Proč zatím nestahovat Pokémon Go a raději si počkat?

Pokémon Go je nový fenomén, který v současné době hraje spousta uživatelů smartphonů. V rozšířené realitě musíte chytit všechny pokémony, kteří mohou být všude kolem vás. Hra vás také donutí vstát a jít se projít a to je její kouzlo. V současné době zatím hra není v Obchodu Play a App Storu pro Evropu.

Pokémon Go
Pokémon Go

Spousta uživatelů si Pokémon Go tedy stahuje “neoficiálně” a to je velmi nebezpečné. Na internetu se objevuje spoustu podvodných instalačních balíčků této hry. Některé opravdu fungují, ale některé obsahují mallware, který může špehovat co máte v mobilu nebo jej poškodit. Z mé zkušenosti jsem na svém mobilu stáhl APK soubor (Na mobilu Xiaomi Redmi 3) a instalace byla okamžitě zamítnuta kvůli nalezenému mallwaru. Co se týče iPhonů, tak tam také můžete narazit na podvodné verze. Obsahují také mallware a nebo neustálé zobrazování reklam, které není možné zavřít a iPhone poté zamrzá nebo se restartuje (zkušenost z mého okolí).

Pokémon Go bude pro Evropu uvolněn oficiálně již brzy. Informace ze zahraničních webů napovídají, že nejspíš během tohoto týdne nebo začátkem příštího. Je tedy lepší si počkat a mít jistotu, že si na mobilu nenainstalujete právě podvodnou verzi, která by mohla mít za následek poškození mobilu. Hra bude uvolněna pro platformu Android a iOS zdarma. Verze pro Windows 10 Mobile/Windows Phone se nedočkáme.

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*