Proč opouštím cloudovou službu Google Disk?

V posledních měsících jsem často přemýšlel o odchodu ze služby Google Disk. Měl jsem k tomu své důvody, které v tomto článku rozeberu. Konečně jsem se k odchodu dokopal a v současné době mám veškeré své důležité soubory v cloudové službě Mega. Ta je daleko kvalitnější a především bezpečnější.

Tím nejzásadnějším důvodem k odchodu bylo soukromí, které u Googlu, ale i jiných společností rozhodně nemáte. Do Google Disku si tedy nemůžete uložit, co chcete, jak se můžete dočíst i v podmínkách služby. Na to jsem narazil, protože v cloudu mám také instalační soubory různého softwaru. I když jsou všechny soubory legální, tak mi Google dal varování a jeden soubor mi odstranil. Jednalo se o Microsoft Office a nikomu jsem jej přitom ani nesdílel.

Druhým důvodem, který však stále navazuje na soukromí je bezpečnost. Cloudové úložiště Mega totiž nabízí opravdu kvalitní šifrování, díky kterému nikdo nevidí, co v cloudu vlastně máte uložené. Podobné šifrování používá třeba správce hesel LastPass. To je obrovská výhoda, protože se pak nemůže stát, že o soubory přijdete, jako se mi to stalo u Googlu. Je to však ale také nevýhoda, protože pokud zapomenete heslo a nebudete se moci do služby nijak dostat, tak o své soubory přijdete. Díky tak silnému šifrování není tedy možné vám službu znovu zpřístupnit.

Třetím důvodem je blokování některých funkcí v jiných internetových prohlížečích, než je Google Chrome. Na počítači používám můj oblíbený prohlížeč Opera a Chrome mi jednoduše nevyhovuje, proto jej v počítačích ani nainstalovaný nemám. Google však některé funkce, jako je třeba možnost stahování blokuje. Pro takové případy jsem tedy vždy musel použít jiný prohlížeč, což bylo vždy strašně nepohodlné a jako platící uživatel jsem to vážně nechtěl řešit.

V čem je lepší Mega?

  • 50 GB úložiště zdarma – registrovat
  • Kvalitní šifrování
  • Soukromí
  • Funkční na jakémkoliv zařízení a prohlížeči

V čem je lepší Google Disk?

  • Nižší ceny
  • Všechny aplikace a webové prostředí je v češtině, což Mega bohužel není
  • Přímo v úložišti můžete využívat tabulky a další nástroje

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*