Nokia 6 je první chytrý mobil znovuzrozené Nokie

Finská Nokia je zpět ve světě smartphonů. Jedná se tedy spíše o společnost HMD Global, která odkoupila práva pro používání této značky. Dnes společnost konečně představila očekávaný mobil, které se pyšní logem Nokia. Mobil nese název Nokia 6 a cena je po přepočtu z dolarů kolem 6 250 Kč (bez DPH).

Nokia 6
Nokia 6

Nokia 6 nabízí 5,5″ Full HD displej (400 ppi) s lehkým 2.5D zaoblením na stranách a uvnitř mobilu tepe osmijádrový procesor Snapdragon 430. Pochopitelně nechybí ani pořádná porce RAM a to hned 4 GB. Vnitřní paměť nabízí 64 GB a není zatím jasné, jestli se bude prodávat také ve větších variantách nebo bude možné vložit MicroSD kartu.

Nokia 6
Nokia 6

Potěší také rychlé nabíjení Quick Charge 3.0, 16 Mpx fotoaparát s laserovým ostřením, a světelností objektivu f/2.0. Na přední straně nechybí ani 8 Mpx selfie kamerka se světelností f/2.0. Jaký operační systém budou nové Nokia nabízet? zatím je pouze jasné, že se  bude jednat o nový Android 7.0. Bude ale mít Z Launcher, který je od Nokie dostupný v Obchodu Play? To nevíme …

Nokia 6 se začne brzy prodávat exkluzivně v Číně. Podle HMD Global byla Čína zvolena proto, že se jedná o největší trh. Dostane se ale také do Evropy? Doufejme, že ano … Tablet od Nokie se v Evropě oficiálně nikdy neukázal a byla to velká škoda.

 

 

Zdroje: ZeeNews, Nokiapoweruser

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*