Realme 12+ 5G není žádným vlajkovým modelem, ale i v této cenové hladince uživatelé očekávají slušné fotoaparáty. Na zádech má modul se třemi fotoaparáty, bleskem a chlubí se nápisem “OIS” značící optickou stabilizaci obrazu. Dle očekávání jsou použitelné dva fotoaparáty, a to hlavní Sony LYT-600 a ultraširokoúhlý. Poslední je makro fotoaparát s nízkým 2 MPx rozlišením.
Specifikace fotoaparátů:
- Hlavní fotoaparát:
Sony LYT-600
Optická stabilizace obrazu
50 MPx rozlišení
Zorné pole: 79°
Clona: f/1,88 - Ultraširokoúhlý fotoaparát:
8 MPx rozlišení
Zorné pole: 112°
Clona: f/2,2 - Makro fotoaparát:
2 MPx rozlišení
Zorné pole: 88,8°
Clona: f/2,4
Jak mobil tedy fotí?
Jsem rád, že výrobce u hlavního fotoaparátu nasadil optickou stabilizaci obrazu a vysoké rozlišení. Díky tomu můžete sáhnout po použitelným 2x digitálním zoomu. To doporučuji především během focení makra. Právě makro je silnou stránkou mobilu. Spokojený jsem byl i s barevným podáním snímků, které jsou občas trochu saturovanější, ale to je od mobilů za tyto peníze běžné. Míra detailů je také velmi slušná a automatické HDR funguje skvěle. Spokojený jsem byl i s pořízenými snímky v noci bez blesku s nočním režimem.
Výrobce se opravdu snažil o barevnou sladěnost snímků z hlavního a ultraširokoúhlého fotoaparátu. I tento fotoaparát pořídí venku hezké snímky bez nějaké deformace po stranách. Za horšího osvětlení je však vidět větší úbytek detailů. Kvalitu tohoto fotoaparátu hodnotím jako průměrnou a odpovídající ceně mobilu.
Výrobce zapracoval i na post-processingu a po vyfocení se snímek ještě trochu zpracovává. Po zpracování často došlo k doostření např. psa v pohybu. Pochválit musím i efektivní noční režim, který můžete používat u obou fotoaparátů, ale také u digitálního zoomu. Portrétní režim si také budete užívat nejen během focení lidí, ale funkční byl i u zvířat nebo předmětů. Míra jeho rozostření je nastavena ideálně.