Healbe GoBe 2 – Chytrý fitness náramek, který měří kalorie z kůže (RECENZE)

Dostal jsem možnost vyzkoušet chytrý fitness náramek, který se u nás neprodává dlouho a drtivá většina lidí jej zatím nezná. Jedná se o zajímavý náramek Healbe GoBe 2. Nejedná se o levný náramek, jak je tomu u Xiaomi Mi Band 2. Výrobce šel dál a míří na sportovce a uživatele, kteří chtějí sportovat, sbírat data o svých denních aktivitách a nebo si chtějí hlídat váhu.

 

 

Obsah balení – Se stylem

Hned po rozbalení jsem byl velmi mile překvapen z propracování samotné plastové krabičky. Ta je průhledná a hned na první pohled je vidět náramek, který se po rozbalení krabičky z těla dostane vysunutí plastu stlačením horního otvoru.

 

Ve stylovém balení se nachází náramek Healbe GoBe2, potřebné návody, kolébka pro nabíjení a také kvalitní MicroUSB kabel fialové barvy. Už ze samotného balení jsem měl velmi dobrý pocit a krabičku bych se nestyděl někde vystavit.

Nabíjecí kolébka s MicroUSB kabelem

 

 

Design a zpracování – Větší rozměry solidní kvalita

Na horní viditelné straně se nachází vroubkovaný plast, který ukrývá displej. Jedná se opravdu o velmi pevný plast, který jen tak nerozbijete. Co se designu týče, tak náramek nemíří na elegantní a luxusní design. Nejsou to chytré hodinky, ale fitness náramek. Ten je tedy složen z materiálů vhodných pro sportování. Design ale i tak dle mého názoru není vůbec špatný. Je jen škoda, že se čelní část lehce škrábe, ale není to tolik vidět.

 

Jak je to ale s rozměry? Ty jsou pro nošení velice důležité a GoBe2 je větší a tlustší, než je tomu u konkurence. Rozměry tedy činí 18.5 × 35.2 × 57.4 mm a především tloušťka je tedy celkem velká. Má to ale svůj účel. Nejedná se o levný náramek, který umí jen pár funkcí. Jedná se o náramek, který má dost senzorů a technologie pro měření z kůže. Všechny senzory, čipy, těsnění pro voděodolnost atd. Se pochopitelně musí nějak vejít. Vzhledem k množství senzoru a kvalitě konstrukce jsou rozměry přiměřené a na ruce mi nijak nevadí. Náramek jsem sundaval jen při nutnosti nabití. Rozměry mi tedy nijak nevidí, ale první dvě hodiny si budete muset zvykat. Váha je dle mého názoru také přiměřená a podle stránek výrobce činí 45 gramů.

Celý modul je zasazen do silikonového opasku, který je ale opět velice kvalitní a na modulu drží jak přibitý. Nijak se nekroutí a modul nijak nevyskakuje, jak je tomu u levnějších náramků. Jedna strana nabízí tlačítko, které slouží k zapínání/vypínání zařízení a také ovládání.

 

Jak je to ale se zapínání pásku? To musím výrobci také moc pochválit. Zapíná se sice stejně, jak u Mi Bandu od Xiaomi, ale připnutí drží výborně. Stejně jako u jiných náramků se zbývající silikonový konec zasune do očka, které i při rozepnutí drží dobře a náramek neztratíte. Tak kvalitní zapínání jsem ještě u žádného fitness náramku neviděl.

 

Dolní strana je zvláštní ve srovnání s konkurencí, která na dolní straně nabízí viditelný senzor pro měření srdečního tepu. Ten tu vidět není a při měření tepu nikde nic nebliká. Na dolní straně se tedy jen nachází kovová destička, která umožňuje měřit data z kůže a pochopitelně i měřit srdeční tep. O tom se budu rozepisovat níže.

 

Náramek GoBe2 se u nás prodává v černé variantě. Na stránkách výrobce lze vidět i fotky s fialovou variantou, která nevypadá vůbec špatně a hodila by se především pro ženy. Fialový náramek na stránkách je ale první verze náramku od Healbe. Druhá varianta má skutečně je pouze černá.

Hodnocení: Design není nijak elegantní, ale ani špatný. Do ruky nikde nic neřeže a sedí mi dobře. Výrobce musím moc pochválit za výborné zpracování, které je kvalitní. Je jen škoda, že se čelní část snadno poškrábe.

 

 

 

Displej – Skvělá viditelnost na slunci

Displej na čelní straně není na první pohled vůbec vidět. Po stisknutí tlačítka je ale možné vidět LED displej, který září modře. Jas je na velmi vysoké úrovni a s viditelností nemá náramek žádné problémy na přímém slunci, ve vodě či prachu. Vše se ovládá jedním tlačítkem na boku náramku. Displej umí zobrazit čas, procenta stavu baterie, srdeční tep, počet kroků, ušlou vzdálenost, stav hydratace a vše potřebné.

 

S displejem nemám žádný problém, ale ocenil bych možnost zobrazení času po zvednutí ruky. To by bylo možné díky senzorům, jak je tomu u jiných náramků.

 

 

Co vše náramek umí měřit?

Nyní se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu. Co vlastně náramek umí měřit? Pochopitelně umí měřit ušlé kroky, vzdálenost, spánek a srdeční tep. To dnes umí téměř každý chytrý náramek, ale přesnost má GoBe 2 na velmi dobré úrovni a výrobce za to mohu jen chválit. Healbe šlo ale dál a míří i pro náročnější sportovce, kteří chtějí mít podrobnější informace o svém těle.

 

Díky technologii Healbe Flow umožňuje měřit spotřebu kalorií přes kůži a měřit hladinu glukózy v buňkách. Náramek také dále umí měřit úroveň hydratace. V mobilní aplikaci tedy lze sledovat grafy a náramek i upozorní na nízkou hydrataci tak, že zavibruje a na displeji se zobrazí výzva k pití „Drink“. Podle výrobce je díky tomu možné zlepšit stav kůže.

Lze pochopitelně měřit puls, který je pro sportovce důležitý. Náramek měří srdeční tep velice často a díky tomu lze měřit puls během svého cvičení a tréninku. Puls lze vidět na displeji náramků či po cvičení v mobilní aplikaci, který vytvoří podrobnější graf s časy.

Z další funkce jsem byl velice překvapený a to je měření hladiny stresu. Náramek má mnoho senzorů a díky tomu umožňuje měřit i hladinu stresu. Jednou za hodinu lze v mobilní aplikaci vidět graf, kdy byl stres na vyšší úrovni. Upřímně jsem se k tomuto měření stavěl první dny skepticky, ale během svého testování jsem zjistil, že měří skutečně dobře. Stačí pouhé rozčílení u nefunkčního internetu a náramek to zaznamená a vyhodnotí, jako střední stres.

Náramek tedy umí měřit vše potřebné a díky tomu může sloužit i k hubnutí či udržení své váhy. Uživatel si snadno může hlídat příjem a výdej kalorií. To sice umí mnoho náramků, ale u drtivé většiny levnějších se jedná o velmi mylné informace, které nejsou měřeny z kůže.

Co se týče spánku, tak ten měří velmi dobře. Lze si opět rozklepnout detailní grafy, které ukazují kvalitu spánku. Nechybí ani měření hlubokého a lehkého spánku. K měření nemám co bych kritizoval, protože náramku vše funguje skvěle.

 

 

Mobilní aplikace – Pro obě hlavní platformy

V Obchodu Play pro Android a App Storu pro iOS se nachází aplikace Healbe GoBe ke stažení zdarma. Aplikace je z větší části počeštěna, ale ne úplně. To je docela škoda, ale nejdůležitější prvky jsou v češtině a ostatní slova jsou jednoduchá. Nechybí ani možnost propojení s aplikací Google Fit a Apple Health.

Hned po spojení s náramkem dojde k zobrazení naměřených dat, které se uloží do cloudu. Aplikace tedy vyžaduje založení účtu u Healbe GoBe. Aplikace je přehledné a po synchronizaci se zobrazí barevné obdelníčky, které obsahují hodnoty ohledně energie naměřené z kůže (kalorie atd.) včetně ušlé vzdálenosti a kroků. Druhý modrý obdelník obsahuje informace o hydrataci. Červený slouží k informacím o srdečním tepu, předposlední o detailních informacích o spánku a poslední pochopitelně obsahuje detaily hladiny stresu.

 

Každý obdelníček je možné rozklepnout a prohlédnout si podrobné informace. Některé je možné sledovat hned a některé jako je třeba měření hladiny stresu až po jedné hodině. Podrobnosti vypadají opravdu velice dobře a stejně tak i grafy. Ty lze zpětně sledovat a celá aplikace vypadá moc hezky. Vše je přehledné a na ovládání je jednoduché na rozdíl od krkolomných aplikací některých konkurenčních náramků.

Detaily kalorií, kroků, vzdálenosti a spánku
Úroveň hydratace a stresu
Měření srdečního tepu

 

Aplikaci tedy chválím za detaily aktivit, přehlednost a jednoduchou ovladatelnost. Bohužel se ale občas dlouho spouští a pravděpodobně je to tím, že se všechna data ukládají do cloudu a lze je sledovat i z PC (o tom níže). Občas se také stalo, že připojení k náramku vyšlo až na třetí pokus. Je to jen prkotina, kterou lze vyřešit aktualizací, ale výrobce to mohl mít už doladěné. Dále by bylo dobré, kdyby aplikace byla počeštěna na 100%.

 

 

Webová verze pro PC:

Veškeré informace z aplikace je díky ukládání do cloudu možné sledovat na počítači. Stačí se přihlásit na oficiálních stránkách a během okamžiku máte podrobné informace o kaloriích a vlastně všeho potřebného. Webovou verzi musím moc pochválit, protože funguje skvěle. Opět je vše přehledné a jednoduché. Bohužel vše je v angličtině a výrobce by webové rozhraní mohl přeložit.

 

 

 

Výdrž a nabíjení – Vydrží i dva dny

Uvnitř náramku se nachází Li-Ion článek u kterého výrobce neudává kapacitu. Výdrž baterie na tom není vůbec špatně vzhledem k senzorům, které jsou aktivní neustále. Měření srdečního tepu a kalorií z kůže má pochopitelně velkou spotřebu a proto GoBe 2 vydrží den a půl až dva dny. Některé dny vytížení – celý den chození, kontrolování informací v aplikaci a používání displeje mi vydržel bez problémů od rána do večera. Záleží tedy jen na tom, jak náramek používáte. Výdrž baterie tedy hodnotím jako dobrou a vzhledem k senzorům jsem ji čekal horší.

Nabíjecí kolébka s kabelem

 

Co se nabíjení týče, tak v balení se nachází magnetická kolébka. Do kolébky stačí připojit Micro USB kabel, který lze připojit do PC, do powerbanky či adaptéru do zásuvky. Výrobce chválím za kvalitu nabíjecí kolébky včetně kabelu. Nabíjení je rychlé a během hodiny a půl je baterie z nuly na 100% nabita.

 

 

Odolnost – Snese vodu i prach

Podle oficiálních českých stránek GoBe2.cz je náramek možné potopit do tří metrů. Během svého testování jsem jej používal ve sprše i bazénu. S jarem, šamponem, sprchovým gelem či chlorem neměl náramek žádný problém. Během práce jsem jej zaprášil a nečistoty mu taky nevadí a náramek se nijak nepoškodil. Stačilo jej opláchnout vodou a vše bylo v pořádku.

Zaprášený Healbe GoBe 2

 

 

Závěr, hodnocení a kde koupit:

Jsem rád, že jsem měl možnost testovat tento fitness náramek. Jsem velmi mile překvapen z kvalitní konstrukce, kterou jsem u žádného fitness náramku ještě neviděl. Zapínání je také výborné a nestane se, že při práci náramek ztratíte.  Chválím také výbornou viditelnost na slunci a hlavně měření. Originální funkce Healbe Flow, která umí naměřit zajímavé hodnoty z kůže je dobrá. Za měření kalorií, hladiny stresu, hydratace moc chválím a to samé mohu říci o měření ušlé vzdálenosti a kroků.

Komu bych náramek doporučil? Jistě plno čtenářů řekne, že cenovka 5 000 Kč je za náramek celkem dost. Pokud srovnáváte s Xiaomi Mi Band 2, tak je tomu skutečně tak. Je ale třeba si uvědomit, že Healbe GoBe 2 je daleko před levným náramkem od Xiaomi. Nabízí mnohem přesnější měření a hlavně měření z kůže, které funguje skvěle. Myslím si, že cena 5 000 Kč je přiměřená a náramek lze koupit z oficiálních stránek.

 

 

Co se mi líbí?

 • Výborná viditelnost displeje na přímém slunci
 • Kvalitní konstrukce
 • Healbe Flo – Měření aktivit z kůže (není to obvyklé)
 • Přesné měření
 • Povedená aplikace s detaily a možnost používání na obou mobilních platformách
 • Webová verze obsahující všechny aktivity z cloudu
 • Stylové balení
 • Odolnost vůči prachu a vodě
 • Výdrž baterie (vzhledem k senzorům)
 • Přiměřená cena

Co se mi nelíbí?

 • Větší tlouš’ťka
 • Na čelní straně se snadno uchycují drobné škrábance (nejsou tolik vidět)
 • Mobil se s aplikací občas připojí až na třetí pokus

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*