Microsoft Continuum funguje i na Androidím mobilu Nokia 9 PureView?

Pamatujete si na funkci Continuum od Microsoftu? Na tuto funkci se pravděpodobně úplně zapomnělo, protože se objevila v roce 2015, a to v mobilech Microsoft Lumia 950 a 950 XL. Tehdy se jednalo o vlajkové modely mobilů s Windows 10 Mobile.

 

Continuum byla tehdy nadějná funkce, která po připojení mobilu Lumia 950/950 XL do speciálního doku a monitoru uměla vytvořit desktopové prostředí Windows 10. Kvůli procesorům nebylo možné spouštět Win32 aplikace, ale prostředí fungovalo celkem obstojně.

Jelikož celá platforma Windows 10 Mobile zemřela, tak funkce nebyla nadále vylepšována a další mobil s Windows se na trhu již neobjevil. Samsung se však inspiroval a přišel se zajímavým projektem DeX, který po připojení mobilu k monitoru umí také vytvořit desktopové prostředí, ale to je založené na Androidu.

Vypadá to, že funkci Continuum je možné zprovoznit i na mobilu Nokia 9 PureView se systémem Android. Tedy alespoň uživatel Hikari Calyx na sociální síti Twitter to tvrdí. Je ale otázkou, jestli se nejedná o podvrh. Hikari je však znám tím, že má k dispozici i předprodukční vzorky mobilů Nokia. Takové kusy nefungují úplně spolehlivě, ale je na nich možné provádět různé experimenty. Je tedy možné, že se mu Continuum zprovoznit skutečně podařilo.

 

Zdroje: Twitter, Telegram, Nokiamob

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*