Jak nevratně smazat soubory z disku? (Windows)

Víte o tom, že vysypání koše ve Windows nestačí? Většinu odstraněných souborů lze obnovit a není to nic složitého. Existují však nástroje, které dané soubory přemazávají vícenásobně, a proto je pak těžší je obnovit. Jak tedy soubory nenávratně odstranit z disku?

Takové nástroje často stojí nějaké ty peníze, ale pokud nechcete platit, můžete vyzkoušet Hardwipe. Jedná se o bezplatný nástroj, který nemá tak hezký vzhled, jako placené nástroje, ale funguje velice dobře.

Nástroj umožňuje nevratné odstranění daného souboru, anebo také nevratné odstranění všech souborů v koši. Doporučuji použít pomalejší, ale bezpečnější metodu Peter Gutmann.

A jak soubory odstranit? Pokud chcete daný soubor např. na ploše odstranit, stačí na něj kliknout pravým tlačítkem myši, kliknout na “Wipe File”, vybrat metodu a procesor mazání zahájit tlačítkem “Start”. Pokud chcete nevratně smazat všechna data v koši (na Windows 11), je zapotřebí spustit aplikaci, kliknout na “Recyclers”, vybrat oprávnění administrátora, metodu a zahájit mazání. V případě Windows 10 stačí na ikonu koše pravým tlačítkem myši kliknout a následně vybrat “Wipe Recycle Bin”.

Stáhnout nástroj Hardwipe

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*