HTC VIVE Mars CamTrack jde do prodeje

Společnost HTC VIVE dnes zahájila prodej jedinečného řešení pro virtuální filmovou produkci VIVE Mars CamTrack, které v kompaktním systému integruje nejen sledování pohybu kamery, ale také synchronizaci kamer a kalibraci objektivů. Filmařům navíc umožňuje vytvořit libovolné množství virtuálních kulis a v reálném čase sledovat výslednou scénu již v okamžiku natáčení. V mnoha případech tak zcela eliminuje nutnost natáčení v konkrétních lokacích, díky čemuž mohou tvůrci dát neomezený průchod své fantazii. Filmová studia z Evropy, USA a Kanady si mohou kompletní balíček spořící produkční náklady i čas pořídit již nyní. V následujících měsících se dočkají i tvůrci z Austrálie, Číny, Japonska, Jižní Koreje a Tchaj-wanu.

Kromě rozšíření komerční dostupnosti systému VIVE Mars CamTrack doplnil vývojový tým také podporu populárního protokolu Free-D. Ten je průmyslovým standardem pro sledování pozice kamery renomovaných dodavatelů XR a AR zařízení. Systém od HTC tak zpřístupňuje virtuální produkci studiím po celém světě včetně nebývalé flexibility a všestrannosti při implementaci dat pro sledování kamery.

„Těšíme se na snímky, které díky široké komunitě a systému VIVE Mars CamTrack vzniknou,“ říká SVP Business Solutions společnosti HTC VIVE Raymond Pao. „Moc nás těší, že rozšířením dostupnosti systému a doplněním podpory Free-D můžeme sílu virtuální produkce zpřístupnit i menším studiím, pro které byla dosud nedostupnou. To byl ostatně cíl, který jsme si při zrodu VIVE Mars CamTrack vytyčili.“

Zdroje: HTC

 

Snížení nákladů, jednoduchost a přesnost

Historicky byl jedním z největších nákladů na virtuální produkci zdlouhavý proces jejího nastavování. VIVE Mars CamTrack ho proto výrazně zjednodušuje, čímž zkracuje dobu produkce a snižuje náklady. Využitím špičkové sledovací technologie Lighthouse se základnovými stanicemi se komplikovaný pracovní postup mění v jednoduché využití jediného kompaktního řešení, které umožňuje bezproblémové a přesné sledování pohybu až tří kamer. Díky jedinečné mobilitě systému Mars CamTrack navíc splní potřeby pro různé situace od natáčení v malých studiích až po skutečně velké scény.

 

 

Nejpodstatnější výhody systému VIVE Mars CamTrack:

  • Sledování pohybu až tří kamer zároveň
  • Vysoce přesné sledování pohybu pomocí VIVE Trackerů
  • Automatická kalibrace pro posun kamery a zkreslení objektivu
  • Kompatibilita s kodérem objektivu, která umožňuje filmařům měnit hloubku ostrosti stejně jako u tradiční kamery
  • Plug & Play kompatibilita s podporou Free-D a Unreal Engine LiveLink bez nutnosti dalšího software
  • Obnovení výchozí pozice kamery jediným kliknutím
  • Genlock synchronizace kamer propojená s UnrealEngine LiveLink, umožňující okamžitý synchronizovaný výstup mezi skutečnými a virtuálními herci i virtuálním prostředím
  • Robustní propojení komponent pro snížení latence

 

Cena a dostupnost

Kompletní systém pro virtuální produkci HTC VIVE Mars CamTrack mohou tvůrci získat na stránkách mars.vive.com za cenu 5 000 €.

Zdroje: TZ

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*