Mobilní AR hra Peridot je moderní Tamagotchi od tvůrců Pokémon Go

Před poměrně dost lety bylo populární hrát AR hru Pokémon Go od vývojářů Niantic Labs. Dokonce i dnes má tato hra stále své hráče. Bylo již i několik pokusů se hru napodobit, ale asi žádná neměla alespoň na našem trhu takový úspěch, jako právě Pokémon Go. Tvůrci této hry však přichází s novou mobilní hrou Peridot. O lov příšer se však nejedná.

Peridot od Nianticu se opět hraje v rozšířené realitě a využívány jsou tedy senzory vašeho mobilu a fotoaparáty. Nejedná se však o další hru s chytáním příšer, ale o takové moderní Tamagoči (Tamagotchi), kde máte za úkol pečovat o svou příšerku. Tu můžete pojmenovat, hrát si s ní, hladit ji a jednoduše se o ní starat. Na svých cestách venku můžete svého mazlíčka vzít s sebou a vyzvedávat si různé bonusy, jako to bylo u Pokémon Go.

Kvůli AR vám asi může být jasné, že minimálně v současné době není hru možné hrát na všech mobilech. Na nějakých levných mobilech bych hru asi ani nezkoušel používat. Na mobilu Xiaomi 13 Pro hra fungovala bez problémů, vypadala dobře a výborně fungovala i haptická odezva. Je možné ji i propojit s Google účtem, aby byl váš pokrok uložen v cloudu.

 

Kde si hru mohu stáhnout?

Hra již oficiálně vyšla pro platformy Android a iOS. Je dostupná zdarma v Obchodě Play a Apple App Store.

Skenuj pro stažení mobilní hry

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*