Hudební Nokie jsou zpět! Nokia 5710 XpressAudio má v zádech ukrytá sluchátka

Nokia do odvětví s mobilními telefony před lety přinesla inovace, zajímavé mobilní telefony a někdy i originální výstřelky. Pamatujete ještě na modelovou řadu XpressMusic? Kdysi se jednalo o hudební mobily, které chtěl v mém okolí takřka každý.

Kde jsou hudební mobily dnes? Jelikož dnes chceme velký dotykové mobily s minimální rámečky, není už pro takové designové výstřelky bohužel prostor. Je to škoda, ale Nokia nám alespoň hudební Nokie chce připomenout novým modelem Nokia 5710 XpressAudio.

Zdroje: Nokia

Ano, jedná se o tlačítkový mobil pro nenáročné uživatele, ale konstrukčně je opravdu zajímavý. Nejen, že svou barevnou kombinací navazuje na tehdejší hudební Nokie, ale na zádech má výsuvnou konstrukce, kde se ukrývají pecková bezdrátová sluchátka.

V mobilu se nachází jednoduchý a dobře známý operační systém S30+, procesor Unisoc T107 a 128 MB interní úložiště. Na to moc hudby neuložíte, ale naštěstí do mobilu lze vložit paměťovou kartu microSD o maximální kapacitě 32 GB. Na čelní ploše mobilu je pak 2,4palcový QVGA displej a na zádech je zas VGA fotoaparát.

Zaujmout mobil může třeba vyjímatelným akumulátorem (baterií) o kapacitě 1 450 mAh, Bluetooth 5.0, podporou mobilních sítí LTE/VoLTE a DualSIM. O nabíjení se pak stará starý konektor microUSB.

Zdroje: TZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*