Kopíruje každý od Applu? Ne, každý kopíruje od každého!

Pamatujete na nádherné designové kousky starých Nokií? Nokia dříve také představila designové výstřelky jako byla Nokia N-Gage a každý mobil tu dobu měl něco výjimečného a zajímavého. Když v dnešní době půjdete do obchodu a postavíte vedle sebe 10 mobilů, tak se velmi podobají po designové stránce i co se týče funkcí v operačním systému.

mobile-phones

Proč všechny mobily vypadají téměř stejně? Ono je to vlastně úplně jednoduché. Dříve u mobilů s tlačítky byl prostor vymýšlet zajímavé designové prvky. Tvar byl téměř u každého mobilu odlišný a nejvíce jsem miloval hudební mobily s tlačítky pro ovládání přehrávače hned vedle displeje. Dnes to už možné není, protože každý chce tenké mobily a úzké rámečky kolem displeje …

Nokia N-Gage
Nokia N-Gage

Dnes jsou mobily jen takové dotykové placky u kterých vlastně není co vymýšlet. Výrobci se ale snaží a např. Samsung představil Samsung Galaxy S6 Edge se zakřiveným displejem. Osobně se mi to vůbec nelíbí, ale je to něčím výjimečné. Každý sice říká, že tenhle a tenhle výrobce kopíruje design, ale zkuste si vymyslet design, který by byl výjimečný a hlavně ergonomicky použitelný. Vymýšlet by se dalo, ale mobil by se nemusel držet v ruce zrovna moc dobře …

Zakřivený displej - Samsung Galaxy S6 Edge
Zakřivený displej – Samsung Galaxy S6 Edge

Dobrým příkladem jsou fanatici z LetemSvetemApplem.eu, kteří tvrdí, že každý kopíruje od Applu. Dobrým příkladem je nový článek, který tvrdí, že Samsung ukradl funkci sloužící pro šetření očí. On to vlastně Apple okopíroval od čínských výrobců a už pár let tu jsou starší aplikace F.Lux, Twilight a spoustu podobných. Apple tedy tuto funkci nevymyslel a prvním také nebyl. To samé platí u myši k počítačů, kterou Steve Jobs také nevymyslel a jen ji „ukradl“.

„Dobrý umělec kopíruje, ten nejlepší krade“ – Řekl Steve Jobs v rozhovoru. Je to věta, kterou „ukradl“ jinému umělci.

Screenshot článku z LetemSvetemApplem
Screenshot článku z LetemSvetemApplem

V dnešní době je možné se trošku odlišit a to díky nadstavbám v mobilech se systémem Android. Někteří uživatelé nadstavby nesnáší a mají rádi čistý Android, ale já mam názor jiný. Každá nadstavba je jiná a díky tomu může být mobil něčím jiný. někteří výrobci mají své nadstavby velmi povedené a jsou přehlednější, jak čistý Android.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*