Apple iPhone 12 – proč jsou na tom s nabíjením hodně zle?

Apple nám konečně představil čtyři nové iPhony 12. Ty mají nový výkonný procesor Bionic A14, podporu mobilních sítí 5G a také magnet na zádech MagSave. I když se jedná o letošní novinky, tak si dovolím v tomto krátkém článku rozebrat nedostatky u nabíjení nových mobilů.

Začnu tedy prvkem MagSave, který se mi líbí, protože si na záda můžete připnout nejen bezdrátovou nabíječku, ale také různé kapsy na platební karty, bankovky atd. Věřím tomu, že již brzy si budete moci na AliExpressu zakoupit tisíce různých blbostí, která si na záda mobilu budete moci připnout. Je mi také úplně jasné, že tuto novinku bude kopírovat konkurence.

Prvek je to tedy fajn, ale co se týče bezdrátového nabíjení, tak je Apple hodně, ale opravdu hodně pozadu. Nové iPhony budete moci bezdrátově nabíjet maximálně rychlostí 18W, zatímco konkurence má rychlost 27W a více. iPhony také podporují běžné Qi nabíječky, ale Apple z nepochopitelného důvodu v takovém případě stáhne rychlost nabíjení na ubohých 7,5W.

Apple byl na tom s nabíjením vždy hůře než jeho konkurence. I jeho nejdražší modely nabízí maximální rychlost drátového nabíjení jen a pouze 18W, zatímco konkurence má 40W, 65W, 100W a více, a to za méně peněz. Moc tomu nepomáhá ani pravěký konektor lightning… Opravdu nechápu, jak zrovna Apple v roce 2020 nemůže nabídnout moderní oboustranný konektor USB-C.

Vrcholem drzosti je pak absence nabíjecího adaptéru v balení. Apple si hraje na to, jak moc je zelený a řeší ekologii, ale jedná se spíše jen o marketingové kecy. Přeci jen téměř všem novým zákazníkům bude nutit novou MagSave nabíječku, takže přírodu moc šetřit nebude.

Je mi úplně jasné, že se tu najde hromada fanoušků Apple, kteří budou nesouhlasit a budou tvrdit, že jsou s nabíjením u iPhonů spokojeni. Nikomu tento názor neberu, ale je dobré se zamyslet nad tím, kolik nové iPhony stojí. Za tyto peníze bych po stránce nabíjení opravdu čekal daleko více.

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*