibují kvalitní zvuk, novější verzi Bluetooth, výbornou výdrž a funkci aktivního potlačení hluku. Jak si sluchátka během testování vedla?

Co najdu v prodejním balení?

Sluchátka LAMAX NoiseComfort2 ANC se prodávají v již tradiční krabičce, ale v té najdeme pěkné pouzdro pro přenášení sluchátek. Díky němu budou sluchátka v bezpečí i v batohu a působí kvalitním dojmem a má dokonce i poutko. Uvnitř pouzdra je místo pro sluchátka a také kapsa obsahující nabíjecí USB-A na USB-C kabel a dokonce také audio kabel 3,5 mm jack na 3,5 mm jack. Balení je tedy bohaté a výrobce musím pochválit především za kvalitní pouzdro.

Design a zpracování sluchátek

Výrobce se snažil i u designu a konstrukčním zpracování sluchátek. Jsou platová, díky čemuž váží pouze 263 gramů. Dle výrobce jsou jejich celkové rozměry: 160,15 × 81,69 × 196,77 mm a potěší jejich skladná konstrukce. Oběma mušlemi (sluchátky) totiž můžete otáčet, ale díky pantu je lze „zlomit“ a krásně složit. Takové řešení jsem viděl především u dražších sluchátek.

Dovolím si tvrdit, že sluchátka sednou na hlavu každému. Mají totiž možnost měnit velikost vysunutím a most je celkem pružný. Užívat si je můžete nejen během poslechu hudby, ale třeba i během dlouhého hraní her. Horní část mostu je dostatečně polstrována, takže vás nebude nijak tlačit na hlavu. Ony jsou příjemné také náušníky s dostatečným polstrováním. Z vnější strany na nich najdeme logo výrobce a zdířky mikrofonů. Všimnout si lze také pohyblivé části, aby bylo možné hýbat mušlemi. Pravá mušle má vespod také nabíjecí konektor USB-C, audio konektor 3,5 mm jack a všechna ovládací tlačítka, ale k těm se dostanu později. Vnější část obou mušlí má na sobě značení stran: L – levé ucho/ R – pravé ucho.

Design a celkové konstrukční zpracování hodnotím kladně. Žádná část nepříjemně nepovrzává a nemám pocit, že by mělo dojít třeba k poškození výsuvného mechanismu nebo v pantu pro „zlomení“ a složení sluchátek.

Ovládání sluchátek a dioda

LAMAX NoiseComfort2 ANC nemají žádnou mobilní aplikaci, ale potřebuje ji někdo? Výrobce šel zkrátka cestou jednoduchosti. Mohl tak ušetřit a místo vývoje za aplikaci nasadit lepší zvuk, což vždy vítám. Mobilní aplikace by měla jen pár základních funkcí, které můžete ovládat fyzickými tlačítky na sluchátkách.

Pravá mušle má nejen důležité konektory, ale také tlačítka pro ovládání hlasitosti, ANC a univerzální tlačítko. Stisk tlačítek je jistý a všechna tlačítka odvádí svou funkci ukázkově. Funkci tlačítek +/- asi nemusím vysvětlovat a tlačítko ANC slouží pro zapnutí/vypnutí aktivního potlačení hluku nebo transparentního režimu. Ten umí skrze mikrofony propouštět zvuk dovnitř. Univerzální tlačítko pak slouží k zapnutí nebo vypnutí sluchátek, dlouhým stiskem pro vyvolání režimu párování, pozastavení a spuštění přehrávání a dvojitým rychlým stiskem k ovládání vstupu. Na všechny akce budete upozorněni hlasovým upozorněním nebo blikáním diody.

Zdroj: LAMAX

Jak je na tom zvuk?

LAMAX NoiseComfort2 ANC svou cenou míří na méně náročné uživatele, ale výrobce láká na kvalitní zvuk. Zajistit ho mají 40 mm měniče s frekvenčním rozsahem 20 Hz – 20 kHz. Udávána je impedance 32 Ω a citlivost 99 dB. Potěší také přítomnost novější verze Bluetooth 5.3, která je dle mých testů po stránce zvuku lepší, umožňuje vyšší dosah připojení a má je šetrnější k výdrži na jedno nabití.

Sluchátka je možné používat bezdrátově, ale i drátově. K dispozici máte v prodejním balení dostatečně dlouhý audio kabel 3,5 mm jack na 3,5 mm jack. Použít ho můžete třeba pro hraní na počítači a sluchátka si rozumí také s DAC převodníkem.

Jak je na tom kompatibilita? Sluchátka disponují nejrozšířenějšími kodeky AAC a SBC. Připojit je tedy můžete asi ke každému modernímu zařízení. Během testování jsem je testoval s různými Android mobily, Huawei mobilu s HarmonyOS (EMUI), notebooku s Linux distribucemi, notebooku s Windows 11 a dokonce i chytrými hodinkami Huawei Watch 4 Pro s HarmonyOS. Všude bylo párování sluchátek bleskové a bezproblémové. Na všech byl poslech hudby bez problémů a je tedy jedno, na jakém operačním systému budete sluchátka používat.

Jak je na tom zvuk? Od sluchátek za tyto peníze jsem upřímně neměl velká očekávání. Výrobce však překvapil a vlastně bych řekl, že v tomto cenovém segmentu patří k těm nejlepším. Maximální hlasitost je na velmi vysoké úrovni, ale potěší především kvalitou přednesu. Nejedná se totiž jen o sluchátka s důrazem na basy, což je od sluchátek za tyto peníze běžné, ale ony jsou dost slušné i výšky a středy. Funkce ANC funguje také obstojně, ale v tomto režimu již jsou dle očekávání znát více basy. V hromadné dopravě tuto funkci ale oceníte. Doma jsem si však užíval věrnější zvuk s vypnutou funkcí ANC. Transparentní režim také funguje a umí propustit zvuk do sluchátek, i když zrovna posloucháte hudbu. Já pro tuto funkci nemám takové využití, ale v kanceláři uslyšíte, že na vás kolega hovoří.

Zvukové podání tedy hodnotím v dané třídě jako nadprůměrné. Pochválit výrobci musím také synchronizaci zvuku s videem, což jsem testoval s filmy s vyšším datovým tokem a hraní her na počítači. Mikrofony pak dobře slouží nejen během využívání ANC a transparentním režimu, ale používal jsem je i pro hovory přes Telegram a mobilního operátora.

Výdrž a nabíjení sluchátek

Ve sluchátkách se nachází akumulátor o kapacitě 500 mAh, což je dost. Již jsem zmiňoval, že použitá verze Bluetooth 5.3 je šetrnější k výdrži na jedno nabití a výrobce se chlubí až 55 hodinovou výdrží na jedno nabití. Záleží samozřejmě jen na vašem používání. Řekl bych, že výrobce nelže a výdrž na jedno nabití je velice slušná. Během mého testování vydržela sluchátka na jedno nabití kolem 36-40 hodin. Během toho jsem střídal zařízení, zapínal a vypínal ANC a měnil i úroveň hlasitosti. Dle výrobce bez ANC vydrží až 46 hodin a s ANC pak 24 hodin s hlasitostí na 80% hlasitost. Při nastavení na 50% hlasitost vydrží dle výrobce až udávaných 55 hodin bez ANC. S ANC pak až 30 hodin. Výdrž je tedy výborná.

Pro nabíjení slouží oboustranný konektor USB-C a z úplného vybití do 100% stavu se nabijí do 120 minut. Pro nabíjení můžete použít přiložený kabel z prodejního balení a sluchátka si rozuměla s různými nabíjecími adaptéry k mobilům a powerbankami. Je jen škoda, že nemůžete bezdrátově poslouchat hudbu a současně nabíjet.

Závěr – to nejlepší v cenové kategorii?

LAMAX NoiseComfort2 ANC se v době psaní recenze prodávala v oficiálním e-shopu výrobce LAMAXShop.cz za 1 699 Kč s DPH. Prodávají je ale i další české e-shopy např. Datart. Ve světě audia se jedná o nízkou cenu, ale výrobce dokázal přesto překvapit. Od sluchátek za tyto peníze jsem neočekával tak kvalitní pouzdro v prodejním balení a možnost sluchátka používat bezdrátově a drátově. Pochválit jim musím výbornou výdrž na jedno nabití a skladnou konstrukci. Velkým překvapením je pak kvalita zvuku a sluchátka díky tomu hodnotím jako nadprůměrná. Jsem rád, že výrobce upřednostnil kvalitu zvuku před mobilní aplikací, protože u některých výrobců je tomu přesně naopak.

Pokud tedy hledáte kvalitní sluchátka v tomto cenovém segmentu, mohu LAMAX NoiseComfort2 ANC rozhodně jen doporučit. Vlasně bych řekl, že za tyto peníze lepší sluchátka nedostanete. A co jim vytknout? Někomu může vadit, že sluchátka nelze používat a nabíjet současně, ale to je v tomto segmentu běžné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top