Realme představuje svou vizi udržitelnosti a slibuje 50% snížení emisí uhlíku do 5 let

realme, pátá největší světová značka smartphonů s operačním systémem Android, dnes spolu s uvedením prvního prémiového telefonu GT 2 Pro představila svou vizi udržitelnosti.

„Kromě poskytování prémiových produktů a služeb uživatelům se snažíme převzít společenskou odpovědnost,“ řekl Madhav Sheth, viceprezident realme a prezident realme International Business Group během globálního představení GT 2 Series na MWC 2022. „Ačkoli jsme na trhu teprve tři roky, neustále směřujeme k tomu, abychom se stali ekologickým a udržitelným technologickým hráčem. Chceme minimalizovat náš dopad na životní prostředí snížením emisí uhlíku a zpřístupněním udržitelnosti zákazníkům. Hledáme různé cesty, aby naše činnosti byly čistší a udržitelnější.“

Snížit produkci CO2 o polovinu za pět let

realme se bude v nejbližších pěti letech snažit snížit uhlíkovou stopu svých smartphonů prémiové řady GT v průběhu celého jejího životního cyklu o 50 %.  Jde o komplexní proces, od výběru materiálu přes návrh, výrobu, balení až po užívání a následnou recyklaci.


Jedním z hlavních atributů realme GT 2 Pro je Paper Tech Master Design, světově první bio-design smartphonu.

Příkladem, jak vytvořit skutečně ekologický smartphone, je realme GT 2 Pro. Jde o první chytrý telefon, na jehož výrobu byl použitý biopolymer. Vyrábí se z něj zadní panel a realme tak snížilo emise uhlíku z výroby telefonu o 35,5 %. Ve srovnání s čistě ropnými materiály se při výrobě kilogramu tohoto biopolymeru vyprodukuje o 2 kg méně uhlíkových emisí.
GT 2 Pro také obdržel certifikaci udržitelnosti TCO 9.0, která potvrzuje společensky odpovědný výrobní proces ze strany realme a všech dodavatelů. Při certifikaci se kontroluje více než 40 ukazatelů udržitelnosti. Snížil se také podíl plastu použitého v obalu telefonu, z 21,7 % na nepatrných 0,3 %.

 


“Dvojitá nula” 

realme si také stanovilo komplexní cíl, který nazvalo „Dvojitá nula“. Chce do roku 2025 dosáhnout čistých nulových emisí uhlíku v podnikovém provozu a nulového objemu odpadu posílaného na skládky.

Cestu ke splnění cíle vidí realme na jedné straně ve snížení emisí uhlíku a objemu odpadu vznikající při provozu společnosti, na druhé straně ve výrazném zvýšení využívání obnovitelné energie a v optimalizaci celého procesu nakládání s odpady, aby se zlepšila míra recyklace zdrojů. Implementace iniciativy „Dvojitá nula“ bude nejdůležitějším krokem v rámci vize udržitelnosti společnosti. Nižší emise uhlíku zpomalí trend globálního oteplování. Méně odpadu na skládkách přispěje k efektivnějšímu využívání přírodních zdrojů a minimalizaci provozu skládek. To vše pomůže společnosti realme vyvinout zdravější a udržitelnější obchodní model.

 


Spolupráce „realme X Treedom“ 

realme se spojilo s organizací Treedom a společně připravili iniciativu v oblasti sázení stromů, aby k udržitelnému životnímu stylu inspirovalo své uživatele. realme pomůže každému zákazníkovi, který si zakoupí na oficiálních stránkách společnosti telefon z řady GT 2 Series, zasadit a vypěstovat jeho jménem strom. Vykompenzování množství CO₂ vzniklého výrobou jednoho smartphonu bude trvat méně než 24 měsíců. Tímto způsobem může realme s pomocí svých fanoušků dosáhnout uhlíkové negativity, což je ještě o krok dál než uhlíková neutralita.

Zdroje: TZ

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*