Jak fotí zadní fotoaparáty mobilu POCO F6?

POCO F6 na svých zádech nese dvojici větších modulů s hlavním a ultraširokoúhlým fotoaparátem. Asistuje jim také LED blesk. Hlavní fotoaparát má 50 Mpx rozlišení, světelnost f/1,6 a optickou stabilizaci obrazu (OIS). Použit byl čip Sony IMX882. Ultraširokoúhlý má 8 Mpx rozlišení a světelnost f/2,2. Jsem rád, že výrobce nenasadil žádný zbytečný 2 Mpx makro fotoaparát.

Hlavní fotoaparát za dobrého světla

Hlavní fotoaparát umí vyfotit opravdu hezké snímky plné detailů a s přirozeným barevným podáním. Hravě si poradí s protisvětlem a spokojený jsem byl s automatickým nastavováním HDR. Sáhnout můžete i po funkci s pomocí AI, ale tu zapínat nedoporučuji, protože snímky pak mají takový nepřirozený nádech. Ocenit ale můžete focení něčeho v pohybu, a to zapnutím funkce „Zaostření pohybu“. Velmi dobře se fotí také detailní makro snímky.

Výrobce do aplikace pro focení nasadil také režim pro focení v maximálním 50 Mpx rozlišení. Pořizování takových snímků je svižné a jejich velikost je 9-15 MB (dle scény). Doporučuji tedy fotit spíše v běžném režimu, ale pokud víte, že u daného snímku budete potřebovat úpravy na počítači a případně je ořezávat, bude se tento režim hodit.

Ultraširokoúhlý fotoaparát za dobrého světla

Ultraširokoúhlý fotoaparát má průměrné rozlišení a běžné 120° zorné pole. Za slunečného dne na dovolené umí pořídit hezké snímky, ale v šeru se především detaily výrazně vytrácí. Problém u něj nenastává ani při focení proti slunci, ale celkovou kvalitu výsledných snímků bych hodnotil čistě jako průměrnou.

Portrétní snímky

Portrétní režim umí pořizovat snímky s rozostřeným pozadím. Sílu rozostření si můžete manuálně upravovat podle sebe během i po vyfocení. K focení portrétů mobil využívá hlavní fotoaparát. Takové snímky vypadají vážně dobře a režim funguje nejen u lidí, ale také u zvířat nebo různých předmětů.

2x digitální zoom

POCO F6 nemá žádný teleobjektiv, což bych od mobilu za 12 tisíc Kč vlastně ani moc neočekával. Sáhnout můžete až 10x digitální zoom. Funguje vlastně tak, že použije fotku z hlavního fotoaparátu, provede ořez a následně použije post-processing. 10X zoom je dle očekávání dost ztrátový, ale 2x zoom přímo v nabízeném tlačítku nabízí vysokou kvalitu. Používal jsem ho především během focení makro snímků.

Noční snímky hlavním a ultraširokoúhlým fotoaparátem

Noční režim nesmí chybět v žádném moderním mobilu a POCO F6 ho podporuje u obou fotoaparátů a 2x digitálním zoomu. V případě hlavního fotoaparátu jsou noční snímky na danou kategorii vážně pěkně prosvětlené, vyhlazený je digitální šum a nechybí ani detaily. U ultraširokoúhlého fotoaparátu noční režim také pomůže, ale při přiblížení už uvidíte méně detailů a digitální šum. 2X zoom pak vypadá i s nočním režimem pěkně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*