První dojmy z reproduktorů AQ Labrador 39 FORTE

Český výrobce AQ (Acoustique Quality) dlouhá léta vyrábí kvalitní audio. Vloni jsem publikoval recenzi reprosoustavy AQ M25. Z kvalit zvuku jsem byl velice mile překvapen, protože za fajn peníze nabízí kvalitní zvuk, hezký design a možnost je používat drátově i bezdrátově. Tentokrát se mi naskytla možnost si otestovat úplně jiný level, a to AQ Labrador 39 FORTE. Jak si reproduktory vedou?

AQ Labrador 39 FORTE se již prodávají v oficiálním e-shopu AQ.cz za 26 490 Kč s DPH a jsou dostupné ve třech barevných provedeních – ořech, dub a jasan. Samozřejmě je zpracování reproduktorů na špičkové úrovni, jak je u AQ zvykem. Ještě aby ne, když reproduktory jsou vyrobeny v ČR. Po zakoupení nebudete mít radost z designu a zvuku, ale i z pocitu, že podporujete firmu z Česka, nikoliv kdesi v Číně.

Už během rozbalování z krabice na vás dýchne vůně dřeva. Reproduktory jsou o trochu větší než model M25. Přesto jsem však místo M25 nemusel hledat jiné místo pro jejich umístění. Líbí se mi, že přední část reproduktorů mi dovolí nahlédnout pod černou krycí mřížku. Ta drží pevně, ale třeba před návštěvou ji můžete sundat. Dobře však vypadají i se mřížkou. Váha levého reproduktoru pak činí 7,1 kg a pravého reproduktoru pak 7,2 kg.

AQ Labrador 39 FORTE umožňují drátové používání, ale nechybí ani Bluetooth 5.0 s podporou všech potřebných kodeků – Qualcomm aptX, aptX-LL, AAC a SBC. Opět se jedná o výborně zvolený čip, se kterým jsem zatím neměl žádná problém s různými zařízeními.

Tento článek berte spíše jako takové první dojmy z reproduktorů a brzy bude publikována i podrobná recenze. Zatím rovnou mohu říci, že zvuk si určitě zamiluje každý. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*