OnePlus Buds Z – dostupná sluchátka s mladistvým zvukem (RECENZE)

Čínská společnost OnePlus na našem trhu nabízí zajímavé mobilní telefony, které mohou zaujmout především svižným systémem a displeji s vysokou obnovovací frekvencí. Výrobce však už nějakou dobu prodává také bezdrátová špuntová sluchátka OnePlus Buds Z, na která jsem se podíval právě v této recenzi. V době psaní recenze se sluchátka prodávala za cenu v rozmezí 1 816 Kč – 2 040 Kč.

 

 

Co najdu v balení?

V malé a celkem hezké krabičce dostanete ke sluchátkům jen potřebný základ, jak by snad každý očekával. Dostanete tedy krátký nabíjecí kabel, tři velikostí špuntů a také různé návody. Za špunty výrobce rozhodně chválím.

 

 

 

Design a zpracování

Na našem trhu jsou sluchátka dostupná jen v bílém barevném provedení, ale na stránkách výrobce si můžete všimnout i stylovější edice Steven Harrington. Tato edice se však na našem trhu nenachází, což je opravdu velká škoda.

Sluchátka mohou na první pohled připomínat sluchátka od Applu, což není vůbec na škodu. Dle mého názoru vypadají dobře, jsou malá, mají dostatečně velké dotykové plochy a skvěle mi seděla v uších. V mém případě jsem neměl problém s vypadáváním z uší ani při běhu. Sluchátka si tedy můžete bez problémů vzít i na sport.

Ocenit tedy můžete nejen malé rozměry samotných sluchátek, ale také nabíjecí krabičky. Tu jsem nosil společně s mobilem v jedné kapse. Dovolím si říci, že nabíjecí krabička se vejde snad do každé kapsy. Ocenit můžete také zvýšenou odolnost IP55, která zajistí odolnost sluchátek vůči dešti, potu a prachu.

Nabíjecí krabička má oblé tvary a na sobě nese barevné diodu signalizující nabití, tlačítko pro rozsvícení diody a oboustranný nabíjecí konektor USB-C. V krabičce má každé sluchátko své místo, drží pevně pomocí magnetů a lze je snadno vyjmout. K nabíjecí krabičce tedy nemám žádnou výtku a sluchátka celkově se mi líbí.

 • Váha sluchátek: 4,35 g
 • Váha nabíjecí krabičky: 40 g
 • Rozměry sluchátek: 3,798 cm x 2,335cm
 • Rozměry nabíjecí krabičky: 7,5 cm x 3,59 cm x 2,905 cm

 

 

 

Zvuk a ovládací gesta

Vzhledem k ceně nelze očekávat zvuk pro audiofila a OnePlus Buds Z svým zvukem míří především na mladé uživatele, kteří oceňují důraz na basy a vysokou hlasitost. Hlasitost je opravdu vysoká a dovolím si říci, že až nadprůměrná. Basy však nejsou tak hrozné a nezastíní výšky a středy. Kvalita zvuku tedy jednoduše odpovídá ceně.

 • 10 mm měniče
 • 97 dB ± 3dB @ 1 KHz

Po stránce zvuku přehrávání hudby nemám sluchátkům co vytknout a pochválit musím i synchronizaci zvuku s videem. Sluchátka tedy můžete používat i pro sledování videí, filmů či hraní her. Vytknout jim však musím hovory… Mikrofony jsou dobré a druhá strana si nijak nestěžovala, že bych nebyl slyšet, ale hlasitost hovorů je i na maximální úrovni z nepochopitelného důvodu opravdu nízká. Možná záleží hodně na tom, jaký mobil se sluchátky používáte.

Každé sluchátko má na sobě také dotykové plochy, které jsou dostatečně dlouhé a pohodlně se ovládají. Hudbu tedy snadno můžete pozastavit, znovu spustit či přeskakovat skladby. Moc se mi líbí také funkce, kdy sluchátka vyndáte z uší a automaticky se přehrávání pozastaví. To jsem používal především při nastupování do autobusu.

 

 

 

Výdrž a nabíjení

Po stránce výdrže a nabíjení toho OnePlus slibuje celkem dost. S použitím nabíjecí krabičky údajně lze docílit až 20 hodinové výdrže. Přehrávání hudby by pak na jedno nabití sluchátek mělo být až pětihodinové a hovory pak tříhodinové. Záleží však jen na tom, jak sluchátka budete používat. Pokud budete hudbu poslouchat opravdu hlasitě, tak výdrž bude daleko menší. V mém případě sluchátka vydržela kolem 2,5 hodiny na jedno nabití, což je velice slušné.

 • Akumulátor ve sluchátkách: 40 mAh
 • Akumulátor v nabíjecí krabičce: 450 mAh

Potěšit pak může také oboustranný nabíjecí konektor USB-C. Sluchátka také podporují rychlé nabíjení a dle výrobce při desetiminutovém nabíjení získáte až tři hodiny poslechu hudby. Opět se však výdrž odvíjí podle toho, jak hlasitě budete hudbu poslouchat. Nabíjení sluchátek je však opravdu rychlé, a to se mi líbí.š

 

 

 

Párování sluchátek

Sluchátka komunikují skrze Bluetooth 5.0 a dle výrobce v ideálních podmínkách je dosah až 10 metrů. Samotné párování sluchátek je opravdu jednoduché a sluchátka stačí jen vyndat z krabičky a ihned se mi na mobilu poblíž ukázala notifikace, že jsou dostupná k párování. To musím opravdu moc pochválit. K párování však slouží i zadní tlačítko na krabičce, díky kterému je možné sluchátka spárovat i s iOS, iPadOS a počítačem s Windows 10. Návody najdete níže.

 

 

 

Závěr – jsou super

Testování sluchátek OnePlus Buds Z jsem si užil a jsou opravdu sympatická. Doporučit je mohu všem, kteří chtějí dostupná sluchátka s důrazem na basy a nadprůměrnou hlasitostí. Pochválit pak musím i příjemné rozměry jak sluchátek, tak i nabíjecí krabičky. Třešničkou na dortu je pak skvělá výdrž na nabití. Nemám jim vlastně co vytknout.

>>Mohlo by se vám také líbit:

3 komentář

 1. Zdravím které jsou lepší buds nebo buds z ?

 2. Musím doplniť recenziu. Je možné pripojiť oneplus buds z k PC na youtube je návod ako to spraviť https://www.youtube.com/watch?v=myivsuDuJAU

  1. Moc děkuji za komentář! Recenzi jsem aktualizoval a doplnil ji o české návody. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*