HTC Vive uzavřelo partnerství s Bandai Namco Pictures a přináší anime hity do VR

Společnost HTC dnes představila strategické partnerství obchodu s VR zážitky Viveport a známého animátorského studia BANDAI NAMCO Pictures (BN Pictures). Spolupráce by měla přivést nejoblíbenější světy anime seriálů jako Aikatsu, Battle Spirits, nebo Tiger & Bunny do nové dimenze prostřednictvím virtuální reality.

V následujících měsících se tak nabídka obchodu Viveport rozroste o novou službu, která přinese nové pohlcující animace a prostředí pro společenské aktivity. Kromě výše zmíněných autorských seriálů se studio BN Pictures věnuje i zpracování nejoblíbenějších komiksových titulů, mezi něž patří i Gintama, nebo Sergeant Keroro. Na své si tak přijdou jak hardcore hráči, tak milovníci odpočinkových her.

„Velice nás těší, že jsme se stali prvním VR partnerem BN Pictures,“ řekl prezident obchodu Viveport Joseph Lin. „Skrze spolupráci dokážeme posunout animaci na novou úroveň a odhalit plný potenciál virtuální reality. Uživatelé z celého světa brzy najdou v obchodě Viveport bohatou nabídku anime obsahu i spoustu nových zážitků. I když zatím nemůžeme sdělit vše, brzy odhalíme další vzrušující novinky.“

Výkonný ředitel BN Pictures Ozaki Masayuki doplnil: „V BANDAI NAMCO Pictures produkujeme mnoho televizních seriálů, OVA seriálů, webových animací i celovečerních filmů a stále se soustředíme především na vlastní tvorbu. Kombinace našich letitých zkušeností s anime a technologií, které HTC přináší v oblasti komunikace a virtuální reality, nám umožní stvořit naprosto unikátní prostředí. V něm si fanoušci společně užijí nebývalé zážitky bez omezení reálného světa tak, jako by se ponořili do jednoho z našich anime. Opravdu se těšíme, až budeme tento prostor s fanoušky rozvíjet.“

Partnerství se bude v první fázi soustředit na integraci animovaného obsahu, rozvoj a distribuci zdrojových materiálů mezi oběma společnostmi a spolupráci na nových animacích. Platforma Viveport tak pokračuje ve snaze obohacovat diverzitu obsahu pro mobilní zařízení i VR prostřednictvím tvorby nových a zábavných zážitků.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*