HTC mění Kao-siung v město budoucnosti pomocí privátní 5G sítě a XR řešení

Společnost HTC a vedení města Kao-siung oznámili spuštění první privátní standalone 5G sítě v kombinaci s cloudovým řešením pro VR. Metropole se tak stává městem budoucnosti a nastavuje standard pro budoucí světové instalace privátních 5G sítí. Ty využijí soukromníci i společnosti, kterým zpřístupní aplikace vyžadující velkou šířku přenosového pásma a extrémně nízké latence. Ve vývojové oblasti KOSMOSPOT x VIVELAND tak již nyní není problém využití 5G sítě pro video-monitoring v reálném čase, streaming v 8K rozlišení, XR aplikace a herní čí výukové zážitky pro více hráčů. To vše s výrazně nižšími náklady než v minulosti.

„Technologie 5G sítí přináší průlomové inovace a změny, které umožňují nástup nebývale zajímavých aplikací v průmyslu i běžném životě. HTC již dlouho pracuje na její integraci s dalšími technologiemi jako je XR, AI a Blockchain, aby soukromým uživatelům i společnostem nabídlo přístup k bezpečnějšímu, efektivnějšímu a celkově chytřejšímu prostředí. Spolupráce s vedením Kao-siung na urychlení adopce 5G sítí nás proto těší. Naše implementace chytré privátní 5G sítě se standalone architekturou v Asia New Bay AIoT Inovation Parku bude jedním z motorů transformace města v ukázku technologické budoucnosti,“ řekl ředitel společnosti HTC Chen Wen-Chi.

Starosta Chen Chi-mai dodává: „Kao-siung postupuje mílovými kroky. Spuštění první veřejně dostupné 5G SA sítě potvrzuje, že je město schopné nabídnout vysokorychlostní, bezpečné a stabilní 5G prostředí pro průmysl i technologii, umožňující firmám zvýšení efektivity. S partnery z multifunkčního ekonomického obchodního centra v Asia New Bay Area plánujeme další investice ve výši téměř 30 miliard NTD s výstupní hodnotou až 120 miliard. Rozvojový projekt je pro transformaci města kritický. Připraví totiž podmínky pro další generaci průmyslu, který dá místním výrobcům výhled na světové trhy.“

 

Plnohodnotná 5G síť s podporou náročných aplikací

Nově spuštěná 5G síť byla budována s využitím standalone 5G technologie společnosti HTC, která nabízí kompletní firemní end-to-end řešení. Ta byla navíc propojena se softwarem společnosti pro streaming, správu zařízení i takzvaný edge computing, který umožní nasadit i nejnáročnější aplikace jako je VR nebo 8K streaming v prostředí cloudu. To vše se podílí na odstranění technologických limitů, které v minulosti omezovaly profesionální využití cloudových systémů a veřejně dostupných sítí. Společnosti v Kao-siung tak nyní mohou své technologie snadno a levně integrovat do bezpečného a stabilního 5G prostředí a zvýšit svou produktivitu i bezpečnost. Tomu napomohou vzdělávacích VR simulace pro více účastníků, cloudová řešení pro management i vzdálená spolupráce a mnoho dalších aplikací.

 

Podpora inovativních využití 5G i XR a urychlení digitální transformace lokálních výrobců

HTC spolupracuje s Kao-siung v oblasti podpory rozvoje inovativních aplikací
a somatosenzorických technologií již od roku 2018. Napomáhala s programy pro kultivaci talentů, propojování společností i mezinárodní spolupráci. V roce 2021 pak spolupráce přinesla i rozvoj XR a 5G technologií, které přináší významné inovace a nové příležitosti v oblasti technologického průmyslu. Do budoucna plánuje Kao-siung využít pomoci HTC pro udržení nejschopnějších firem a talentů, které jsou pro stabilní rozvoj a podnětné prostředí na Taiwanu nepostradatelné.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*