Mobilní LTE internet i do mobilu se 60 GB dat za 449 Kč měsíčně

Mobilní telefony nám dávají stále více možností a téměř každý je využívá i k surfování na internetu. To si můžeme i v našich krajinách užívat na mobilní síti 4G/LTE. Bohužel se velká část uživatelů musí opravdu hodně omezovat a nebo platit nelidské peníze.

Z datových balíčků, které mobilní operátoři nabízejí je mi už roky opravdu zle. Mé nároky na mobilní telefony jsou stále větší a proto mi žádný balíček z nabídek mobilních operátorů nestačí. Jsem uživatel, který téměř vůbec netelefonuje a nepíše SMS. V dnešní době si chci vše řešit skrze internet, ale aby to bylo možné, tak jsem doposud musel za internet platit 1800 – 2200 Kč/měsíc. Stále více jsem musel data dokupovat a to není u operátorů také nic levného.

Už mi opravdu došla trpělivost a svůj problém s nedostatkem dat jsem musel začít řešit, protože bych se nedoplatil a měsíčně za internet utrácel stále více. Našel jsem jediné možné řešení a to u mobilního operátora Vodafone. Ten nabízí službu Wi-Fi síť na doma i na chatu“ . Služba nabízí LTE mobilní internet se 60 GB dat za 449 Kč měsíčně. Ke službě jsem si vzal také Wi-Fi router Huawei na splátky a to je dalších 60 Kč za měsíc. Měsíčně tedy bez dokupování dat platím krásnou cenu 509 Kč. Pokud si potřebuji dokoupit data (což musím, protože ani 60 GB nestačí), tak se jedná opět o příjemnou cenu a to 5 GB za 50 Kč. Ostatní operátoři často nabízejí příšerné ceny 1 GB za 70-100 Kč.

 

Toto řešení není tak pohodlné, jak klasické tarify v mobilech. Na Vodafone jsem se tedy obrátil s dotazem ohledně malých Wi-Fi modemů Alcatel, který bych si koupil. Jedná se o malý modem se vestavěným akumulátorem (baterií), který je na LTE SIM karty, kterou bych vzal z mého většího modemu Huawei od operátora. Bohužel Vodafone o tomto řešení nechtěl ani slyšet a nutil mi předražené paušály do mobilu. SIM karta z modemu Huawei od operátora v jiném zařízení bohužel nefunguje a operátor tuto možnost blokuje.

Wi-Fi router Huawei od Vodafonu

 

Stále jsem nebyl odrazen a ze zoufalosti jsem si musel sehnat USB kabel k routeru Huawei, abych jej mohl připojit do powerbanky a nemusel vyhledávat zásuvky. V autobusech atd. bych beztak na žádnou zásuvky nenarazil a internet by mi byl opět na nic. Podíval jsem se tedy na AliExpress, který nabízí opravdu vše. Našel jsem kabel, který potřebuji a to za $1.29 což je asi 26 Kč (odkaz na Ali). Na kabel jsem však nechtěl čekat 60-90 dní a proto jsem si připlatil za rychlejší poštovné a celková cena kabelu vyšla na $3.71 – asi 77 Kč.

 

LTE internet se 60 GB a levným dokupováním dat tedy využívám všude na všech zařízeních. Často se jedná o 4 a více mobilů a jeden notebook. Bohužel ale musím u sebe mít Huawei modem, powerbanku a USB kabel. Vše však stačí hodit do batohu. Je to daleko lepší, než platit neuvěřitelné částky za něco tak zřejmého, jako je v dnešní době internet.

Wi-Fi router Huawei připojený k powerbance

 

Musím si také trošku postěžovat na prodejnu Vodafonu na Mělníku. Byl jsem opravdu naštvaný, když mi zaměstnanec se kterým jsem podepisoval smlouvu na dva roky řekl, že mi automatické dokupování dat zrušil (na mou žádost) a nemusím se ničeho bát. Nad daty jsem chtěl mít kontrolu a dokupovat si je sám dle potřeby. Heslo do samoobsluhy mi raději tedy ani nedal.

Po týdnu jsem volal na infolinku s dotazem na heslo, ale bohužel to údajně nebylo možné a musel jsem opět navštívit tuto prodejnu. Tam údajně nefungoval jejich systém a v prodejně jsem čekal opravdu hodně dlouho, než bylo možné mi heslo nastavit.Naštěstí se to ale vydařilo a doma jsem se konečně mohl přihlásit. Dozvěděl jsem se, že zaměstnanec mi žádné automatické dokupování nezrušil, ale nastavil mi rovnou 10 automatických dokoupení …

>>Mohlo by se vám také líbit:

7 komentář

 1. Já spíš nechápu proč LTE na doma, což je internet bez FUP s rychlostí 30Mb a klasickou simkartu kterou nacpou do anteny, nejde nacpat do mobilu. A tím vyuzít mobil neomezeně všude a doma z mobilu udělat hotspot

 2. Martin panek

  Mám zájem o těch 60gbna telefon za tech500 Kč prosím volejte na číslo 72******* děkuji panek

  1. Adolf Pupík

   To si budete muset dojít za operátorem. Tato stránka nemá s žádným operátorem nic společného. 😀

   1. Řešíme stejnou záležitost, mám jen jednu otázečku. Vodafone nabízí modem Huawei B311, já mám k dispozici od kamaráda Huawei B310. Je to ten samý modem, jen předpokládám asi malinko nižší nebo starší verze, netušíte, jestli v tom bude sim fungovat? Moc děkuji za info a hlavně moc děkuji za článek, velmi přínosný!

    1. Adolf Pupík

     Hodně záleží na tom, jaký firmware je v routerech nainstalován. Pokud router pochází z distribuce Vodafonu, tak by SIM fungovat měla.

 3. Martin panek

  Vypada to dobre ale jake jsou podminky

  1. 2 roky úvazek. Přečti si i toto: https://infoek.cz/utek-od-vodafonu-2019/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*