Mastodon chce získat prostředky na vývoj stylovým merchem

Mastodon je svobodný open-source projekt, který si zdarma můžete nainstalovat na svůj server. Poskytnout tak můžete dalším uživatelům místo na svobodné síti a být ve spojení s uživateli z jiných serverů. Vlastně se jedná o takový svobodný Twitter bez reklam, nemá žádné prvky pro sledování uživatelů a vybrat si pro své používání můžete server i mobilní aplikaci.

Mastodon merch – Zdroj: Mastodon Blog

Mastodon je zdarma, ale samotný vývoj celého projektu má nějaké ty náklady. Je tedy třeba zvážit, zda projekt nechcete nějakým tím drobáskem podpořit. Tvůrci se snaží získat další prostředky pro vývoj a zakoupit si budete moci Mastodon merch. K dispozici budou údajně trika, hrnky, různé odznaky a samolepky. Návrhy merche poskytl umělec Dopatwo a v rámci spolupráce merch prý vyrobila společnost FRESH Merch. Ta by měla k výrobě merche využívat zodpovědně získané materiály v nejvyšší kvalitě.

Navzdory našim působivým úspěchům při budování nového sociálního webu je Mastodon nezisková organizace s velmi malým týmem a omezenými zdroji – základní tým tvoří pouze dva vývojáři. Stoprocentní výnos po uhrazení výrobních nákladů půjde k nám a pomůže nám vložit více zdrojů do vývoje vašeho oblíbeného decentralizovaného softwaru pro sociální média.“ – Mastodon blog

Mastodon merch – Zdroj: Mastodon Blog

Zdroje: Mastodon blog

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*