Mi Temperature and Humidity Monitor 2 – Levný bluetooth teploměr (RECENZE)

Čínský výrobce Xiaomi už dávno neprodává jen mobilní telefony, ale nabízí také různá chytrá zařízení do domácnosti. Na AliExpressu jsem si zakoupil levné zařízení Mi Temperature and Humidity Monitor 2. Jedná se vlastně o zařízení, které monitoruje teplotu a vzduch v místnosti. Vše pak můžete vidět v mobilní aplikaci.

 

Obsah balení

V malé prodejní krabičce nečekejte nic převratného. Najdete v ní jen malé zařízení Mi Temperature and Humidity Monitor 2 a samolepku pro nalepení na zeď. Zakoupit si můžete také balení, kde najdete už i knoflíkovou baterii.

 

 

Design, konstrukce a výdrž

Od takového zařízení nelze očekávat převratný design. Design je však hranatý, aby zařízení bylo možné položit kamkoliv. Na záda můžete také nalepit nálepku, aby jej bylo možné přilepit na zeď, což jsem také využil. Na bílé zdi není pak zařízení takřka vidět, protože je malé a má bílé plasty.

Celkové rozměry zařízení činí 43 x 43 x 12.5 mm a na čelní ploše najdete 1,5palcový displej. Ten však není podsvícený, což je celkem škoda, ale na druhou stranu se jedná o velmi levné zařízení, takže to výrobci odpustím.

Celý zadní kryt je možné nehtem snadno sundat, aby do něj bylo možné vložit knoflíkovou baterii. Tu zvládne vložit opravdu každý a měnit ji tedy můžete dle potřeby. Výrobce se také chlubí vysokou výdrží, což mu věřím a takové baterie vydrží v podobných zařízeních většinou celý rok.

 

 

 

Funkčnost a mobilní aplikace

Zařízení tedy umí analyzovat vzduch a teplotu v místnosti. To jsem porovnával s několika teploměry a musím říci, že to funguje opravdu přesně, což jsem upřímně ani nečekal. Výrobce tvrdí, že rozsah detekce teploty je v rozmezí 0-60° C a vlhkost pak v rozmezí 0% – 99% RH.

Ideálním řešením je si zakoupit těchto zařízení více a umístit je do více místností v bytě. Vše pak budete moci sledovat v pohodlí ve svém mobilu skrze Bluetooth 4.2 a mít tak přehled, v jaké místnosti je jaká teplota a vlhkost vzduchu.

Co se mobilní aplikace týče, tak využívat můžete oficiální aplikaci Mi Home, která je dostupná jak pro Android, tak i jablečném iOS. Na Androidu však můžete využít také aplikaci Mijia Reader. Ta je neoficiální, ale je velice jednoduchá. Stačí ji jen spustit a hned máte přehled úplně o všem, a to včetně stavu baterie. Obě aplikace mi fungovaly i na mobilech Huawei bez Google služeb.

Aplikace Mi Home
Aplikace Mijia Reader

 

 

Závěr a cena

V Česku jsem zařízení Mi Temperature and Humidity Monitor 2 našel jen na nějakém pochybném e-shopu za cenu kolem 400 Kč. Na AliExpressu jsem si však zakoupil originál za cenu kolem 98 Kč i s poštovným. Jedná se tedy o opravdu velice levné zařízení, které mohu doporučit.

2 komentář

  1. Mi Temperature and Humidity Monitor 2
    Zajímá mne zda jde dostat do Google Home a jakým způsobem?

    1. Teď nemám možnost to otestovat, ale možná by to bylo možné uložit do aplikace Mi Home. Tu je možné propojit s Google Home v nastavení. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xiaomi.smarthome&hl=cs&gl=US

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*