HTC na MWC 2019 představilo výkonný 5G Hub

Tchajwanský výrobce HTC se věnuje sítím páté generace a na MWC 2019 představil svůj první 5G modem. HTC 5G Hub zajistí rychlý přenos mobilního internetu až na 20 různých zařízení. HTC navázalo také spolupráci s mnoha operátory. Mezi ně se řadí Sprint, Telstra a dokonce i evropští operátoři Deutsche Telekom, Elisa z Finska, Sunrise ze Švýcarska a Three UK.

 

Celkové rozměry HTC 5G Hub činí 129 x 100 x 43 mm a váží 340 gramů. Výrobce se chlubí čelním 5“ (palce) displejem s HD rozlišením a akumulátorem s kapacitou 7 660 mAh. Hub lze nabíjet skrze USB-C 3.1 s podporou rychlého nabíjení Quick Charge 3.0 a skrze něj i využívat DisplayPort.

 

HTC 5G Hub je výkonný a nabízí procesor Qualcomm Snapdragon 85560 GHz Wi-Fi čipsetem a podporou 802.11 a/b/g/n/ac/ad. Nechybí ani 4 GB RAM, 32 GB interní úložiště s možností rozšíření paměťovou kartou MicroSD. Hub disponuje také slotem pro NanoSIM karty s podporou všech mobilních sítí, gigabitovým ethernet portem a operačním systémem Android 9.0 Pie.

Výrobce se také chlubí tím, že latence je srovnatelná s kabelovým připojením. Lze dosáhnout extrémně rychlého přenosu, který zajistí bezproblémové streamování 4K videí při 60 snímcích za sekundu. Jelikož se HTC zaměřuje také do oblasti virtuální reality, tak dle výrobce bude 5G Hub sloužit i pro bezdrátové streamování virtuální reality do HTC Vive Focus. Podniky mohou také ocenit podporu VPN.

 

„Velice nás těší, že jsme se stali exkluzivním distributorem HTC 5G Hubu v USA,“ poznamenal technologický ředitel společnosti Sprint John Saw. „Toto zařízení přinese revoluci v oblasti připojení domácností, zvýší úroveň mobilních her a nabídne zajímavé možnosti i podnikatelům. Máme radost, že spolu s HTC můžeme zákazníkům s pomocí 5G usnadnit přístup k práci, zábavě i komunikaci.“

 

Zdroje: TZ, HTC.cz

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*