První dojmy z luxusních sluchátek Sennheiser HD 660S2

Německou společnost Sennheiser asi netřeba zdlouhavě představovat. Jedná se o velkého a uznávaného výrobce kvalitních sluchátek, mikrofonů a audiotechniky. Produkty tohoto výrobce miluje i řada audiofilů a znát můžete třeba luxusní a legendární náhlavní sluchátka Sennheiser HD 660S. Výrobce před pár dny i na našem trhu představil nástupce tohoto modelu se značením Sennheiser HD 660S2. Nový model se chlubí, že vylepšen byl jeho zvukový projev, jsou lehká a pohodlná.

 

Dostupnost a obsah prodejního balení

Jedná se o opravdu kvalitní sluchátka pro náročné uživatele. Odpovídá tomu také cena, a ta byla na našem trhu stanovena na 14 990 Kč s DPH. Sluchátka budou k dispozici na oficiálním e-shopu Pantershop.cz. Výrobce musím pochválit také za prodejní balení sluchátek, kde ke sluchátkům dostanete i kvalitní nesymetrický, ale i symetrický kabel. Dále potěší redukce z 6,35 mm na 3,5 mm jack a úložný vak.

 

Zpracování sluchátek a design

U luxusních sluchátek není důležitý jen zvuk, ale i jejich konstrukční zpracování. Jedná se o náhlavní sluchátka, která jsou otevřená a jejich most je hliníkový. Z vnější strany mostu se nachází také polstrování, aby sluchátka bylo možné nosit i delší dobu. Polstrování je dostatečné a sluchátka se nosila skvěle a netlačila ani neškrábala, když jsem je měl zrovna zavěšená na krku. Most je možné také vysouváním prodloužit a dovolím si tvrdit, že padnou na hlavu každému. Příjemné jsou pak i náušníky a velmi mile překvapen jsem byl nízkou 260 gramovou váhou.

Když si zpracování tedy shrnu, tak se výrobci vážně povedlo. Sluchátka jsou kvalitní, vypadají pěkně a nosit je je radost. Na hlavu sedí skvěle i díky pohyblivým částem, jak můžete vidět na krátkém videu níže. I když se některé části kvůli lepší ergonomii hýbou, nikde nic nevrže a neměl jsem dojem, že by se nějaká část měla časem poškodit.

Ještě se však vrátím k mostu, protože z jeho vnější části si lze všimnout nápisu „Made in Ireland“. Ten třeba ve světě mobilních telefonů, ale i jiných odvětvích rozhodně nenajdete. Jsem hrozně moc rád, že v případě kvalitních audio produktů stále narazím na výrobu v Evropě, nikoliv v Číně. Zmínit musím i elegantní měděné prvky např. v logu výrobce, které se mi moc líbí.

 

Jak je na tom zvuk?

Již jsem tu zmiňoval, že se jedná o sluchátka pro náročné uživatele, co ocení skutečnou kvalitu zvuku. Zapomeňte tedy na bezdrátový přenos, protože Bluetooth takovou kvalitu alespoň v současné době zkrátka poskytnout nemůže. Přímo v balení najdete vše, co budete pro poslech hudby potřebovat. Dodávané kabely jsou dle výrobce vysoce vodivé, protože jsou z OFC mědi.

Sennheiser se chlubí, že v novém modelu HD 660S2 přepracoval jejich vnitřek, aby zvuk byl ještě lepší než v případě staršího modelu HD 660S. Výrobci se prý podařilo výrazně vylepšit úpravu pro proudění vzduchu kolem měniče, efektivnější využití vzduchové mezery magnetu a vylepšit povrch akustického okolí reproduktoru. Upravena byla údajně i cívka, která teď vykazuje mnohem vyšší magnetickou sílu a elektrické tlumení pro čistší impulzní odezvu a také zvyšuje citlivost reprodukční soustavy v celém frekvenčním spektru.

Sluchátka jsem zkoušel v klidném prostředí a musím říci, že jak si na ně jednou zvyknete, je těžké se vrátit k nějakému levnějšímu modelu. Zvuk je krásně čistý asi ve všech žánrech hudby, basy si užijete, ale nejsou nastaveny nijak nadměrně, takže čisté jsou i výšky a středy. Zkrátka si hudbu nebo sledování filmů užijete díky přesnému a vyváženému zvuku. Pokud máte nějaké své oblíbené skladby, se Sennheiser HD 660S2 uslyšíte i různé detaily v pozadí, které s dostupnějšími sluchátky většinou nezaznamenáte.

  • Referenční úroveň: otevřená, dynamická
  • Připojení sluchátek: 6,35 mm jack nebo 4,4 mm symetrický. Sáhnout lze i po redukci 6,35 mm na 3,5 mm jack v balení, ale sluchátka budou fungovat případně s dalšími dokoupenými redukcemi.
  • Frekvenční rozsah: 8 Hz – 41.500 Hz
  • Akustický tlak při 1 kHz, 1 Vrms: 104 dB
  • THD při 1 kHz, 100 dB: 0,04 %

 

Má význam si kupovat tak drahá sluchátka?

Jsou uživatelé, kterým nedělá problém si připlatit za kvalitní audio. Pak jsou tu však i tací, co stále remcají, že jsou nějaká sluchátka nebo jiná audiotechnika drahá. Záleží hodně na tom, jak k nákupu budete přistupovat. Jestli vám až tak nezáleží na kvalitě zvuku, můžete se určitě spokojit s nějakým levnějším modelem a Sennheiser jich má dost. Jestli však hudbu milujete, chcete si opravdu v klidu vychutnat každý detail skladeb od vašeho oblíbeného umělce, je koupě Sennheiser HD 660S2 na místě. Věřte, že v audiu je rozdíl ceny dost znát.

Pak k nákupu můžete přistupovat také tím způsobem, že se zamyslíte, jak dlouho plánujete sluchátka mít. Čím vyšší model sluchátek máte, tím lepší zvuk i konstrukční kvalitu dostanete, je možné případně vyměnit více dílů a různé servisy se jim daleko více věnují i po záruce. Sennheiser má servisy vlastní a pokud sluchátka opravdu někde neztratíte, nebudou vám odcizena nebo vám je dítka něčím v domácnosti nerozdrtí, budete je moci mít i desítky let. Budete mít tedy jedna sluchátka na mnoho let a nebudete muset řešit snižující se kapacitu akumulátoru nebo jeho nafouknutí, což je po nějaké době problém u bezdrátových sluchátek.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*